Zamknij

Podsumowali działania. Zobacz wnioski

09:48, 10.05.2019 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w środę wzmożone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". To akcja w trakcie której jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim, jak również czy piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Głównym przewinieniem pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy chodzenie niewłaściwą stroną drogi.

Funkcjonariusze bacznie przyglądali się kierującym. Ujawnili kierujących pojazdami, których zachowanie godziło w bezpieczeństwo pieszych na drodze. W większości przypadków jest to zatrzymanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m przed lub za przejściem dla pieszych oraz przejeżdżanie wzdłuż przejścia dla pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

pszpsz

1 0

W TV były akcje dla zrozumienia obu stron.Kierowcy są bardziej chronieni nadwoziem ale piesi i rowerzyści muszą znać przepisy.Nagminne są w Przasnyszu przypadki gdzie piesi idą złą stroną drogi np.uczniowie,a rowery przejeżdzają przez przejście dla PIESZYCH(nie schodzą z rowerów).Czyja jest wtedy wina? 10:23, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© eprzasnysz.pl | Prawa zastrzeżone