Zamknij

Wicemarszałek Senatu Maria Koc odwiedziła nasz powiat. Gdzie była?

23:26, 14.05.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj
fot. ePrzasnysz.pl

Plan wizyty obejmował: spotkanie z władzami powiatu i wizytę w starostwie powiatowym, odwiedzenie placówek powiatowych tj. szpital powiatowy, Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Była też wizytacja inwestycji powiatowych w mieście jak również wizyta w zabytkowym kościele parafialnym w Krasnem, który jest związany historią z rodem Krasińskich. 

Jestem pod wielkim wrażaniem szpitala, Domu Pomocy Społecznej, rzeczywiście znakomicie działające placówki. Szpital korzystając teraz realizuje duży projekt na zakup nowoczesnego sprzętu, co spowoduje że placówka będzie taką perełką na Mazowszu wśród Szpitali Powiatowych. Tym bardziej składam wielkie gratuluję, bo przecież samorząd powiatowy wspiera szpitale i dba w dużej mierze o ich kondycje. - podkreśliła na konferencji prasowej senator.


Podczas swojej wizyty pani senator rozmawiała o specyfice powiatu przasnyskiego, inwestycjach a także problemach. Jak sama podkreśliła bardzo sobie ceni takie rozmowy z samorządowcami.

W harmonogramie nie zabrakło również spotkań ze społecznością z terenu powiatu przasnyskiego, które odbyły się w MDK w Przasnyszu, Krasnem, Krzynowłodze Małej i w Chorzelach oraz lokalnymi mediami.

Spotkanie z dziennikarzami przebiegło w miłej atmosferze, zaś pani Maria Koc prosiła o zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału, w tak istotnych dla Polski, wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sam udział w wyborach jest bardzo ważny, gdyż w Parlamencie Europejskim dzieją się bardzo ważne rzeczy, chociażby wpływające na kształt Uni Europejskiej w przyszłości, oraz takie które mają odzwierciedlenie w Naszym kraju. Jak wiadomo Parlament Europejski jest sercem demokracji w Europie i stanowi on również 80% prawa, które obowiązuje w Polsce. 

Jak podkreśliła pani wicemarszałek:

Ważne jest żeby eurodeputowani, którzy będą Polskę reprezentowali mieli silne poparcie, silny mandat społeczny. Na Mazowszu sytuacja jest bardzo zasmucająca. Frekwencja pięć lat temu wyniosła zaledwie 20% co oznacza że co piąty uprawniony obywatel poszedł na wybory. W całym kraju frekwencja wyborcza wyniosła tylko 24%. Sytuuje nas to na szarym końcu.

 

 

Na koniec konferencji prasowej wicemarszałek poświeciła chwilę na najnowszy program PiS, który obejmuje: rozszerzenie programu 500 + na pierwsze dziecko, zwolnienie z PiT dla pracowników do 26 roku życia, podniesienie kosztów uzyskania przychodów i obniżkę PiT dla wszystkich pracowników, emerytalną trzynastkę oraz przywrócenie zlikwidowanych połączeń PKS.


Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. 
 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone