:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni wnioskują do Burmistrza o pilne podjęcie działań...

Burmistrz - Rada - Miasto, Radni wnioskują Burmistrza pilne podjęcie działań - zdjęcie, fotografia
Portal eprzasnysz.pl 02/07/2019 14:04

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu w imieniu klubów radnych – Przasnysz Ponad Wszystko oraz Prawo i Sprawiedliwość zwróciliśmy się z prośbą do Burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego o podjęcie działań w celu zakwalifikowania Miasta Przasnysz i złożenia wniosku o dofinansowanie do programu „Rozwój Lokalny” finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.

Jest to program, w ramach którego dostępne są potężne środki finansowe (ponad 100 milionów Euro, czyli ponad 400 milionów złotych) na kompleksowy rozwój takich miast jak Przasnysz i podniesienie standardu życia mieszkańców. Nasze miasto znalazło się na liście miast, które są uprawnione do wystąpienia o dofinansowanie i jest to dla nas ogromna szansa, jakiej Przasnysz jeszcze nie miał. Co ważne – nie jest wymagany wkład własny, zatem nie musielibyśmy angażować środków z budżetu miasta.

Mamy bardzo wiele potrzeb w Przasnyszu – chociażby tereny i kadra dla biznesu, rynek pracy, ochrona środowiska, polityka społeczna, które dzięki Programowi ROZWÓJ LOKALNY mogą zostać kompleksowo i na wiele lat załatwione.

Jak poinformował nas Burmistrz prace nad koncepcją w ramach tego programu są na zaawansowanym etapie, trwają od wielu tygodni i specjalnie do tego celu został powołany zespół w Urzędzie Miasta. Do złożenia zarysu projektu zostało 20 dni (termin składania upływa 22 lipca). Trzymamy kciuki za sukces, którego beneficjentami będziemy my – wszyscy mieszkańcy Przasnysza.

- Informuje Radny Arkadiusz Chmielik

 

Link do programu – https://www.eog.gov.pl/…/za…/rozwoj-lokalny/nabory-wnioskow/

Sesja RM (2:58:00):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=FAHIMFWAWvI&fbclid=IwAR0x6tNxLT1rDm0vDb7avC7E9q5-TAx-77Yv70sSAkHmhEqc8yx4AE6bkr8[/YT]

Reklama

Radni wnioskują do Burmistrza o pilne podjęcie działań... komentarze opinie

  • przasnyszanin - niezalogowany 2019-07-06 15:08:26

    Sprawdziłem. 27.05.2019r. Ot i 3 miesiące.

  • Mala - niezalogowany 2019-07-06 11:35:23

    a może by tak normalne ze dwa bloki postawili dla ludzi .mieszkan by sie przydalo

  • Mieszkanka - niezalogowany 2019-07-04 20:52:28

    A kto jest w tym zespole

  • wątpliwości - niezalogowany 2019-07-03 19:46:37

    UM. Sprawdź kiedy ogłosili nabory.

  • były - niezalogowany 2019-07-03 19:40:58

    A w której ty lidze grasz "ligowcu"? Tych kilku radnych ma pomysł, którego nie mogli realizować w poprzedniej kadencji. Burmistrz powołał zespół do wykorzystania środków unijnych. Zobaczymy, która to liga już 22 lipca. Jestem przekonany, że "ligowiec" grasz z nimi. Ja kibicuję tym kilku radnym.

  • były - niezalogowany 2019-07-03 19:32:33

    Chyba ci to "sombrero" oczy i uszy zatkało. Pan Chmielik zawsze był aktywnym radnym. Przykładem jest chociażby osiedle Orlika. Wszystkie ulice zrobione w czasie poprzednich trzech kadencji, a Klonowa i Skłodowskiej remontowane w tym roku też są efektem działania poprzednich władz samorządowych. A basen, to sobie poczytaj ze zrozumieniem informacje z ubiegłego roku.

  • UM - niezalogowany 2019-07-03 13:49:51

    radni z tej grupy łapią się już czego mogą, burmistrz im wyjasnił, że ich pisma sa niepotrzebne, bo od 3 miesiecy Urzad pracuje nad tym programem...

  • krzyś - niezalogowany 2019-07-03 11:37:53

    Religia zwana "anty-pis" zabija niektórym myślenie i racjonalny ogląd rzeczywistości

  • kasia - niezalogowany 2019-07-03 08:15:53

    Wyznawcy anty-pis to nieuleczalna choroba

  • AK - niezalogowany 2019-07-02 22:21:20

    Nie przasnyszanin powinien być Nick tylko prostak!!!

  • Nick - niezalogowany 2019-07-02 22:03:23

    Ton wypowiedzi bardzo oddaje jakim człowiekiem jest osoba pisząca. A co konkretnie ma Pan na myśli? Akurat Pan Chmielik jest bardzo merytoryczny w swoich wypowiedziach i co by nie mówił jest przy tym bardzo grzeczny i kulturalny. A Pani tego akurat brakuje.

  • Stachu - niezalogowany 2019-07-02 21:36:14

    I bardzo dobrze! W mieście nie dzieje się nic, tylko układy i układziki zielone

  • Ortografia chłopcze - niezalogowany 2019-07-02 21:34:13

    A z ciebie taki analfabeta i patriota, że nazwę miasta piszesz z małej litery? ? Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy... Dobranocka już była, idź dziecinko spać...

  • Ćwiartka - niezalogowany 2019-07-02 20:18:34

    Sławomir! Uspokoisz się?

  • ligowiec - niezalogowany 2019-07-02 19:59:09

    Tych kilku radnych, to powinno wnioskować o pilne oddanie mandatów. Nam mieszkańcom, to się po prostu należy.

  • Sombrero - niezalogowany 2019-07-02 18:11:07

    Panie Arkadiuszu jestem zachwycony Pańskim zaangażowaniem do działania w tej kadencji. Aż mnie zastanawia dlaczego w poprzednich kadencjach tak słabo szło i dlaczego nie powstał ten basen w Przasnyszu za czasów Pańskiego byłego szefa :)

  • Przasnyszanin - niezalogowany 2019-07-02 18:06:06

    Chmielik to chce pogrążyć Przasnysz A nie mu pomóc... won z przasnysza i od przasnysza pisiorze

Dodajesz jako: |