Zamknij

Trwają intensywne prace remontowe w przasnyskiej "Jedynce". Zmianie ulegnie...

16:05, 11.07.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
for. eprzasnysz.pl

Miłą niespodziankę zastaną uczniowie i nauczyciele, wracający po wakacjach do Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Od samego wejścia placówka będzie zachwycać. Zobacz jakie zmiany nastąpią...

Wszyscy, którzy chociaż raz w te wakacje przemierzyli drogę obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, zapewne zauważyli prace remontowe jakie są właśnie wykonywane na terenie placówki. Poprawią one znacznie bezpieczeństwo jej użytkowników.

Wakacje to najlepszy czas na prowadzenie poważniejszych prac remontowych i modernizacyjnych w obiektach oświatowych. Dlatego też dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu, wraz z początkiem wakacji przekazał wykonawcy plac budowy. Zakres prac remontowych przewiduje wymianę nawierzchni przed głównym wejściem do budynku znajdującego się przy ulicy Żwirki i Wigury. Remont schodów i rampy zakończy się jeszcze w lipcu br. 

Realizacja tego przedsięwzięcia, w całości sfinansowana jest z subwencji oświatowej, w tym na uczniów niepełnosprawnych jaką otrzymuje placówka. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ok. 90 tysięcy złotych

Celem remontu jest poprawa bezpieczeństwa, gdyż nowa nawierzchnia będzie wykonana z kamienia palonego, antypoślizgowego. Przez ostatnie 55 lat schody były remontowane czterokrotnie i zawsze były stosowane półśrodki, co powodowało, że woda, w czasie obfitych opadów, wlewała się do budynku. - informuje naszą redakcję Arkadiusz Siejka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu

Ponadto w szkole wykonane zostaną drobne prace malarskie, a także zostanie zmodernizowane i przygotowane pomieszczenie na potrzeby gabinetu BIOFEEDBACK EEG.

Treningi Biofeedback od dłuższego czasu prowadzą min. takie placówki oświatowe jak Szkoły Podstawowe we Wrocławiu, Oleśnicy, Błoniach, w Wieliczce Katowicach, w Gdańsku i inne.
Treningi EEG Biofeedback w szkole szczególnie wykorzystywane będą w celu usprawnienia koncentracji uwagi, spostrzegania, pamięci ucznia jak i jego tempa pracy. Mają także za zadanie wyeliminować stres szkolny i zminimalizować niepożądane zachowania uczniów. Biofeedback ma wspomóc rozwój edukacyjny, społeczny i emocjonalny ucznia. Trening taki wykorzystywany jest zwłaszcza u dzieci z trudnościami szkolnymi typu: zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia pamięci i spostrzegania, zaburzenia mowy, dysleksja, ADHD, nerwice, stres, niepokój psychoruchowy czy nawet przy zaburzonej samoocenie dziecka.

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone