Zamknij

Burmistrz Przasnysza poznał tajniki funkcjonowania starostwa

15:11, 09.05.2019 | Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

8 maja 2019 r. Burmistrz Łukasz Chrostowski miał okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i jego jednostek. Wszystko to za sprawą aukcji „Budujemy NOWY DOM - Zbiórka Charytatywna Dla Małgosi i Jej Córki Sylwii”.

W jej ramach Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski zaoferował na aukcji możliwość wcielenia się w rolę szefa powiatowej administracji, a Burmistrz Chrostowski skorzystał z tej okazji oferując najwyższą cenę.

Ł. Chrostowski w towarzystwie Starosty Bieńkowskiego zwiedził przasnyskie starostwo, zapoznając się z warunkami i zakresem pracy urzędników. Następnie włodarze wspólnie ocenili postęp prac w inwestycjach infrastrukturalnych powiatu. Odwiedzili także szpital powiatowy w Przasnyszu.

To już kolejna wizyta gospodarza miasta w naszym urzędzie. Cieszę się, że miałem okazję zaprezentować Panu Burmistrzowi te, często niewidoczne dla mieszkańców, didaskalia ciężkiej pracy urzędniczej. Mam nadzieję, że dobra współpraca z Panem Burmistrzem i Radą Miejską w Przasnyszu przełoży się wspólne projekty i inwestycje na rzecz mieszkańców miasta i powiatu – podsumował Krzysztof Bieńkowski.

 

Zbiórka charytatywna dla mieszkanek miejscowości Bartniki, to akcja zainicjowana przez mieszkańca Przasnysza Bartosza Gnojewskiego, który pierwszy zwrócił uwagę na fatalną sytuację mieszkaniową kobiet.

- Pani Małgorzata ma 56 lat i mieszka z 31 letnią niepełnosprawną córką Sylwią. Obecnie Pani Małgorzata nie pracuje, otrzymuje rentę rodzinną po zmarłym mężu, córka Sylwia z tytułu niepełnosprawności pobiera zasiłek stały z Ośrodka Pomocy Społecznej. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 14.01.2019 musiały niezwłocznie wyłączyć z całości z użytkowania obiekt budowlany. Na budynku musiała zostać umieszczona informacja o stanie zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, mienia i zakazie jego użytkowania. Budynek jest w nieodpowiednim stanie technicznym i nie spełnia podstawowych wymagań użytkowych, konstrukcyjnych i pożarowych, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi. PINB stwierdził również niebezpieczeństwo zawalenia się budynku. Organizujemy zbiórkę by rozpocząć budowę małego domku. Wspólnie możemy stworzyć godne warunki do życia dla Pani Małgorzaty i jej córki – informuje Katarzyna Wiśnioch – współorganizatorka zbiórki.

Zbiórka jest dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/yg8pdj

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

BbsBbs

1 1

Burmistrzu ucz się od Starosty .... 22:44, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BolekBolek

1 1

Czego? Robienia dobrego wrażenia? W tym jest miszczem. Cała reszta poki co na 3+. 20:06, 10.05.2019


© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone