Zamknij

Ruina na Świerczewie przestanie straszyć i stwarzać zagrożenie

15:05, 16.05.2019 | Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będący w ruinie budynek przestanie stanowić niebezpieczeństwo dla przechodniów i nie będzie więcej szpecić krajobrazu osiedla i miasta. Prowadzone przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego intensywne działania prawno-administracyjne koordynowane na bieżąco przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego przyniosły pozytywny skutek. W sprawę również zaangażował się Łukasz Chrostowski - Burmistrz miasta Przasnysz oraz pracownicy UM w Przasnyszu.

Dzięki wspólnym wysiłkom udało się przeciąć ten węzeł gordyjski i doprowadzić do powołania przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu kuratora spadku – został nim mecenas Henryk Gauze.

Dzięki temu zabiegowi, wyznaczony kurator może podejmować, w zastępie nie ustalonych jeszcze spadkobierców, decyzje co do dysponowania majątkiem masy spadkowej. Na tej podstawie, 15 maja 2019 r. przeprowadzono wymaganą kontrolę stanu nieruchomości, w której uczestniczyli pracownicy PINB, burmistrz miasta oraz kurator spadku. Strony wspólnie stwierdziły, że nieruchomość z uwagi na fatalny stan techniczny wymaga przeprowadzenia jak najszybszej rozbiórki. W związku z tym PiNB wszczął procedurę, która nałoży na kuratora spadku obowiązek przeprowadzania prac rozbiórkowych.

Jak przewidują strony, postępowanie powinno się zamknąć w przeciągu 2 miesięcy. Tak więc jeszcze w te wakacje z krajobrazu ul. Świerczewo zniknie ta niebezpieczna i szpetna budowla.

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

GTYFGTYF

4 0

NO WRESZCIE POMYŚLANO O TEJ RUJNIE I JĄ ROZBIORĄ ALE TAKICH DOMKÓW JEST WIĘCEJ W PRZASNYSZU 22:49, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajkMajk

3 1

Starosta czuwa, starosta radzi, starosta nigdy cię nie zdradzi... 08:23, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

2 1

Brawo dla nowego starosty ze doprowadził do szczęśliwego finału tego koszmaru.
A inni tylko mówili mówili mowili 09:57, 17.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrawoJaBrawoJa

2 1

Od czasu ostatnich wyborów zauważono wzrost mleczności krów i lepsze zbiory buraka cukrowego z każdego hektara. To nie może być przypadek. 10:05, 17.05.2019


SssSss

0 0

Pinb Przasnysz nie stosuje się do prawa kpa nie wyda ksero dokumentów twierdzą że ich prawo nie obowiązuje 22:08, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone