Zamknij

Agencje pośrednictwa pracy - zalety dla pracownika

09:54, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Poszukujący pracy często decydują się udać do agencji pracy – to firmy uważane za pośredników między firmami o potencjalnymi pracownikami. Dzięki takim instytucjom proces rekrutacji nie ciągnie się tygodniami. Do tego lepiej znają one realia lokalnego rynku pracy i załatwią wszystkie formalności za poszukującego pracy. Agencje mają dosyć sporo innych mocnych stron, które warto znać.

Czym jest agencja pracy?

Agencja pracy to instytucja oferująca w jednym miejscu wiele ofert pracy. Nie trzeba spędzać dużo czasu na wertowaniu gazet i Internetu. Czasem wystarczy zapisać się do takiej agencji. W momencie, kiedy pojawia się coś odpowiedniego dla nas – pośrednicy oddzwaniają albo piszą. Jak już propozycja przypadnie nam do gustu, umawiamy się na spotkanie i poznajemy wszystkie szczegóły. Zdarza się, że już wtedy możemy podpisać umowę albo wrócić do domu i spokojnie zastanowić się nad ofertą.

Formalności

Gdy agencja znajdzie już swojemu klientowi (najczęściej jest to firma) pracownika, to trzeba załatwić wszystkie formalności. Nie znając np. języka firmy, do której wybieramy się pracować za granicę, dużo łatwiej i lepiej jest wszystko załatwić przed wyjazdem z ojczyzny To dużo prostsza, ale też i bezpieczniejsza metoda, bo przynajmniej nie wplączemy się w jakieś niekorzystne dla nas kruczki prawne w wyniku bariery językowej.

Pomoc

Kolejną zaletą jest również fakt, że gdy już podpiszemy wszystkie dokumenty, na tej podstawie będziemy mogli zwrócić się z każdym problemem do agencji. Jeśli będąc w podróży czy już na miejscu w pracy, coś się stanie – agencja jest zobowiązana nam pomóc w określony sposób. Chociażby, gdy ulegniemy wypadkowi albo potrzebujemy innego stanowiska.

Zaletę stanowi także to, że gdy pracownik nie znajdzie dla siebie posady za granicą w danym przedsiębiorstwie, agencja zwykle szuka mu kolejnej. Nie tylko, dlatego, że mają taki obowiązek, ale również, dlatego, że rekruterzy agencyjni za znalezienie nowego stanowiska otrzymają dodatkowe pieniądze. A pieniądze to chyba bardzo dobra motywacja.

Skoro już mamy zapewnione satysfakcjonujące zajęcie, to często każdy ma też zapewniony zorganizowany przejazd do swojego miejsca noclegu. Zwykle to opcja darmowa lub za bardzo małą opłatą. Agencja zapewnia zwykle też zakwaterowanie, za które potrąca pieniądze z pensji. Co więcej, w przypadku problemów zobowiązują się pomóc w tłumaczeniu dokumentacji. Pośrednicy pomagają również przy za meldunku oraz wyrabianiu numerów personalnych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone