Zamknij

Apel radnych powiatowych do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

10:23, 14.06.2019 | Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Podczas poniedziałkowej VIII Sesji Rady Powiatu Przasnyskiego wystosowano apel do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o umożliwienie wybudowania ścieżki rowerowej równolegle do torów kolejowych z Przasnysza w kierunku Leszna.


Priorytetem jest tutaj poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej, na której dochodzi do wypadków – często śmiertelnych.

W dokumencie „Stanowisko Rady Powiatu Przasnyskiego w sprawie budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 3238W Przasnysz-Leszno-Gostkowo-Karniewo-Przemiarowo” radni poparli działania konserwatora zmierzające do ochrony dziedzictwa kulturowego, ale uważają, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną i należy je chronić za wszelką cenę. Dlatego wybudowanie ścieżki rowerowej w pasie torów kolejki wąskotorowej poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi, a tym samym uchroni zdrowie i życie ludzkie. W tym celu lokalne samorządy opracowały koncepcję wybudowania ścieżki rowerowej, przy jak najmniejszej ingerencji w zabytkowy układ przestrzenny.

Za przyjęciem stanowiska głosowali wszyscy obecni na sesji radni. Teraz samorządowcy czekają na decyzję Konserwatora.


 

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

PawełPaweł

0 0

Jakie dziedzictwo kulturowe? Kupa zalegającego żelastwa, które można przetopić na znaki drogowe na ścieżki. Ścieżka zamiast torów to sensowne rozwiązanie. 22:16, 22.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PioPioPioPio

0 0

Czy to zdjęcie przedstawia właśnie przedmiotowe dziedzictwo kulturowe? Gratuluję poczucia humoru.
22:19, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone