Zamknij

Ekologiczne sukcesy uczniów z Leszna. Zobacz co musieli wiedzieć

08:52, 10.06.2019 | UG
REKLAMA
Skomentuj

Duży sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesznie. Milena Krawczyk w kategorii klas młodszych i Robert Walterski w gronie uczniów starszych znaleźli się w czołowej trójce wojewódzkiego konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Szczególnie wynik Mileny jest wart podkreślenia – uczennica wygrała swoją kategorię.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w pierwszym tygodniu czerwca w siedzibie Urzędzie Marszałkowskiego w Warszawie. Podczas finałowego testu uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa i produktów z niego pochodzących. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań, w tym 20 pytań jednokrotnego wyboru oraz 10 – wielokrotnego wyboru. Na udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczestnicy mieli godzinę.

W gronie finalistów znaleźli się także: Milena Krawczyk – w kategorii klas IV–VI szkół podstawowych oraz Robert Walterski – w kategorii klas VII–VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Oboje znaleźli się w najlepszej trójce. Milena wygrała swoją kategorię, zaś Robert uplasował się na drugim miejscu.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. telefony komórkowe i torby podróżne. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w wycieczce na warszawskie Stare Miasto oraz do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał dyplom i upominek.

Uczniów z Leszna przygotowywały do konkursu panie Irena Dąbrowska i Joanna Głodkowska.

(UG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone