Zamknij

Handlujesz na portalach społecznościowych? Licz się z kontrolą !

08:20, 27.05.2019 | kas.gov.pl
REKLAMA
Skomentuj

Wartość zajętego przez mazowiecką KAS towaru oferowanego na prywatnych profilach społecznościowych to ok 200 tysięcy złotych.

Codziennie użytkownicy portali społecznościowych otrzymują różnego rodzaju oferty sprzedaży, zarówno odzieży, jak i kosmetyków. Są to towary markowe z legalnymi znakami towarowymi, ale działająca w ten sposób osoba prywatna, często nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Osoby, które decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w Internecie, między innymi na różnego rodzaju portalach społecznościowych m.in. Facebook, powinny pamiętać o robieniu tego zgodnie z przepisami.

W ostatnim  czasie Mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej zlikwidowali taką "szarą strefę". Kontrolowana osoba oferowała do sprzedaży artykuły tekstylne na szeroką skalę na Facebooku bez rejestracji działalności gospodarczej.

Wstępne czynności sprawdzające potwierdziły, że w czasie od listopada 2018 r. do marca 2019 r. dokonano sprzedaży towarów o wartości około 200 tysięcy złotych bez dokumentowania tych transakcji i odprowadzania właściwych podatków do budżetu państwa. W trakcie przeszukania zabezpieczono towar, który będzie stanowił dowód i  posłuży w postępowaniu przygotowawczym i kontroli celno – skarbowej.

„Z uwagi na nasilenie handlu w Internecie podejmujemy zdecydowane działania, aby wyeliminować obrót >pozafakturowy<, jak również nierówną konkurencję dla legalnie działających podmiotów, które rzetelnie wypełniają swoje obowiązki podatkowe" - powiedział Radosław Borowski - Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie .

Warto podkreślić, że zadania Krajowej Administracji Skarbowej skupiają się między innymi na likwidacji istniejącej obecnie szarej strefy w Internecie i minimalizacji wykroczeń  popełnianych przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

(kas.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone