Zamknij

OSP Łanięta, Romany Sebory i Chmieleń Wielki na podium w niedzielnych zawodach

11:13, 08.07.2019 | UG
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 7 lipca 2019 po raz kolejny rozegrano zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Krzynowłoga Mała. Zawody odbyły się nad zalewem w miejscowości Łoje. 

Tradycyjna rywalizacja strażacka zawsze odbywa się w dwóch konkurencjach. Najpierw przedstawiciele danych jednostek brali udział w sprawnościowym torze przeszkód 7 x 50 m. Do pokonania mieli m.in. ścianę, przebiegnięcie po równoważni, bieg na czas z prądownicą, a także rozwijanie odcinka węża. Drugą konkurencją zwykle jest ćwiczenie bojowe polegające na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych w jak najkrótszym czasie i strąceniu ustawionych przeszkód.

W rywalizacji wzięło udział w sumie pięć jednostek strażackich z terenu gminy: OSP Krzynowłoga Mała, OSP Łanięta, OSP Romany-Sebory, OSP Chmieleń Wielki oraz OSP Kaki - Mroczki.

Ostatecznie jednostką najlepiej przygotowaną do zawodów okazała się OSP Łanięta, która wygrała całą rywalizację. Tuż za nią uplasowali się ochotnicy z OSP Romany-Sebory; jako trzecia na podium stanęła OSP Chmieleń Wielki. Na kolejnych miejscach po za podium znalazła się jednostka OSP Kaki-Mroczki oraz OSP Krzynowłoga Mała. 

Gratulacje i pamiątkowe dyplomy za zdobyte miejsca wręczyli dowódcom poszczególnych jednostek OSP: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu mł. bryg. mgr inż. Jarosław Andruszkiewicz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzynowłodze Małej Jerzy Humięcki oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Krzynowłodze Małej Bogdan Kruszewski.

Po wręczeniu dyplomów i gratulacji jednostkom biorącym udział w zawodach, nastąpiło uroczyste odznaczenie druhów za zasługi dla pożarnictwa.
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP odznaczenia otrzymali:

  • Srebrny Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”-Grzegorz Borzewski – OSP Łanięta
  • Brązowy Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”- Grzegorz Bruździak – OSP Łanięta.

Druhowie otrzymali odznaczenia z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu Bogdana Rzepczyńskiego, Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu mł. bryg. mgr inż. Jarosława Andruszkiewicza, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzynowłodze Małej Jerzego Humięckiego.

 

(UG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone