Zamknij

Kajaki zagościły na przasnyskiej Majówce. Kolejki ciągnęły się bez końca.

16:56, 12.05.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
fot. ePrzasnysz.pl

Weź koc, sąsiadów i dobry humor – w ten sposób organizatorzy, Federacja Rosa i Miasto Przasnysz, zachęcili mieszkańców do wzięcia udziału w Majówce w Parku Miejskim.

Kolejny raz Federacja ROSA, organizacja pozarządowa działająca m.in. w Przasnyszu udowodniła, że pieniądze przeznaczane dla NGO nie są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.  Organizacja już drugi rok zorganizowała Majówkę w Parku Miejskim.

Spływ kajakowy rzeką Węgierką, wiosenne animacje dla dzieci oraz pokazy sprzętu służb mundurowych – to tylko niektóre z atrakcji z jakich właśnie dziś, 12 maja, można było skorzystać. Choć pogoda nie wróżyła nic dobrego, to jednak park tętnił życiem. Było kolorowo i wesoło. Przy rytmach muzyki można było wziąć udział w zabawach prowadzonych przez Live Events, posłuchać występów solistów z Miejskiego Domu Kultury, zagrać w gry czy pojeździć konno. Swój debiut miała również Dziecięco-Młodzieżowa Grupa Wokalna z MDK Przasnysz.

ZOBACZ WIDEO

Najmłodsi z chęcią nadstawiali swoje buźki do pomalowania, beztrosko skakali na dmuchańcach czy zajadali się słodkościami. W wolnej chwili oddawali się pasjom artystycznym malując specjalnie przygotowane ekrany między drzewami, a także próbowali wydostać się z "pajęczej sieci" oraz pozowali do sesji fotograficznej w fotobudce. 

- Lustro fotobudka, umożliwiało zrobienie specjalnie dedykowanych zdjęć właśnie z okazji Majówki. Mieszkańców bawił DJ. Na najmłodszych czekało wiele zabaw z nagrodami - mówi Agnieszka Mioduszewska, skarbnik Federacji ROSA

 

 

Fenomenem okazał się powrót kajaków na Węgierkę. już od porannych godzin można było spotkać zarówno pasjonatów jak i amatorów tego sportu. Biuro zapisów przeżywało oblężenie, mnóstwo chętnych (ponad 200 osób) chciało okrążyć wysepkę kajakiem. Co niektórzy nawet kilkukrotnie.

- To już nasza druga edycja majówki w parku miejskim.  W tym roku, jedną z głównym atrakcji były kajaki. Jak się  dowiedzieliśmy mija chyba 80 lat od momentu kiedy kajaki pływały po naszej rzece. Ten pomysł kiełkował długo. Narodził się w ubiegłym roku w głowie Jacka Piotrowskiego ze stajni Księstwo. W ubiegłym roku z powodu braku wykwalifikowanej kadry instruktorskiej nie udało nam się przeprowadzić tego przedsięwzięcia. Przez rok ludzie poszli na szkolenia. Dziś mogliśmy w profesjonalny sposób i bezpieczny przeprowadzić spływ kajakowy - informuje Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA.

 

Zarówno w zeszłym jak i w tym roku, piknik w parku wzbogaciły przasnyskie służby mundurowe. Nie zabrakło strażaków z KP PSP w Przasnyszu, reprezentantów Komendy Powiatowej Policji oraz żołnierzy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

ZOBACZ WIDEO z niespodzianki tanecznej

Miłą niespodziankę dla mieszkańców Przasnysza przygotowała również Olga Nitkowska-Brejnak, która wspólnie ze swoją grupą i mieszkańcami powiatu przedstawiła taneczne show, mianowicie pierwszy w Przasnyszu fleshmob.

- Pod tą trudną nazwą kryje się wydarzenie, które tylko z pozoru jest wydarzeniem spontanicznym. Z założenia ma ono tak wyglądać. Zawsze dzieje się w przestrzeni publicznej. My wybraliśmy właśnie majówkę aby pierwszy raz w historii Przasnysza przeprowadzić właśnie taki event. Pomysłem podzieliliśmy się  z Olgą Nitkowską -Brejnak, która prowadzi szkołę tańca. Dziewczyna , petarda podchwyciła pomysł i przygotowała cała choreografię, która prosta w swojej formie pozwoliła się bawić młodszym i starszym. Wydarzeniem zainteresowały się grupy taneczne m.in. z Pułtuska, które dołączyły do fleshmobu – opowiada Wioletta Wilga, animatorka Centrum Animacji, które prowadzi Federacja ROSA.

Przy okazji spływu okazało się, że niestety wrzucamy do naszej rzeki różne śmieci.

- Przekonaliśmy się o tym boleśnie przygotowując spływ. Zadbajmy o nasze dobro naturalne jakim jest nasza rzeka. Za nim wrzucimy do niej butelkę zastanówmy się kilka razy - apelują zgodnie organizatorzy.

Pisaliśmy o tym: [ZT]17622[/ZT]

Portal

eprzasnysz.pl

Napisał o tym

pierwszy

 

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (4)

VictorVictor

0 0

Było spoko 18:51, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReniReni

0 0

Szkoda że nie na stałe tylko akcja. 21:52, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BbsBbs

0 0

Ahhh te nasze auta służb mundurowych są piekne???? piknik super 07:58, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

5 0

Kajaki powinny teraz zostać na stałe i zapoczątkować nową atrakcję w Przasnyszu. Niech wyspa ubogaca się w atrakcje :) Tylko proszę aby tą zieleninę w wodzie zniszczyć mechanicznie lub zrobić akcję "WRZUĆ AMURA", te ryby same by zrobiły porządek przy wyspie, a kiedyś można zmniejszyć ich liczebność tworząc zawody wędkarskie na wyspie pt. "ZDOBĄDŹ AMURA" :) 09:02, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone