Poniedziałek, 19 marzec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

ARIMR przekaże 20 mld beneficjentom z sektora rolnego i spożywczego (25 listopad 2008)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci w tym roku swoim beneficjentom z sektora rolno-spożywczego w formie płatności bezpośrednich i wsparcia z PROW 2007-2013 około 20 mld zł. Z tego już do 24 listopada br. Agencja wypłaciła z tytułu dopłat bezpośrednich około 10 mld zł  a  z PROW 2007-2013 ponad 4,019 mld zł na realizację nowo uruchomionych  działań i sfinansowanie zobowiązań wnikających z programów wdrażanych w latach 2004-2006.
+ czytaj dalej



Zła sytuacja na rynku drobiu (21 listopad 2008)
Wielu zakładom drobiarskim grozi upadłość. Tak złej sytuacji w branży nie było od kilkudziesięciu lat – twierdzą właściciele ubojni. Powód? Nadwyżka mięsa na rynku coraz bardziej obniża ceny. A eksport wciąż kuleje.
+ czytaj dalej



Prognoza cen mleka (18 listopad 2008)
Zespół ekspertów, uwzględniając koniunkturalne i sezonowe zmiany w układzie czynników podażowo-popytowych na rynku mleka, przewiduje do końca 2008 r. i w pierwszym kwartale 2009 r. następujący poziom cen skupu mleka oraz cen zbytu przetworów mleczarskich...
+ czytaj dalej



Maleje popyt na ziemię rolną (16 listopad 2008)
Koniec lawinowo rosnących cen ziem w Polsce. Przynajmniej na razie. W ciągu trzech miesięcy, średnio, hektar ziemi zdrożał zaledwie o czterysta złotych. Stąd można teraz mówić o wyhamowaniu cen.
+ czytaj dalej



 Restrukturyzacja przemysłu cukrowniczego (14 listopad 2008)
Restrukturyzacja przemysłu cukrowniczego: warunki przyznania i wypłaty pomocy restrukturyzacyjnej dla Usługodawców
+ czytaj dalej



Przetwórstwo żywca wieprzowego (11 listopad 2008)
W wyniku spadku pogłowia i dostaw żywca wieprzowego do skupu zmniejszyły się uboje trzody i produkcja wędlin. Rosną natomiast uboje bydła i cieląt oraz produkcja konserw, wyrobów podrobowych, garmażeryjnych i dań gotowych.
+ czytaj dalej



To nie ptasia grypa (09 listopad 2008)
Suwałki. W jeziorze niedaleko Małej Huty straż pożarna wyłowiła dzisiaj martwego łabędzia. Wczoraj martwego ptaka znaleziono w Zalewie Arkadia. Witold Wałecki, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach uspokaja, że na Suwalszczyźnie nie ma zagrożenia ptasią grypą.
+ czytaj dalej



Unia ogranicza GMO (07 listopad 2008)
Unia ogranicza ilość nowych odmian GMO. To bezpośrednio uderza w branżę rolną - oceniają europejskie organizacje reprezentujące hodowców i producentów pasz. I od razu podają liczby - 2 i pół miliarda strat przyniosła w ostatnich latach polityka Brukseli względem GMO.
+ czytaj dalej



Wyjątkowe masło z Sadowia (06 listopad 2008)
W najbliższym czasie Suwalska Spółdzielnia Mleczarska ma wypuścić na rynek wyjątkowe masło. Będzie to pierwsze tego typu masło w Polsce. Zawierać będzie kwasy tłuszczowe omega 3 który obniża poziom złego cholesterolu w organizmie.
+ czytaj dalej



Wspieranie rynku wieprzowiny (06 listopad 2008)
Agencja Rynku Rolnego kontynuuje dopłaty do wywozu do krajów trzecich wybranych asortymentów mięsa i jego przetworów.
+ czytaj dalej



Komisja rozpoczyna europejską kampanię na rzecz picia mleka w szkołach (03 listopad 2008)
Zorganizowana pod hasłem „Milk – Drink it up!” kampania informacyjna ma na celu podnosić świadomość na temat zalet konsumpcji mleka i dostępności funduszy unijnych dla szkół.
+ czytaj dalej



Światowy kryzys finansowy może mieć wpływ na rynek zbóż (01 listopad 2008)
Według niektórych analityków, światowy kryzys finansowy może spowodować zmniejszenie zakupów na rynku światowym. Jednak będzie to prawdopodobnie tylko chwilowe oczekiwanie na ewentualny dalsze spadki notowań. Niekończąca się bessa może znaleźć odzwierciedlenie w spadku cen surowców, w tym zbóż. Czy tak rzeczywiście będzie? Zdania co do tego do tej pory były podzielone.
+ czytaj dalej



Będzie mniej mięsa (31 październik 2008)
Wysokie koszty chowu i niskie ceny skupu znacząco ograniczają produkcję mięsa w Polsce. Jak szacuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej jeszcze w tym roku spadek może sięgnąć nawet 4%. Analitycy przewidują, że przyszłoroczne wyniki będą jeszcze gorsze.
+ czytaj dalej



Zakończono wstępną ocenę wniosków złożonych na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie (29 październik 2008)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła wstępną ocenę wniosków na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie rolno-spożywczym środkami z działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” PROW 2007-2013. Inwestorzy sektora rolno-spożywczego złożyli 818 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie dofinansowania w łącznej wysokości ponad 1,6 mld zł.
+ czytaj dalej



Zalesianie gruntów rolnych (27 październik 2008)
Biura powiatowe ARiMR przyjęły w skali kraju ponad 1700 wniosków na zalesianie gruntów rolnych i blisko 400 wniosków na zalesienie gruntów innych niż rolne. Wnioskodawcy ubiegają się łącznie o pomoc finansową na zalesienie blisko 5 tys. ha, z tego ponad 4,1 tys. ha to grunty rolne.
+ czytaj dalej



Blokują przejście w Dorohusku (22 październik 2008)
Determinacja rolników sięga zenitu. Na razie blokują przejście w Dorohusku ale blokady mogą objąć cały kraj. Wszystko to przez bardzo niskie ceny zbóż. 15 zł. Tona pszenicy kosztuje w granicach 300-400 zł a koszt produkcji wynosi około 600 zł.
+ czytaj dalej



Cła na zboża (18 październik 2008)
16 października br. Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzenia przywracającego pobieranie cła w imporcie zbóż na rynek Unii Europejskiej. Podczas głosowania projekt został pozytywnie zaopiniowany przez kraje członkowskie.
+ czytaj dalej



Wieprzowina i interwencje (16 październik 2008)
W wyniku wzrostu cen detalicznych mięsa wieprzowego w okresie styczeń – sierpień br. o 6,7% wobec tego samego okresu w roku poprzednim, przy stabilnych cenach mięsa drobiowego i blisko 5% wzroście cen mięsa ogółem, konsumpcja wieprzowiny może obniżyć się z 43,5 kg na osobę w 2007 r. do 42 kg w roku bieżącym i 40,5 kg w 2009 r. Spadek spożycia wieprzowiny zostanie częściowo zrekompensowany wzrostem spożycia drobiu.
+ czytaj dalej



Kredyty udzielane gospodarstwom poszkodowanym przez klęski żywiołowe (13 październik 2008)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał do 3 października br. 46 zgód na uruchomienie kredytów klęskowych. Na podstawie zgód Ministra ARiMR uruchomiła bankom na 2008 r. limit akcji kredytowej w kwocie 1.289,8 mln zł, z tego dla kredytów planowanych do udzielenia w związku z tegoroczną suszą i huraganem – 817,3 mln zł oraz limit dopłat do oprocentowania kredytów klęskowych udzielanych w 2008 r. w kwocie 25,7 mln zł.
+ czytaj dalej



Przegląd Wspólnej Polityki Rolnej (09 październik 2008)
W dniach 21-22 października 2008 r. w Brukseli odbywać się będzie kolejne posiedzenie Grupy Wysokiego Szczebla (ang. High Level Group) nt. przeglądu Wspólnej Polityki Rolnej. Polskiej delegacji przewodniczy podsekretarz stanu Andrzej Dycha.
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.