Reklama

Nieletni kradli elektryczne hulajnogi w Ostrołęce. Policja odzyskała wszystkie pojazdy

26/06/2026 13:56

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili osoby odpowiedzialne za serię kradzieży hulajnóg elektrycznych. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione pojazdy, które wróciły już do swoich właścicieli.

W ostatnich dniach do ostrołęckiej komendy wpłynęły trzy zgłoszenia dotyczące kradzieży elektrycznych hulajnóg. Każda z nich przedstawiała wartość przekraczającą dwa tysiące złotych. Do zdarzeń dochodziło na osiedlach w centrum miasta oraz w rejonie plaży miejskiej.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy od początku podejrzewali, że za kradzieżami mogą stać osoby nieletnie. Prowadzone działania operacyjne szybko przyniosły efekty. W czwartek, 25 czerwca, funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu osób podejrzewanych o udział w przestępstwach.

Reklama

Na jednym z osiedli w centrum Ostrołęki policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 11 do 16 lat. Podczas interwencji odzyskano wszystkie skradzione hulajnogi elektryczne. Pojazdy zostały już przekazane prawowitym właścicielom.

Wobec nieletnich zgromadzono materiał dowodowy, który trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. To właśnie ten organ zdecyduje o dalszych konsekwencjach ich czynów.

Policja przypomina, że wiek nie zwalnia z odpowiedzialności za popełnione czyny karalne. Nieletni, którzy łamią prawo, również ponoszą konsekwencje swoich działań i odpowiadają przed sądem rodzinnym.

Reklama

Autor informacji źródłowej: nadkom. Tomasz Żerański.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ePrzasnysz.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości