Zamknij

19-latek przekroczył dozwoloną prędkość. Teraz będzie poruszał się pieszo

12:46, 11.07.2019 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (10 lipca 2019 roku) po godzinie 10, patrol ruchu drogowego w Przasnyszu na ul. Kolejowej, zatrzymał do kontroli kierującego mazdą, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h.

Ulica Kolejowa jest jedną z dłuższych ulic Przasnysza, a zarazem posiadająca prosty odcinek drogi co powoduje, że kierowcy na tym odcinku , bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość. Powyższy fakt mieszkańcy ul. Kolejowej oraz ulic przyległych wielokrotnie zgłaszali za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Prędkość jaką wskazał miernik prędkości 19 letniemu kierującemu mazdą to 109 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h. Różnicę 59 km/h, jaką wykazało policyjne urządzenie a prędkością dozwolono na tym odcinku drogi , młody kierujący tłumaczył pośpiechem. Za popełnione wykroczenie, 19 latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, 10 punktami karnymi, a swoje pierwsze prawo jazdy, które posiadał od roku stracił na 3 miesiące.

Pamiętajmy o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymają kierującym uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zbudowanym. Jeśli kierowca mimo tego dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Natomiast kolejna już trzecia „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i obowiązkiem ponownego zdawania egzaminu.

Nadmierna prędkość to nadal główna przyczyna wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach w tym tych najtragiczniejszych w skutkach.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

longotygryslongotygrys

1 0

Stanowcze stop piratom drogowym ... także tym w radiowozie!!! 14:16, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone