Reklama

Symbol odpowiedzialności i służby. Uroczyste wręczenie broni w 2. Ośrodku Radioelektronicznym

07/05/2026 12:32

5 maja w 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia broni żołnierzom Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Wydarzenie było jednym z najważniejszych momentów szkolenia wojskowego — chwilą, która dla wielu młodych żołnierzy stanowi symboliczne wejście na drogę odpowiedzialnej służby dla Ojczyzny.

Podczas uroczystego apelu wyróżnieni żołnierze odebrali broń bezpośrednio z rąk Dowódcy Ośrodka. Pozostali uczestnicy szkolenia dostąpią tego zaszczytu w swoich pododdziałach, gdzie kontynuują przygotowanie do służby wojskowej.

Ceremonia miała podniosły charakter i była nie tylko elementem wojskowego ceremoniału, ale również ważnym momentem budowania poczucia odpowiedzialności, dyscypliny i przynależności do Sił Zbrojnych RP. Wręczenie broni w wojsku od lat traktowane jest jako symbol gotowości do wykonywania powierzonych obowiązków oraz zaufania, jakim żołnierz zostaje obdarzony.

Reklama

Do wydarzenia odniósł się dowódca jednostki, płk Bogusław Postek.

– „Dziś wyjątkowy moment dla żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej odbywających szkolenie w 2. Ośrodku Radioelektronicznym. Podczas uroczystego apelu odbyło się wręczenie broni – symbolu odpowiedzialności, gotowości i służby Ojczyźnie. To ważny krok na drodze każdego żołnierza, który zdecydował się podjąć wyzwanie i założyć mundur. Gratuluję i życzę wytrwałości, bezpiecznej służby oraz dumy z reprezentowania Sił Zbrojnych RP.” – podkreślił dowódca.

Reklama

Dla uczestników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej to kolejny etap intensywnego szkolenia i zdobywania umiejętności niezbędnych w służbie wojskowej. Ceremonia pokazała również, jak ważne miejsce w armii zajmują tradycja, odpowiedzialność i budowanie żołnierskiego etosu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefania - niezalogowany 2026-05-08 21:18:43

    Jak się zorientują, że służba to nie kolejny surwiwal to uciekną stamtąd szybciej niż żołnierze w 1939 roku do Rumunii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ePrzasnysz.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości