Zamknij

Przywieźli srebro z Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego

15:05, 13.05.2019 | UM Przasnysz
REKLAMA
Skomentuj

W miniony weekend, odbył się 41. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego w Przemyślu. To najstarszy tego typu festiwal. W zmaganiach konkursowych imprezy udział wzięło 9 kapel z województw: małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. 

Przasnyska Kapela Podwórkowa zajęła II miejsce.

W czasie festiwalu było można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na bieżąco, dotyczących życia i problemów dnia codziennego.
Ogłoszenie wyników dwudniowego festiwalu, wraz z wręczeniem nagród, odbyło się w niedzielne popołudnie podczas koncertu laureatów, zamykającego dwudniową imprezę.

W skład Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej wchodzą: Piotr Szymański, Jan Walerysiak, Artur Wencław, Tadeusz Waśniewski, Marek Karolski i Cezary Sosnowski.


Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki bo już w najbliższy weekend (18-19 maja) podczas XV Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim, Przasnyska Kapela Podwórkowa również będzie reprezentowała nasze miasto. 
 

(UM Przasnysz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone