Zamknij

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta Przasnysz - kwieciń 2019

16:51, 08.05.2019 | fb
REKLAMA
Skomentuj

Przedstawiamy sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta Przasnysz w kwietniu 2019 r.

1. Podpisałem umowę z Wykonawcą wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego na „Zakup i dostawę pomocy dydaktycznych dla potrzeb Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu’’.

2. Zakończyliśmy prace związane z przebudową nawierzchni ulic Wąskiej i Zawodzie w Przasnyszu.

3. Podpisałem opracowanie projektu przebudowy oświetlenia w ulicy Chełchowskiego.

4. Objąłem honorowym patronatem Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Wyzwania współczesnej humanistyki i transligwalizm”, która odbędzie się w dniu 25 maja 2019 roku w Przasnyszu.

5. Trwają roboty budowlane związane z budową ulic na osiedlu Waliszewo (ul. św. Krzysztofa, Gabriela Narutowicza, św. Kingi, S. Kard. Wyszyńskiego, Księcia Janusza)

6. Trwają roboty budowlane związane z rozbudową ul. Handlowej, Oszkobłok oraz ulicy alei Jana Pawła II w Przasnyszu.

7. Reprezentowałem Miasto Przasnysz w I Charytatywnych Zawodach Strzeleckich w dniu 13 kwietnia br., w Chotumiu pod Ciechanowem.

8. Uczestniczyłem w uroczystych obchodach Święta 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz przekazaniu obowiązków połączone z zakończeniem zawodowej służby wojskowej płk. dr. Mariusza Gułaja.

9. Odbyłem szereg spotkań indywidualnych w bieżących sprawach naszych mieszkańców.

10. Na bieżąco monitoruję wspólnie z Grupą Ekspercką możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych.

11. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

12. Wszcząłem postępowanie w trybie zapytania ofertowego w sprawie wyboru wykonawcy dostawy sprzętu komputerowego dla potrzeb E-sportu. Termin realizacji całej inwestycji - II połowa maja.

14. Zarządzeniem Nr 41/2019 z dnia 12 kwietnia 2019 r. ogłosiłem konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

15. 10 kwietnia 2018 roku upamiętniliśmy 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na grobie Ś.P. Pawła Krajewskiego złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze.

16. Wspólnie z pracownikami Urzędu wsparłem zbiórkę na poprawienie warunków bytowych p.Małgorzaty oraz jej niepełnosprawnej córki Sylwii. Głównym organizatorem zbiórki jest Bartosz Gnojewski. W zbiórkę włączają się urzędy, parafie, osoby prywatne oraz prowadzone są licytacje.

17. Złożyłem gratulacje Weronice Kiersikowskiej - młodej mistrzyni sportów siłowych oraz wręczyłem jej podziękowanie i upominek za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Open Juniorów do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym kobiet i mężczyzn Trójboju Siłowym Klasycznym w Sosnowcu oraz srebrnego medalu i rekordu Polski w przysiadzie na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Podczas spotkania podziękowanie otrzymał również Cezary Pykała – trener LKS „Grom” w Przasnyszu.

18. 25 kwietnia podczas Sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu odsłonięta została tabliczka pamiątkowa poświęcona pamięci Zbigniewa Mariana Borowicza.

19. Spotkałem się i wprowadziłem w tematykę spraw miasta Przasnysz radnego Sejmiku Wojewódzkiego - Konrada Wojnarowskiego.

20. Wsparłem akcję Banku Żywności, który wspólnie z MOPS zbierał dary żywnościowe dla naszych starszych mieszkańców.

21. Wziąłem udział w treningu kick-bokserskim nowej grupy w Przasnyszu, która promuje ruch jako formę aktywności dla młodzieży.

22. Odbyłem sześć spotkań wielkanocnych z różnymi grupami i środowiskami związanymi z Przasnyszem.

23.Spotkałem się wspólnie z naszym Referatem Promocji Miasta z przedstawicielami firm zajmującymi się organizacją FoodTrucków.

24. Podjęliśmy działania dotyczące organizacji eventu na "Wembley" dotyczącego adopcji bezpańskich zwierząt.

25. Uczestniczyłem w spotkaniu z wojewodą mazowieckim, które zostało zorganizowane przez starostę przasnyskiego - Krzysztofa Bieńkowskiego.

26. Gościłem starostę Krzysztofa Bieńkowskiego wprowadzając go szczegółowo w funkcjonowanie i założenia na najbliższe lata placówek miejskich.

27. Zorganizowałem spotkanie dotyczące możliwości ewentualnej rozbiórki drewnianego domu na ul. Świerczewo.

28. Trwają przygotowania do wprowadzeniu w II połowie maja Centrum Monitoringu Miejskiego.

29. Wziąłem udział w biegu przygotowanym przez grupę Jednorożec Robi Co Może "Pogoń za Jednorożcem".

30. Złożyliśmy wniosek pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Wojskowej". Dofinansowanie pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu: "Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019". Przedmiotowe zadanie inwestycyjne zakłada budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy ulicy Wojskowej w Przasnyszu na działce, która jest własnością Gminy Miasta Przasnysz. Służyć ono będzie rozszerzeniu istniejącej infrastruktury sportowej. Boisko o wymiarach 24 m x 44 m służyć będzie do gry w siatkówkę, koszykówkę i mini piłkę nożną. Boisko zostanie w pełni wyposażone w niezbędny osprzęt typu bramki do piłki, kosze oraz oświetlenie. Kolejne wnioski o dofinansowanie różnych inwestycji zostaną złożone w maju.

(fb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (6)

TytusTytus

6 0

Kiepściutko w tym miesiacu 04:48, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

6 0

Konkrety poprosimy 07:24, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

10 0

Panie Burmistrzu, głosowałem na Pana myśląc, że młody człowiek inaczej będzie postrzegał problemy tego miasteczka i zrobi wszystko by to miasto mogło się rozwijać. A jest to tylko możliwe dzięki inwestycjom w miejsca pracy, które zatrzymają mieszkańców przez emigracją. Niestety nie robi Pan i Pańscy urzędnicy nic lub prawie nic. A chwalenie się "uśmiechniętymi fociami", to zdecydowanie za mało. Proszę niechaj się Pan ogarnie i zacznie w końcu pracować i zarządzać, a nie robić kolejnych zdjątek i chwalenia się gdzie i w jakich uroczystościach uczestniczył ! Czekamy na konkrety, a nie mydlenie oczu ! 20:58, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oooo

2 0

Zgadzam się i również czuję się zawiedziony. Pan burmistrz stara się być medialny, ale efekty pracy mizerne. Przede wszystkim przydały by się inwestycje drogowe, ale nie mam na myśli położenia asfaltu na jakiejś małej uliczce, ale podjęcie kroków ku budowie obwodnicy miasta, może nawet wspólnie z sąsiednimi powiatami i województwem budowy drogi szybkiego ruchu w okolicy lub linii kolejowej, próbie przyciągnięcia nowych inwestorów.
A tu niestety tani populizm i marketing. 15:08, 15.05.2019


rudatanczyrudatanczy

6 0

Zmiana na tym stanowisku nie przysłuży się chyba mieszkańcom. Przecież to trzeba zapi... żeby dało jakieś efekty. Miasto nie jest od imprezowania 14:19, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

5 0

No właśnie. Zamiast imprez to lepiej mieszkańcom drogi zacząć budować. Będą napewno zadowoleni. 07:24, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone