:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Drogi - remonty - inwestycje, Gigantyczne pieniądze trafią powiatu! - zdjęcie, fotografia
Portal eprzasnysz.pl 16/03/2009 03:49

Zarząd Województwa wstępnie wybrał do dofinansowania projekty, które mają się przyczynić do lokowania działalności gospodarczej. Z puli 93 milionów złotych przeznaczonych na ten cel, do naszego powiatu trafić ma ponad 50 milionów.

Zarząd Województwa wstępnie wybrał do dofinansowania pierwsze projekty w ramach RPO WM na lata 2007-2013. Wsparcie pomoże samorządom lokalnym kompleksowo przygotować 12 terenów inwestycyjnych m.in. przez uzbrojenie działek i modernizację budynków. Na ten cel z unijnych środków przeznaczono ponad 93 mln zł. Podpisywanie umów z beneficjentami planowane jest na II kwartał br. Warunkiem jest wcześniejsza pozytywna ocena wykonalności wybranych wstępnie projektów.

9 marca br. Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził wstępną listę rankingową o dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.3 RPO WM Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą.

Wsparcie ma pomóc samorządom lokalnym z Mazowsza w przygotowaniu atrakcyjnych i konkurencyjnych terenów inwestycyjnych, generujących nowe miejsca pracy. Skupienie działalności badawczo-rozwojowej, gospodarczej i inwestycji zagranicznych w Warszawie jest bowiem wynikiem niedostatecznego rozwoju infrastruktury inwestycyjnej poza obszarem metropolitalnym. Dzięki pomocy unijnej możliwe będzie wykorzystanie i rozwinięcie potencjału subregionów, które dysponują dużymi zasobami terenów nieuzbrojonych w infrastrukturę techniczną, jak i terenów poprzemysłowych oraz powojskowych. Takie tereny mogą stać się dogodnym miejscem lokalizacji przedsiębiorstw.

Nabór wniosków zakończył się 29 września 2008 r. Spośród 18 złożonych przez gminy i powiaty wniosków pozytywnie oceniono 12 projektów. Odpowiednio drugie i dziewiąte miejsce zajęły projekty przygotowane przez powiat przasnyski:

- "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej” otrzyma dotację w wysokości 35,6 mln zł (wartość całej inwestycji to 42 mln zł)

- "Poprawa dostępności Przasnyskiej Strefy Gospodarczej poprzez budowę drogi Myszyniec - Bartniki” otrzyma dotację w wysokości 18 mln zł (wartość inwestycji - 21 mln zł).

Podpisywanie umów z beneficjentami przewiduje się na II kwartał br. Warunkiem jest pozytywna ocena wykonalności wybranych wstępnie projektów.

Za ponad 53 mln. zł pieniędzy unijnych oraz 10 mln. środków własnych starostwo wybuduje drogi dojazdowe i wewnętrzne, chodniki i drogi rowerowe oraz infrastrukturę techniczną w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej, w tym kanalizację deszczową i sanitarną, wodociągi, linie energetyczne i telekomunikacyjne.

-Bardzo cieszymy się z wyniku oceny pierwszych tegorocznych projektów, chociaż czujemy ciężar pracy i odpowiedzialności jaka na nas spadnie. Nie są to jedyne projekty, które obecnie są w trakcie oceny i przygotowania. Powiat pomyślnie realizował już projekty o porównywalnych kosztorysach. Za każdym razem był to ogromny wysiłek naszych kadr, ale i wielka ulga po ich zakończeniu - komentuje wstępne rozstrzygnięcie starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. -Obecnie te pieniądze mają dla mieszkańców naszych ziem szczególne znaczenie, gdyż w dobie kryzysu zamienią się one w miejsca pracy i pozwolą na skokowy wzrost aktywności gospodarczej - dodaje starosta.

Reklama

Gigantyczne pieniądze trafią do powiatu! komentarze opinie

  • - niezalogowany 2009-03-21 11:32:35

    Dokładnie takie pieniadze jak ściąga starosta to urzędnicy z miasta i ich burmistrz widzeili tylko w telewizorze o i nic nie robią, no ale to przecież platforma więc wszystko jasne

  • - niezalogowany 2009-03-19 20:50:05

    "Kujawiaku" to zasługa Starosty.Burmistrz ani jego pracownicy takimi sprawami się nie zajmują,pocóż.

  • kujawiak - niezalogowany 2009-03-19 15:53:40

    widzę ze wszedzie na forach dt. miast jest tak samo, nigdy nikomu nic nie dogodzi. Poptrzcie na to z tej strony na całe Waszej woj jest 93 mln zł, a Przasnysz dostanie 50 mln. A gdzie reszta miast Waszego województwa. Powinniście się cieszyć że dokonaliście dobrego wyboru, czy to burmistrza czy starosty. Takie strefy gospodarcze to super pomysł, jednak aby taka strefa została włączona do Specjalnej Strefy Ekonomicznej musicie znależć jakiegoś inwestora, firmę. U mnie w mieście chce zainwestować firma Pol-Aqua S.A., gdzie tej inwestycji powstanie Specjalna Pomorska Strefa Ekonomiczna.

  • poko - niezalogowany 2009-03-18 19:05:41

    jestes z platformy, jestes z pisa, jest z sld czy kgb cia uop gowno mnie ta cala polityka obchodzi!! wbijam w tych wszystkich politykow bo oni nie sa nic warci!! nie robia nic zeby ludziom zylo sie lepiej! kazdy kto moze spier... stad jak najdalej... zeby zylo sie lepiej! bo tutaj nie ma przyszlosci!!!! I RADZE WSZYSTKIM, JESLI MACIE OKAZJE SPIER....... STAD BO TUTAJ SAME KU*WY I ZŁODZIEJE! PZDR

  • - niezalogowany 2009-03-18 15:30:37

    ale ten człowiek który tu się pisał wczesniej jest łagodnie mówiąc niemadry chyba jestes z platformy bo oni chcieli kiedys te grunty za darmo oddać telefonice w wiadomym celu i teraz mocno żałuja że nie będą mieli takiej sznasy wiadomo jakiej i wiadomo że dla siebie a nie tak jak jest teraz że te grunty będa szanśa dla ludzi

  • - niezalogowany 2009-03-18 12:01:07

    przestańcie promować tego Osowskiego,on sam nieżle sie lansuje ,burmistrz jest w porządku

  • znawca tematu - niezalogowany 2009-03-18 08:36:56

    Tu nie chodzi o to czy załatwił ale zachodzi pewna wątpliwość. Ile z tych inwestycji może mieć Adam S.;) Wiadomo nie od dziś że się "klepią na osobności po plecach". Sytuacja może się powtórzyć analogiczna do tej z sprawą lotniska pod Warszawą. Puls Biznesu w zeszłym roku sprawę opisywał że Adam S. ma tam spore odziały. Logika prosta i wnioski wysuwają się same. Inwestycje idą ale w wiadomym celu. Lepiej sobie przygotować pole do własny biznes jak już nie będzie sie miało posadki. Moje dywagacje są czysto teoretyczne poparte pewnymi faktami:)
    Wiadomo że ziemia swoją wartość ma, ma jeszcze większą jak jest koło tej ziemi dobra droga. Przasnysz ma troszkę hektarów:)) - a może miał??

  • Przasnyszanin - niezalogowany 2009-03-18 08:19:31

    jakis ciekawy klub moglby powstac u nas w Przasni,koncerty,imprezy klubowe....tacy ludzie tez tu mieszkaja!!!co maja robic mlodzi ludzie?!!(ci duchem tez)dajcie nam miejsce do odstresowania naszych problemow,naszego zycia,tez jestesmy ludzmi....i podobna to mlodzi sa przyszloscia....dajcie nam ja!!!

  • - niezalogowany 2009-03-17 21:05:52

    jesli sie orientuje to starosta po 2 latach miała na koncie wybudowanie szpitala, komendy policji urzedu skarbowego, sądu, wyreontowanie szkól i takie tam a burmistrz po 2 latach zbudował jakies budki dla ptaszków to i 100 lat sie może rozkręcać

  • - niezalogowany 2009-03-17 19:06:07

    wybralismy to trochimiuka, tyle że on niczego do przasnysza nie ściąga, a staroste to wybrali z tego co sie orientuje radni my to wybralismy np bieńkowskiego i osowskiego i oni cos robią

  • Ja$ - niezalogowany 2009-03-17 18:19:45

    Ja w sumie nie śledzę dokonań naszego starosty, ale z tego co słyszałem rozkręcał się 11 lat, może za 11 lat burmistrz też załatwi 50 baniek :D.

  • - niezalogowany 2009-03-17 16:07:57

    po to wybrałiśmy starosrę .żeby ściągał grosz i żeby dbał o dobro powiatu.Niema się czy chwalć to jego obowiązek

  • - niezalogowany 2009-03-17 15:29:54

    To co sie dzieje w Przasnyszu to zwykła kosmetyka przedwyborcza. ja sie pytam gdzie są pomysły i pieniądze które np. pozyskuja inni burmistrzowie okolicznych miast lub chcociażby starostwo w przasnyszu gdzie te projekty szumnie zapowiadane przez miasto. jakoś sie pani Helwakowa nie wykazuje tylko schowała się za panem burmistrzem jak nie idzie.
    A co tak naprawdę robia tam ci urzędnicy pozatrudniani bo tak wielkie były plany. A tu klops. Siedzą i po prostu na bieżąco rządzą nie robiąc nic dla przyszłości miasta.

  • basen... - niezalogowany 2009-03-17 13:44:40

    Właśnie o to chodzi "basen...tak", że najwidoczniej nasze władze mają w dupie za przeproszeniem takie sprawy. Tylko bardzo mnie to dziwi jak moje dziecko przynosi do domu ankietę : co powinno powstać w Przasnyszu? Odpowiada basen, ponieważ moje dzieci bardzo by chciały by takowy powstał. Tylko po co te całe ankiety jak i tak nie zamierzają nic z tym zrobić ? Paranoja ! TYLE

  • dla dobra ludzi - niezalogowany 2009-03-17 12:24:25

    jeżeli chodzi o wiedzę o samorządzie, chcęć zrobienia coś konkretnego i namacalnego dla ludzi a nie dla siebie to kierujący rada powiatu bieńkowski pomimo swojego młodego wieku bije trochimiuka na głowę, oni tam w poiecie uczą się od szczepankowskiego, tam każdy jego współpracownik wie więcej niż trochimiuk Ten po prostu może był dobry do kierowania jednostką ale nie miastem. Nie ma o tym zielonego pojęcia i nic nie robi żeby było lepiej. A wydać nasze pieniądze z podatków i innych opłat jakie płaca do miasta przedsiębiorcy każdy potrafi. Tylko pozyskac z zewnątrz jakoś nikt w mieście nie potrafi. To jest największa porażka. Zgadzam się, bieńowski do miasta a w powiecie szczepankowski z oswakim i będzie dobrze ta ekipa się sprzawsza a platforma niestety zero wydają nasze pieniądze a to potrafi każdy

  • dobre sobie - niezalogowany 2009-03-17 01:11:33

    hahaha!! bienkowski nawet Trochimiukowi do pięt nie dorasta. Na drzewo banany prostować!... Ten człowiek działa mi na nerwy!

  • basen .... tak - niezalogowany 2009-03-16 23:21:27

    ...A tak wogóle to... Pozdrawiam:)

  • basen .... tak - niezalogowany 2009-03-16 23:19:26

    EEEE, mieszkańcy 2..., to wogóle po co cokolwiek robić w Przasnyszu?, ogrodzić murem, bramy zamknąc na kłódy i patrzeć na ...pomnik. Po co miejsca pracy i wogóle, a basen..., do Mikołajem zapier.....Człowieku, opanuj się i zastanów co wogóle piszesz. Przyszłością tego miasta jak zresztą każdego jest robić wszystko żeby nie tylko zatrzymać ludzi ale ściągac nowych, a napoewno to się nie uda jeżeli zaoferujesz im...patrzenie na pomnik.

  • - niezalogowany 2009-03-16 22:44:45

    a ja wolałbym osowskiego lub bieńkowskiego na burmistrza a w powiecie szczepankowski niech nadal panuje jak widac razem im się dobrz rządzi i to dla naszego dobra a nie przeciw nam i wtedy powiat z miastem dogadywałby sie tak jak teraz jest w powiecie i idzie robota i pieniadze unijne i inwestycje drogi chodniki stadion zakłady pracy mleczarnia itp.szkoły hale szpitale policja sąd urzedy a pewnie niedługo i nowe miejsca pracy i te centum sportów więc uważam że taki układ byłby najlepszy dla miasta i dla powiatu a platformersi niech sie jeszcze ucza zajma swoimi bizneami odpoczną na emeryturze lub nadal siedzą na ciepłych stołkach w szkołach bo tak jak jest do tej pory że niora pieniądze i tu i tu jest nie d pomyslenia a ludzie klepią biedę tam chociaż nie będa szkodzic społeczności tak mysle w mieście pis w powiecie psl i razem sie dogadają

  • - niezalogowany 2009-03-16 21:50:46

    Jak trochimiuk jest z przasnysza to ja jestem z wąchocka a ty jestes chyba z platformy bo tez nic w prasnyszu byś nie chciał mieć tak jak oni tylko dla siebie nic dla ludzi. nie kazy tak jak ty cwaniaczku I ONI ma pieniadze zeby jechac do mikołajek. burŻuj typu tych z platformy się znalazł. co moje dzieci mają w telewizji basen oglądac? bo wam się nie chce pomysleć jak go utrzymać, to lepiej nie budować lpiej nic nie robic bo was bogaczy dzieci pojada do warszawy albo mikołajek?to reszta i inni ludzie gówno was obchodzą. mnie nawet na samochód nie stać a co mówić o jeżdzeniu na basen do mikołajek na wycieczkę na ten basen dla dzieciaka nie mam a jak słyszę te podejście to nigdy nie zagłosuję na platformę partię bogatych dla bogatych
    ot głupota platformy aż żal dupe ściska na te wasze podejście do ludzi BRAWO PANIE STAROSTO POKAŻ PAN ZAWISTNIKOM ŻE MOŻNA MYSLEĆ O INNYCH NIZ O SOBIE GDYBY NIE PAN NIC TU BY NIE BYŁO

  • mieszkańcy2 - niezalogowany 2009-03-16 20:29:01

    Ale Trochimiuk przynajmniej jest z Przasnysza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli uważa że basen jest nie aż tak potrzebny to widocznie ma po temu powody. Ciekawi mnie kto później będzie do tego basenu dokładał moi mili. Ja wolę się przejechać do Mikołajek, gdzie mam basen marzenie niż miasto ma budować basen w Przasnyszu gdzie nie wiadomo cz ludzie będą w ogóle przychodzić. Trzeba tworzyć rzeczy, które będą podziwiały pokolenia, a do których nie trzeba będzie dokładać (drobny przykład to chociażby pomnik, ale jest mnóstwo innych). Po co np. biblioteka kolejna, gdzie trzeba zatrudniać ludzi, informatyków itp. jak i tak młodzi ludzie nie zostają w Przasnyszu... Trzeba się trochę zastanowić zanim się coś chce zbudować.

  • przasnyszanin - niezalogowany 2009-03-16 20:26:49

    widze ze na forum to same przydupasy pisza starosty i burmistrza:) jedni pisza na burmistrza a chwala staroste drudzy odwrotnie te forum to parodia eheh

  • do mieszkańcy - niezalogowany 2009-03-16 20:12:23

    Obecny burmistrz to niestety ale temu staroście może co najwyżej teczke nosić. Jeżeli chodzi o doświadczenie, skuteczność i efekty pracy. Nie bądź śmieszny. Ale tak to juz jest. Jedni pracują w ciszy i są tego dla mieszakńców korzysci. A drudzy lansuja sie i po prostu przejadają publiczne pieniadze. Nie przynosząc nic z zewnątrz. Póki co to trochimiuk nie zrobił 1% tego co szczepankowski. A ma do tego lepsze mozliwości. Bo zbiera od nas podatki.

  • mieszkańcy - niezalogowany 2009-03-16 19:13:50

    Kto od kogo lepszy to sprawa dyskusyjna,niech rządzi i zrealizuje chociaż w części to co obiecywał bo pozostało tylko 20 miesięcy.I WYBORY huraaaaaaaa!

  • cała prawda - niezalogowany 2009-03-16 19:09:38

    Nie buntujcie przeciwko Lendzionowi bo jego i tak platformczycy nienawidzą,chociaż co niektórych wprowadził na stanowiska które zajmują do dzisiaj.

  • mieszkańcy - niezalogowany 2009-03-16 19:09:20

    Ja uważam że lepszym burmistrzem jest obecny burmistrz w porównaniu do starosty. I zbudowalbym ten basen szybciej

  • - niezalogowany 2009-03-16 16:05:34

    Aż żal, że ten Szczepankowski nie jest Burmistrzem Przasnysza...widać, że jak się chce i potrafi to można robić a nie paplać w gazetach o ptaszkach lub innych bzdetach z których nic dla ludzi nie ma, rozdawać lub ciągle reorganizować urząd miasta żeby pozadtrudniać swoich, oj panie burmistrzu weź się pan do roboty bo niedługo zostanie pan już tylko emerytem a lendzion i jego stara ekipa z pslem i pisem już się dogadują

  • - niezalogowany 2009-03-16 15:59:43

    PSL i PiS z Przasnysza, Szczepankowski, Osiadacz, Bieńkowski, Osowski razem z całym urzędem starostwa walczą o to jak lwy. Jednak po raz kolejny platforma obywatelska na górze, której w przasnyszu przewodzą Trochimiuk, Siejka i Grabowski podłożyła nogę planom starosty. Basen póki co został jak wieść niesie zablokowany, ale starosta z tego co wiadomo nie odpuści. Ja tego nie rozumie. Dla czego platforma z przasnysza i w/w panowie z platformy nie pomogą staroście u swoich kolegów na górze tak jak on im pomaga tylko jeszcze przeszkadzają. Bibliotekę też zablokowali. Nóż się w kieszeni otwiera. Po to ich wybraliśmy?

  • basen... - niezalogowany 2009-03-16 12:12:58

    A basen ? ... Kiedy się o to doprosimy?

  • tak - niezalogowany 2009-03-16 11:51:35

    No i bardzo dobrze!

Dodajesz jako: |