:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przasnyscy policjanci będą manifestować

Aktualności_, Przasnyscy policjanci będą manifestować - zdjęcie, fotografia
Portal eprzasnysz.pl 16/02/2009 11:43

Po zapowiedzi premiera o obcięciu finansów na policję, związkowcy służb mundurowych chcą wyrazić swoje niezadowolenie i planują manifestację w Krakowie. Na manifestację wybierają się także policjanci z Przasnysza.

W tym roku drastycznie ograniczono budżet policji, planowane jest także wprowadzenie niekorzystnych zmian emerytalnych.

19 lutego w Krakowie i Gdańsku policjanci organizują pikiety protestacyjne. Policjanci wyjeżdżają na własny koszt w czasie wolnym od służby.

Policjanci z Przasnysza i okolicznych powiatów już się organizują aby wspólnie zaprotestować przeciw takiej polityce rządu.

-Przeprowadziliśmy ankietę wśród ostrołęckich policjantów. Wynika z niej, że większość funkcjonariuszy chce manifestacji 19 lutego w Krakowie podczas szczytu NATO - tłumaczy w portalu eostoleka.pl Dariusz Wesołowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Ostrołęce.- Chcemy w ten sposób pokazać światu, że reforma dotycząca późniejszego przechodzenia na emeryturę pracowników mundurowych jest niekorzystna wobec tych osób, które już pracują w służbach mundurowych - mówi Wesołowski.

Obcięcie budżetu policji z pewnością odbije się na bezpieczeństwie mieszkańców. Miejmy nadzieję, że protesty policjantów obudzą rząd, który zda sobie sprawę ze skutków takiego posunięcia.

Jak na razie jednak nic na to nie wskazuje. Zdaniem posłanki Platformy Obywatelskiej z naszego okręgu Julii Pitery policja nie potrzebuje samochodów do kontroli ulic. Piesze patrole są skuteczniejsze - tak skargi funkcjonariuszy na ograniczenie wydatków na benzynę i radiowozy skomentowała dziś minister ds. walki z korupcją, nie ukrywając przy tym zdziwienia, że "policja, gdzieś się burzy".






Przeczytaj także artykuł:  Radiowóz przejedzie tylko kilometr dziennie

Reklama

Przasnyscy policjanci będą manifestować komentarze opinie

  • Policjant - niezalogowany 2009-03-11 21:40:27

    Wstydźcie się ludzie! Takie głupoty wypisywać. Pracuję tutaj dość długo i zawsze bardzo dobrze żyłem i żyję z naszymi mieszkańcami. Może mnie ktoś nie lubić za zawód który wykonuję. Trudno. Żal mogą mieć też Ci, którzy poszli siedzieć. Trudno. Sami sobie winni. Na tematy polityczne nie będę się wypowiadać. Zapewniam jednak, że piszący na forum są w dużym błędzie w sprawie wyborów - głosowania. W kwestii wyjazdu na protest - wyjad pod każdym względem pokryty był ze środków własnych z funduszu NSZZ Policjantów, który jest tworzony ze składek szarych policjantów. Ponadto, policjanci pojechali tam w zakresie własnego czasu wolnego. A tak na marginesie, zawsze na kimś społeczeństwo musiało rozładować frustracje, a Policja i policjanci nadają sie do tego jak nikt inny. Życzę więcej spokoju i mniej wzajemnego obrzucania się błotem. Nie bierzmy przykładów z Sali Sejmowej! Żyjemy w jednym małym mieście. Pozdrawiam.

  • jozin - niezalogowany 2009-02-23 09:23:28

    dotyczy pałki:):) jak użyją pałki bez podstawy to można napisać przecież skargę na policjanta :):) kiedyś był pro..., przenieśli chłopaka za jego osiągnięcia, został jezcze tylko zam...pamietam czasy jak razem jeździli i napierda.... wszystkich po koleji...na temat podwożenia naszych posterunkowych swoich laleczek to szkoda pisać..zawsze jakoś z tego się wybronią i nikt im nie udowodni nic..zawsze obywatelka może powiedzieć że poprosiła policjanta o odwóź bo nie ma na taxi...no a chłopaki przecież nie mogą odmówić obywatelowi pomocy:):):):)

  • Tw - niezalogowany 2009-02-21 09:27:31

    Wstyd policja z Przasnysza opluła swojch wielbicieli z POpapraniców będąc na protescie w Krakowie ,czekamy na rachunek jaki zapłacili za tą wycieczkę i z czyjch pieniedzy to było płacone . Wygonić to towarzystwo na ulice a nie siedzenie za biurkiem i liczenie na podwyżki oraz inne dodatki.Zmiejszyć obsadę za biurkami bo tych kilku Policjantów którzy pracuja na ulicy nigdy nie zapewni porządku na miescie .

  • on - niezalogowany 2009-02-20 19:15:33

    MIESZKANKA to pewnie zdesperowana małolata, która marzy żeby przejechać się radiowozem. Biedna dziewczyna, nie może przeżyć, że ktoś ma lepiej od niej ;) Czego Ty im dziewczyno żałujesz? Nie martw się, może i Tobie się kiedyś w życiu poszczęści i w końcu ktoś Cię zauważy. Jestem ciekaw gdzie Ty pracujesz, czy jesteś kolejnym nierobem komentującym czyjeś wysiłki, żal po prostu takich ludzi..

  • czytelnik - niezalogowany 2009-02-20 19:12:15

    wiem jak policja używa pałki w przasnyszu a gdzie te patrole piesze człowieku o czym ty piszesz ile jest skarg na policję gazet nie czytasz przestań pieprzyć takie głupoty nic nie robią i tyle darmo kasę biorą i juą a jak jest kolizja to 10 patroli przyjeżdza na raz z ciekawości a co do tej pałki to nie tłumacz mi bo jetem świadkiem takiego pokazu policji

  • on - niezalogowany 2009-02-20 18:50:56

    MIESZKANKA to pewnie zdesperowana małolata, która marzy żeby przejechać się radiowozem. Biedna dziewczyna, nie może przeżyć, że ktoś ma lepiej od niej ;) Czego Ty im dziewczyno żałujesz? Nie martw się, może i Tobie się kiedyś w życiu poszczęści i w końcu ktoś Cię zauważy. Jestem ciekaw gdzie Ty pracujesz, czy jesteś kolejnym nierobem komentującym czyjeś wysiłki, żal po prostu takich ludzi..

  • - niezalogowany 2009-02-20 18:16:56

    Jesteście mocni w gębie jak piszecie anonimowo. OKO załóż te kamasze i na ulice, pokaż jak się powinno pracować, ale z Ciebie taki bohater jak siedzisz w domu, boisz się wyjść na ulicę bo z takimi jak Ty od razu zrobią porządek. CZYTELNIK wybierz się do okulisty jeśli nie widzisz pieszych patroli i podejdź kiedyś, zapytaj pana policjanta a na pewno pokaże Ci jak używa się pałki, wtedy już nigdy nie powiesz o niewiedzy policjanta. To wszystko zwykła zazdrość prostackich mieszkańców. Gryzie Was, to trzeba było postarać się do policji, ale nie, łatwiej jest nic nie robić i komentować jak inni pracują na to miasto. Widać dla takich ludzi nie warto wysyłać żadnego patrolu, tylko jak Wam będzie działa się krzywda to z płaczem zadzwonicie na komendę o pomoc...

  • - niezalogowany 2009-02-20 18:05:29

    Każdy z Was taki mocny w gębie jak piszecie anonimowo. OKO załóż te kamasze i pokaż jak się pracuje, chociaż z Ciebie pewnie taki bohater bo siedzisz w domu, boisz się wyjść na ulicę bo z takimi jak Ty od razu zrobią porządek. CZYTELNIK wybierz się do okulisty jeśli nie widzisz pieszych patroli i podejdź kiedyś, zapytaj a na pewno pokażą Ci jak używa się pałki, a więcej nie napiszesz o niewiedzy policji. Zwyczajna zazdrość wśród prostackich mieszkańców tego miasta. Gryzie Was, to trzeba było się postarać do policji, ale nie, lepiej nic nie robić i komentować jak ktoś inny pracuje na to miasto. Widać dla takich ludzi nie warto patrolować tej dziury...

  • - niezalogowany 2009-02-19 19:15:00

    nawet na youtube sie chwala ze za miastem smigali nissanem 200sx 260 km/h - szczyt glupoty i bezkarnosci!!!

  • oko - niezalogowany 2009-02-19 16:01:27

    To są układy , niestety w takim świecie my żyjemy

  • babu - niezalogowany 2009-02-19 15:03:02

    Może zainteresują się dlaczego nieletni synowie przasnyskich przedsiębiorców jeżdżą samodzielnie samochodami, bez prawa jazdy i to nagminnie naruszając przepisy i dozwoloną prędkość.

  • Nemo - niezalogowany 2009-02-19 12:16:13

    Szukać oszczędności. Są i w policji. A tak na marginesie ilość roboty nijak przekłada się na czas zatrudnienia i ilość zatrudnionych. Można zwolnić połowę i gwarantuję, że mieszkańcy nie odczują pogorszenia stanu bezpieczeństwa.

  • czytelnik - niezalogowany 2009-02-18 17:01:43

    jak pchodza po mieście na pieszo to schudną spaśli się jak warchlaki i jak by im przyszło złodzieja gonić na pieszo to zawał murowany w tym tygodniu do pewnej miejscowości radar rozstawić to przyjechali dwoma radijowozami czy to nie jest debilizm jak rowerzyste to wiedzą jak mają ukarać a jak coś konkretnego to przyjeądzają wtedy kiedy sytuacja sama się rozwiąże nawet mapy w pszukiwaniach nie umieją roatczytać to zapaśone już nie powiem kto osobiście byłam na komendzie to przyjął mnie doś zachwiany pan a pałki to też nie wiedzą kiedy używać twardziele dwóch z pałką na jednego pijanego niech łażą na pichote nic im się nie stanie i tak nigdy nie zdążą na czas to niech łażą na pieszo

  • oko - niezalogowany 2009-02-18 15:53:18

    Niema się co dziwić jak sam pan zastępca komendanta wykorzystuje samochód słuzbowy nieoznzakowany do celów prywatnych nawet poza miastem , oczym my wogóle mówimy jest państwo w państwie.

  • mieszkanka - niezalogowany 2009-02-18 14:47:21

    Mieszkańcu:) To, że młodzi mają się ku sobie to dobrze,bo demografowie biją na alarm!!! ale jestem przeciw uprawianiu prywaty za nasze pieniądze!!! w kazdej dziedzinie zycia.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2009-02-18 12:43:14

    Mieszkanko . Należy sie cieszyć, że młodzi mają się ku sobie i niech ja nieraz odwiezie nawet dyskoteką. W każdym razie ja przymkne oko

  • oko - niezalogowany 2009-02-18 12:17:41

    Mamy kryzys i każdy zaciska pasa policjanci też. Dobrze wiemy, że ciężko naszym służbom WYJŚĆ na patrol, ale jeździć bez sensu po mieście, odwozić dziewczyny, żony itp. to standard. Często widzę młodych nieodpowiedzialnych funkcjonariuszy"WYKSZTAŁCONYCH, INTELIGENTNYCH", którzy popisują się służbowymi samochodami przed dziewczynami itp. A jak trzeba zainterweniować to czekają, aż sytuacja sama się unormuje. Przywileje powinny zostać odebrane w roku 1990 po zmianie ustroju, a nie cały naród musi pracować na wcześniejsze emerytury pracujących młodych ochroniarzy itp.

  • mieszkanka - niezalogowany 2009-02-18 09:01:21

    Policja nie ma pieniędzy?A może by tak ukrócić pewnemu posterunkowemu podjeźdźanie pod blok swojej dziewczyny radiowozem i odwożenie jej do pracy z pewnego osiedla do centrum miasta??I tak prawie codziennie.

  • pokojowy - niezalogowany 2009-02-17 19:50:53

    dać straży i policji zabrac wojsku pchają się sami na wojnę aby być w mediach dla kogo nic nie robią

  • nowy - niezalogowany 2009-02-16 18:32:09

    To prawda, że większość policjantów głosowała na PO, następnie na SLD i znikoma ilość na PiS. Co się chciało to się ma. Oszczędności mogą znależć w etatyzacji stanowisk, wystarczy wrócić do stanowisk z przed 19 lat i biurokracja przepadnie.

  • śmiech na sali - niezalogowany 2009-02-16 16:42:53

    to co napisał "i co dalej?" jest całkowicie bez sensu, on napisał demagogię. - taki mniej więcej poziom reprezentuje wpis powyżej.

  • i co dalej? - niezalogowany 2009-02-16 13:46:28

    to co napisał "miejscowy" nie jest całkowicie bez sensu ale to co napisał "Precz z PO" to demagogia to nie jest jedyny "resort", któremu tną kasę. Większości to dotyczy.

  • Precz z PO - niezalogowany 2009-02-16 13:14:13

    Nikt policji nie zabiera? Człowieku, a gdzie ty masz rozum? Słyszałeś o tym, żeby oszczędności nie zabierały kasy? Budżet policji na ten rok zmniejszono o 1,2 mld złotych!!! To jest właśnie zabieranie. Jak chcesz udowadniać swoje kłamliwe tezy to może na partyjnym wiecu PO, a nie normalnym ludziom kit wciskasz!

  • miejscowy - niezalogowany 2009-02-16 13:04:32

    same brednie piszecie. NIkt nie zabiera Policji niczego... po prostu muszą zastanowić się nad oszczędnościami, albo inaczej nad innym/lepszym gospodarowaniem. I choć osobiście jestem zadowolony z pracy naszej policji to uważam, że czasami mogliby się pieszo przejść ale to inna kwestia

  • joł - niezalogowany 2009-02-16 12:45:56

    Ludzie się nożami atakują na ulicy, a oni na policję pieniędzy nie dają!!!!! SKANDAL

  • oko - niezalogowany 2009-02-16 12:32:04

    nie zgadzam się z tym że oni pojdą protestować , przecież prawie wszyscy z komendy w Przasnyszu głosowali na POpapraniców to jak by oni mogli opluwać swojch wielbicieli co chcieli to mają z zabiurek w kamasze i na ulice, bo do rządzenia to jch jest ale do pracy na ulicy to została znikoma ilość . Pozdrowieni dla pracujących na ulicy.

  • POżal się... - niezalogowany 2009-02-16 12:00:23

    Dziękujemy Ci Donaldzie, Pitero, Siejko i Tochimiuku. Wyjdźcie kiedyś wy na miasto bez swoich limuzyn. POczujcie jak to jest być zwykłym, zagrożonym człowiekiem...

Dodajesz jako: |