Zamknij

Ruszyły "Kreatywne Soboty" w przasnyskim Muzeum. Zobacz co przygotowały dzieci

09:04, 24.06.2019 | Monika Ż.
REKLAMA
Skomentuj
fot. ePrzasnysz.pl

W sobotę, 22.06.2019 r., w Muzeum Historycznym w Przasnyszu o godzinie 10.00 zainaugurowano „Kreatywne Soboty w Muzeum”, czyli nowy cykl zajęć dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Pierwsze sobotnie zajęcia odbyły się pod hasłem „Co powie tata?”. Dzieciaki przygotowały na nich prezenty na dzień ojca. Najpierw każda osoba dostała szklankę, którą ozdabiała farbami witrażowymi. Podczas schnięcia szklanek dzieciaki na karteczkach pisały życzenia dla taty, które później wrzucili do swoich własnoręcznie ozdobionych kubków. Na samym końcu każdy zrobił z gliny serduszko, które później pomalował i przyczepił do papieru, w który został zapakowany prezent.

W czasie zajęć, oczywiście nie zabrakło brudnych rąk, ubrań, a nawet włosów. Były trzy przerwy podczas, których każdy maluch mógł się pobawić. Panowała bardzo przyjemna atmosfera, było dużo śmiechu, zabaw i rozmów na najróżniejsze tematy. Podczas trzeciej przerwy, uczestnicy zajęć wyszli na dwór, aby porysować kredą lub pobawić się w inny sposób, nawet Panie, które prowadziły zajęcia poczuły w sobie dziecko i dołączyły do zabawy w gumę.

To były bardzo rozwijające zajęcia, które szczerze polecam. Warto na następne zajęcia wysłać swoje dziecko, aby chociaż przez chwilę oderwało się od ekranu telefonu i spojrzało na to co je otacza.

 

Portal

eprzasnysz.pl

Napisał o tym

pierwszy

 

(Monika Ż.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone