Zamknij

Czy warto inwestować w naukę języków obcych?

09:56, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Konkurencja na rynku pracy sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycję we własny rozwój, stawiając przede wszystkim na języki obce. Znajomość angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego może być dodatkowym atutem przy rekrutacji.

Języki obce – czego oczekują pracodawcy?

Na portalach ogłoszeniowych, takich jak pracuj.pl, można zapoznać się ze szczegółowymi ofertami pracy. Dostępne propozycje zawodowe uwzględniają wymagania potencjalnych kandydatów, także w zakresie znajomości języków obcych. Oprócz osób bardzo dobrze posługujących się angielskim na szybkie znalezienie pracy mogą liczyć kandydaci ze znajomością:

  • języka rosyjskiego,
  • języka ukraińskiego,
  • języka chińskiego,
  • języków skandynawskich.

Warto podkreślić, że w niektórych zawodach szczególnie istotne jest posługiwanie się słownictwem branżowym, także w językach obcych. Pracodawcy jasno określają swoje wymagania w tym zakresie, a kandydaci na dane stanowisko muszą liczyć z możliwością sprawdzenia ich rzeczywistych umiejętności na rozmowie kwalifikacyjnej. Z tego względu ważne jest, aby w CV nie umieszczać nieprawdziwych informacji dotyczących poziomu znajomości obcego języka.

Jak mądrze zainwestować w naukę języka obcego?

Jeśli zależy nam na wiarygodnym potwierdzeniu naszej znajomości angielskiego, niemieckiego czy włoskiego, powinniśmy zdecydować się na uzyskanie odpowiedniego certyfikatu. Warto skorzystać z oferty renomowanych szkół językowych, które przygotowują swoich uczniów do egzaminów na wielu poziomach. Sam kurs może okazać się niewystarczający, szczególnie jeśli chcemy szybko przekonać swojego szefa do umiejętności swobodnego porozumiewania się w języku obcym. Oprócz planowych zajęć warto zdecydować się na dodatkowe lekcje z native speakerem.

Inwestycja w naukę języków obcych jest świetnym sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Warto zdecydować się na wsparcie profesjonalnych szkół językowych i zakończyć kurs egzaminem, który będzie wiarygodnym świadectwem naszych rzeczywistych umiejętności.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone