Zamknij

Erasmusowe porozumienie podpisane. Trzy instytucje będą ściśle współpracować

12:47, 11.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Do ważnego wydarzenia dla przasnyskiego Liceum doszło w poniedziałkowe popołudnie, 10 czerwca. W gabinecie starosty przasnyskiego przedstawiciele trzech instytucji podpisali porozumienie o współpracy, które pozwoli na efektywniejsze wykorzystywanie efektów wypracowanych w ramach międzynarodowego projektu z programu Erasmus +. Przasnyski KEN od września realizuje już drugi projekt z tego programu.

Umowa o współpracy została podpisana przez starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz Stanisława Czarzastego, a także dyrektora LO im. KEN dra Radosława Waleszczaka. Dzięki temu uda się zacieśnić współpracę między tymi trzema instytucjami w zakresie edukacji ekologicznej.

Dlaczego umowę podpisano z nadleśnictwem? Wszystko ze względu na dziedzinę, której dotyczy obecny projekt naszego LO finansowany z programu Erasmus +. Od września ubiegłego roku KEN – wespół z partnerami z Niemiec i Francji – realizuje projekt zatytułowany „Jak zostać świadomym eko-obywatelem w zjednoczonej Europie”. Nietrudno się domyślić, że zadania projektowe skupiają się na zagadnieniach ekologicznych, w tym ochrony bioróżnorodności. A trudno w naszym powiecie znaleźć bardziej kompetentnego partnera w tej dziedzinie niż nadleśnictwo opiekujące się na co dzień ogromnymi kompleksami leśnymi.   

Stąd właśnie obie instytucje będą ściśle współpracować w zakresie rozwijania świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu przasnyskiego, a w szczególności młodzieży licealnej. W zapisach porozumienia znajdziemy m.in. wspólną realizację zajęć z zakresu ekologii, edukacji leśnej, wsparcie w pozyskiwaniu pomocy dydaktycznych czy wykorzystywanie bazy lokalowej obu instytucji. Z kolei starostwu powiatowemu przypadnie rola koordynatora wszelkich inicjatyw ekologicznych.

Co istotne, nasza szkoła zamierza realizować współpracę z nadleśnictwem długofalowo. Oznacza to, że także po zakończeniu projektu z programu Erasmus + młodzież będzie mogła korzystać z oferty edukacyjnej nowego partnera. Będzie to więc swoisty bonus realizowanego właśnie projektu.      

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

Bolek RodzicBolek Rodzic

3 0

Super inicjatywa... W Jedynce też jest Erasmus i dzieci są baaardzo zadowolone.... Powodzenia.. 13:25, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaniPani

2 0

Potwierdzam że w jedynce to z całą pewnością udana inicjatywa.. Córka bardzo zadowolona 08:30, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

1 0

Super 09:18, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone