:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Burmistrz - Rada - Miasto, Sprawozdanie działalności Burmistrza Miasta Przasnysz - zdjęcie, fotografia
Portal eprzasnysz.pl 01/02/2019 16:25


Nie zwalniamy tempa... Nadal kalendarz podzielony jest na minuty, ale EFEKTY codziennej pracy są coraz bardziej widoczne dla naszych mieszkańców. Raport mojej pracy DLA PRZASNYSZAN - styczeń 2019 r.

1. Przeprowadziłem spotkanie robocze z zarządcami zabudowy wielorodzinnej zlokalizowanej w Przasnyszu w przedmiocie stworzenia mieszkańcom możliwości skutecznej segregacji odpadów komunalnych. Na spotkaniu został omówiony m.in. system tzw. „Mini Pszoków” zastosowany w gminie Nakło nad Notecią – jako rozwiązanie sugerowane do wdrożenia na terenie naszego miasta.

2. Podpisałem umowy z gabinetami weterynaryjnymi na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz wykonywanie zleconych usług weterynaryjnych.

3. Ogłosiłem konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Przasnysz w roku 2019.

4. W Przasnyszu zakończono prace związane z dostawą i montażem urządzeń zabawowych na plac zabaw przy Żłobku Miejskim w Przasnyszu przy ul. Świerczewo w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech MALUCH+ 2018”.

5. Zakończono prace związane z dostawą i montażem urządzeń zabawowych na placu zabaw i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przy ul. Zawodzie 4 w Przasnyszu.

6. W styczniu wykonaliśmy oświetlenie ulicy Wiśniowej, Ks. P. Ściegiennego, dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Ostrołęckiej oraz dwóch przejść dla pieszych przy ulicy Orlika w Przasnyszu.

7. Doświetliliśmy 11 przejść dla pieszych na terenie miasta.

8. Objąłem honorowym patronatem i wsparłem jako Miasto finansowo:

- Galę Sportów Walki „SPARTA”, która odbędzie się w marcu br. w Przasnyszu,
- zawody wyścigów kolarskich ŻTC BIKE RACE 2019, które odbędą się w sierpnia 2019 r. w Przasnyszu

9. Od 1 lutego br. stanowisko kasowe w Urzędzie Miasta Przasnysz zostało wyposażone w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Każda osoba wszelkie opłaty skarbowe (np. odpisów aktów stanu cywilnego, za wydanie zaświadczeń), płatności za podatki lokalne ( np. nieruchomość, rolny, transportowy, od posiadania psa),opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie mogła zapłacić swoje rachunki bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

10. Wziąłem udział w „Orszaku Trzech Króli”

11. Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, organizowane cyklicznie przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu. Z przyjemnością wziąłem w nim udział.

12. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Przasnyszu odbyło się spotkanie poświęcone organizacji Dni Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego (DCHM) na terenie miasta Przasnysz. Wydarzenie, które będzie miało miejsce w dniach 20-22 września 2019 roku w Przasnyszu jest wspaniałą okazją do integracji harcerskiego środowiska.

13. Urząd Miasta Przasnysz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu oraz Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu nawiązali współpracę z Grupą Zalewski z Mławy w sprawie bezpłatnego kursu samoobrony dla pań. Spotkanie organizacyjne odbyło się 31 stycznia o godzinie 17.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przasnyszu. Zajęcia będą kontynuowane w każdy czwartek (do 20 czerwca br.) o godz. 13.30; 15.00 i 16.30 w OSiR.

14. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Przasnysz oraz FB Przasnysz powstały zakładki:

- „Adoptuj zwierzaka z Przasnysza”, w której zamieszczono poradnik „Co powinieneś zrobić, gdy znajdziesz bezdomnego, zagubionego, porzuconego lub rannego zwierzaka na terenie Miasta Przasnysz”. Na bieżąco zamieszczane są też informacje o zwierzętach, które są do adopcji. Zachęcamy wszystkie chętne osoby by nie kupowały tylko adoptowały bezdomne zwierzę. Dzięki akcji zaadoptowano już kilka zwierząt.

-„Serwis SMS Miasta Przasnysz”. System bezpłatnego powiadamiania za pośrednictwem krótkich wiadomości tekstowych (SMS) jest rozwiązaniem przeznaczonym dla mieszkańców Naszego Miasta. Celem systemu jest informowanie mieszkańców o ważnych sprawach dotyczących Naszej społeczności. Aby skorzystać z usługi należy wysłać na adres email: [email protected] wiadomość zawierającą następujące informacje: imię, nazwisko i numer telefonu komórkowego. Docelowo zostanie uruchomiony bezpłatny formularz rejestracyjny usługi SMS. Dodatkowo został uruchomiony adres e-mail: [email protected], na który można zgłaszać informacje np.: o awariach oświetlenia ulicznego, uszkodzeniach nawierzchni ulic, zaśmiecaniu, dewastacji miejsc publicznych itp.

- „Kalendarz imprez” – zamieszczane są informacje o imprezach/wydarzeniach organizowanych przez urząd, instytucje kultury, OSiR, szkoły oraz organizacje pozarządowe

15. Po wielu latach przerwy powróciłem do cyklicznych spotkań burmistrzów i wójtów z powiatu przasnyskiego. Pierwsze spotkanie odbyło się w gabinecie burmistrza Przasnysza. Włodarze miast i gmin przez blisko dwie godziny wspólnie debatowali nad problemami bieżącymi z którymi mierzą się wszystkie samorządy. Tematem wiodącym spotkania było ustalenie wspólnych działań dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi

16. Jako Burmistrz Przasnysza Zarządzeniem Nr 6/2019 ogłosiłem konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu.

17. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbyło się spotkanie dotyczące Bezpieczeństwa Seniorów

18. Wziąłem udział w video chat’cie z burmistrzem Przasnysza, za pośrednictwem którego mieszkańcy Przasnysza bez wychodzenia z domu mogli zadać pytania, które ich nurtują. Kolejny videochat odbędzie się 4 lutego o godz. 17:00, a na pytania mieszkańców odpowiadać będzie burmistrz Przasnysza oraz Starosta Przasnyski.

19. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie

20. Wziąłem udział w posiedzeniu Spółki Wodnej z siedzibą w Przasnyszu

21. W poniedziałek powinna zostać podpisana umowa na przeprowadzenie kompleksowego Audytu w Urzędzie Miasta

22. Spotkałem się z panią poseł Anną Cicholską w jej biurze poselskim

23. Powołałem społeczną Radę Pamięci Regionalnej działającej przy Burmistrzu Przasnysza

24. Wziąłem udział w Konferencji Samorządowej organizowanej w Krzynowłodze Małej

25. Odbyłem spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Przasnysz i Straży Pożarnej w Przasnyszu

26. Udzieliłem obszernego wywiadu na żywo w Radiu KRDP oraz Gazetce Szkolnej „Dwójki”

27. Wziąłem udział w Noworocznym Spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

28. Spotkałem się w wąskim gronie specjalistów od gier e-sport w OSiR. Wkrótce ruszamy z projektem.

29. Odbyłem spotkania już niemal ze wszystkimi pracownikami Urzędu Miasta

30. Utworzyłem Kącik Dziecięcy w Urzędzie Miasta oraz zamontowaliśmy automaty z wodą dla naszych interesantów

31. Wkrótce ruszamy z nowymi gadżetami w „Wyprawce dla maluszków” urodzonych w Przasnyszu

32. Z Referatem Promocji Miasta stworzyliśmy Kalendarz Miejskich Imprez oraz filmiki promujące rozwój i akcje społeczne w Przasnyszu

33. Odbyłem dziesiątki spotkań indywidualnych z naszymi mieszkańcami i interesantami UM


Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za dobre słowo i codzienną współpracę oraz wszystkim Urzędnikom UM za pracę na rzecz Miasta Przasnysz.

Reklama

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta Przasnysz komentarze opinie

 • Kobra - niezalogowany 2019-02-06 15:34:01

  "Wziąłem udział w „Orszaku Trzech Króli” Ja też wziąłem. Kabaret za darmo!

 • - niezalogowany 2019-02-06 11:30:18

  jak na razie to kiepsko,orszak króli i same spotkania,to wszystko.

 • starosta - niezalogowany 2019-02-04 21:24:29

  Miszczu, burmiszczu. Cykliczne spotkania burmistrzów i wójtów z powiatu przasnyskiego, to organizował starosta. Żaden z twoich poprzedników tego nie robił więc nie miałeś do czego wracać.

 • 33 - niezalogowany 2019-02-04 08:48:42

  Punkt 33 powinien być inaczej sformułowany bo cel tych spotkań był jednoznaczny

 • - niezalogowany 2019-02-03 22:46:08

  pozory, pozory, ...zacznij realizować obietnice

 • adam - niezalogowany 2019-02-03 19:39:44

  Panie Burmistrzu to co Pan zrobił to Pana obowiązki i za to  bierze Pan pieniążki. Więc nie ma co się tu chwalić bo niczym szczególnym tu nie zabłysnął Pan.  A może coś tak od siebie, oprócz oczywiście Pańskiego pomysłu na podwyższenie opłata za śmieci

 • Buhaha - niezalogowany 2019-02-03 18:23:34

  By się lepiej ruszyli z urzędu i ręcznie rozebrali tą ruderę na Świerczewie co zagraża mieszkańcom. Byłoby bez kosztów i przynajmniej jeden widoczny efekt by było w mieście widać 😁

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-02-03 18:05:18

  Panie Burmistrzu, a gdzie działanie związane z budową basenu. Przasnysz chce basenu, lodowiska i wodnego placu zabaw przy stadionie. Taki pan medialny, a ciężko zapytać mieszkańców czego chcą? Konsultacje i to szybko trzeba zrobić. A radni poprzedniej kadencji, którzy popierali, dlaczego nie pytają?

 • hgas - niezalogowany 2019-02-03 17:30:23

  a co z sylwestrem????

 • - niezalogowany 2019-02-03 15:35:36

  Już zaczyna to być śmieszne proszę o konkretne działania dlaq miasta

 • Rom - niezalogowany 2019-02-03 11:22:15

  Nie rozumiem idei ESPORTU, który Pan Burmistrz tak mocno promuje. W czasach zdominowanych przez komputery i komórki i tak jest ciężko oderwać dzieci od elektroniki. Tymczasem zamiast promować zdrowe nawyki i sport grupowy na świeżym powietrzu  promowane są gry komputerowe. Bądźmy szczerzy esport ze sportem ma tylko tyle wspólnego, że celem jest zdobywanie coraz lepszych osiągów przez zawodników. To wiąże się z ciągłym ćwiczeniem czyli przywiązaniem dziecka do komputera.  Słyszałem już jak dziecko na ulicy mówiło mamie, że będzie sportowcem. Potrzebny jest mu tylko wygodny fotel i mocniejszy komputer...  

 • Rozczarowany - niezalogowany 2019-02-02 21:24:49

  Dobra rada więcej pokory i mniej kumoterstwa (wybory uzupełniające) hasło wyborcze wolnyodukładów ludzie bardzo szybko to zweryfikują....

 • - niezalogowany 2019-02-02 13:54:55

  Lampy to poprzedni burmistrz zrobił...

 • - niezalogowany 2019-02-02 13:40:05

  Super Panie Burmistrzu tylko szkoda pieniedzy na plac zabaw na zawodziu bo juz sa niektóre bujawki zepsute

 • nn - niezalogowany 2019-02-02 11:55:53

  Jeżeli CHODZI o PKPS TAM POWINNA NASTĄPIĆ GENERALNA ZMIANA.  wzmóc nadzór na paniami prezeskami.Przyjrzeć się kto pobiera dary , bo to o pomstę woła.Pani Prezes , szacunek dla starych ludzi , ale czas spocząć, wybrać nowego prezesa.Wówczas rozpadnie się towarzystwo wzajemnej adoracji rodem z działek warzywnych.Taka prawda i nikt na ten temat nie mówi,ale dzieje się żle.Panie Burmistrzu w panu nadzieja na zmianę.

 • Kajko - niezalogowany 2019-02-02 11:05:48

  Jak to czytam i oglądam to tylko jedno określenie mi przychodzi na myśl: POZORANT.

 • Carl - niezalogowany 2019-02-02 10:27:00

  Przypominam  Burmistrzowi o bietnicy nie podwyższania rachunków za śmieci.Społeczeństwo rozliczy i to szybko! !!PSZOKI to niezła lipa proponuję dokładnie zapoznać się z tym projektem

 • Tur - niezalogowany 2019-02-02 08:14:19

  Na razie to widac tylko  lampy podswietlajace  niektore przejscia dla pieszych noca.

 • yoda - niezalogowany 2019-02-02 06:36:35

  Z tego, co nam wiadomo na powstanie i wyposażenie tzw. "Mini Pszoków" mają się zrzucić mieszkańcy budynków wielorodzinnych - rewelacja.

 • Andrzej R. - niezalogowany 2019-02-01 22:29:10

  Jaka likwidacja PKPS?

 • dorota - niezalogowany 2019-02-01 18:07:01

  A doprowadzenie do likwidacji usług prowadzonych przez PKPS to ważne działanie , trzeba się pochwalić.!!!!!!!!!

 • Przasnysz - niezalogowany 2019-02-01 16:54:00

  A gdzie spotkanie z Rozenkiem? 😆😉

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rolniku ubezpiecz swoje

Ruszył sprzedaż dotowanych upraw rolnych. Przypominamy, że Rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie ma obowiązek ubezpieczenia co najmniej 50%..


Szukasz ubezpieczenia?

Biuro Ubezpieczeń przy ul. Żwirki i Wigury 1d oferuje pełną bazę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych, firmowych, na życie, OC zawodu, podróżne..


Praca w Budownictwie

Firma budowlana zatrudni pracowników na stanowisko murarz, cieśla szalunkowy, zbrojarz. Praca przy budynkach przemysłowych, wielorodzinnych,..


Ubezpieczenia upraw rolnych z

Zapraszamy wszystkich rolników po ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatami budżetu państwa sięgających nawet 65% . Właśnie ruszył jesienny sezon. W..


dom Czernice Borowe

Oferuję do sprzedaży posesję w Czernicach Borowych (dawna lecznica weterynaryjna). link do ogłoszenia i zdjęć na otodom.pl..


SPRZEDAM OPEL ASTRA H KOM

Silnik 1.7 CDTI DIESEL Rok prod.2007 Przebieg 135 tys. Stan bardzo dobry , bezwypadkowy Alufelgi - opony letnie drugi sezon Opony zimowe po jednym..


Sprzedam nieruchomość z 9

Sprzedam nieruchomość z 9 lokalami mieszkalnymi. Lokale są wyodrębnione i stanowią odrębną własność. Metraż mieszkań: 1 - 35,64m2 2 - 64,69m2 3 -..


Prace licencjackie i mgr, MBA.

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Sprzedam komplet mebli Taranko

Meble używane z kolekcji Barcelona. W skład kompletu wchodzi biurko, dwie przeszklone witryny oraz jedna narożna z ukrytym barkiem.


Działka 1299 m ul Kolejowa

Działka rolna z możliwością budowy jednorodzinnej - takie przeznaczenie w studium zabudowy dla tego terenu. Wjazd z ul Kolejowej


ZNICZE , KWIATY SZTUCZNE ,

PRODUCENT WKŁADÓW I ZNICZY ,,A-MIX" Zaprasza na zakupy hurtowe i detaliczne. W ofercie : Znicze szklane ,wkłady prasowane i ,,olejaki "..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez eprzasnysz.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

EMARKA Bożena Bieńkowska z siedzibą w Przasnysz 06-300, Konstantego Pukiańca 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"