Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Nowy kolonializm (09 grudzień 2008)
Wielkie korporacje z bogatych państw kupują ziemię uprawną w biednych lub dopiero rozwijających się krajach - alarmuje brytyjski dziennik „The Guardian”. Wszystko po to, by tańszym kosztem produkować żywność na masową skalę.
+ czytaj dalejSytuacja na rynku mięsa (07 grudzień 2008)
Na rynku wieprzowiny utrzymuje się sezonowa obniżka cen skupu, ale ich poziom jest znacząco wyższy niż w analogicznych okresach lat 2005-2007. Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 10-16.11.br. za żywiec wieprzowy płacono średnio 4,21 zł/kg. Było to o 1,8% mniej niż przed tygodniem i o 0,7% mniej niż przed miesiącem, ale o ok. 28% więcej niż rok wcześniej.
+ czytaj dalejPrezydent zawetował (05 grudzień 2008)
Prezydent zawetował ustawę pozwalająca na odrolnianie gruntów w miastach. O jej dalszych losach zadecyduje Sejm, który będzie próbował odrzucić veto. Projekt nowelizacji przygotowała sejmowa komisja "Przyjazne Państwo".
+ czytaj dalejRynek mleczarski na świecie (03 grudzień 2008)
Spadkowe tendencje cen dominują na niemieckim i holenderskim rynku podstawowych produktów mleczarskich.
+ czytaj dalejRynek cukru w bieżącym roku (01 grudzień 2008)
We wrześniu rozpoczęła się kampania cukrownicza sezonu 2008/2009. W tym miesiącu zakłady cukrownicze wyprodukowały (wg GUS) 22,6 tys. t cukru, wobec 58,8 tys. t przed rokiem. Prognozy IERiGŻ-PIB wskazują, że w całym roku gospodarczym 2008/2009 produkcja cukru może wynieść ok. 1450 tys. t.
+ czytaj dalejMniejsza zawartość cukru w korzeniach (28 listopad 2008)
Ze względu na niskie temperatury i spore opady deszczu we wrześniu Krajowy Związek Producentów Buraka Cukrowego w Polsce zmniejszył prognozę zawartości cukru...
+ czytaj dalejARIMR przekaże 20 mld beneficjentom z sektora rolnego i spożywczego (25 listopad 2008)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci w tym roku swoim beneficjentom z sektora rolno-spożywczego w formie płatności bezpośrednich i wsparcia z PROW 2007-2013 około 20 mld zł. Z tego już do 24 listopada br. Agencja wypłaciła z tytułu dopłat bezpośrednich około 10 mld zł  a  z PROW 2007-2013 ponad 4,019 mld zł na realizację nowo uruchomionych  działań i sfinansowanie zobowiązań wnikających z programów wdrażanych w latach 2004-2006.
+ czytaj dalejZła sytuacja na rynku drobiu (21 listopad 2008)
Wielu zakładom drobiarskim grozi upadłość. Tak złej sytuacji w branży nie było od kilkudziesięciu lat – twierdzą właściciele ubojni. Powód? Nadwyżka mięsa na rynku coraz bardziej obniża ceny. A eksport wciąż kuleje.
+ czytaj dalejPrognoza cen mleka (18 listopad 2008)
Zespół ekspertów, uwzględniając koniunkturalne i sezonowe zmiany w układzie czynników podażowo-popytowych na rynku mleka, przewiduje do końca 2008 r. i w pierwszym kwartale 2009 r. następujący poziom cen skupu mleka oraz cen zbytu przetworów mleczarskich...
+ czytaj dalejMaleje popyt na ziemię rolną (16 listopad 2008)
Koniec lawinowo rosnących cen ziem w Polsce. Przynajmniej na razie. W ciągu trzech miesięcy, średnio, hektar ziemi zdrożał zaledwie o czterysta złotych. Stąd można teraz mówić o wyhamowaniu cen.
+ czytaj dalej Restrukturyzacja przemysłu cukrowniczego (14 listopad 2008)
Restrukturyzacja przemysłu cukrowniczego: warunki przyznania i wypłaty pomocy restrukturyzacyjnej dla Usługodawców
+ czytaj dalejPrzetwórstwo żywca wieprzowego (11 listopad 2008)
W wyniku spadku pogłowia i dostaw żywca wieprzowego do skupu zmniejszyły się uboje trzody i produkcja wędlin. Rosną natomiast uboje bydła i cieląt oraz produkcja konserw, wyrobów podrobowych, garmażeryjnych i dań gotowych.
+ czytaj dalejTo nie ptasia grypa (09 listopad 2008)
Suwałki. W jeziorze niedaleko Małej Huty straż pożarna wyłowiła dzisiaj martwego łabędzia. Wczoraj martwego ptaka znaleziono w Zalewie Arkadia. Witold Wałecki, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach uspokaja, że na Suwalszczyźnie nie ma zagrożenia ptasią grypą.
+ czytaj dalejUnia ogranicza GMO (07 listopad 2008)
Unia ogranicza ilość nowych odmian GMO. To bezpośrednio uderza w branżę rolną - oceniają europejskie organizacje reprezentujące hodowców i producentów pasz. I od razu podają liczby - 2 i pół miliarda strat przyniosła w ostatnich latach polityka Brukseli względem GMO.
+ czytaj dalejWyjątkowe masło z Sadowia (06 listopad 2008)
W najbliższym czasie Suwalska Spółdzielnia Mleczarska ma wypuścić na rynek wyjątkowe masło. Będzie to pierwsze tego typu masło w Polsce. Zawierać będzie kwasy tłuszczowe omega 3 który obniża poziom złego cholesterolu w organizmie.
+ czytaj dalejWspieranie rynku wieprzowiny (06 listopad 2008)
Agencja Rynku Rolnego kontynuuje dopłaty do wywozu do krajów trzecich wybranych asortymentów mięsa i jego przetworów.
+ czytaj dalejKomisja rozpoczyna europejską kampanię na rzecz picia mleka w szkołach (03 listopad 2008)
Zorganizowana pod hasłem „Milk – Drink it up!” kampania informacyjna ma na celu podnosić świadomość na temat zalet konsumpcji mleka i dostępności funduszy unijnych dla szkół.
+ czytaj dalejŚwiatowy kryzys finansowy może mieć wpływ na rynek zbóż (01 listopad 2008)
Według niektórych analityków, światowy kryzys finansowy może spowodować zmniejszenie zakupów na rynku światowym. Jednak będzie to prawdopodobnie tylko chwilowe oczekiwanie na ewentualny dalsze spadki notowań. Niekończąca się bessa może znaleźć odzwierciedlenie w spadku cen surowców, w tym zbóż. Czy tak rzeczywiście będzie? Zdania co do tego do tej pory były podzielone.
+ czytaj dalejBędzie mniej mięsa (31 październik 2008)
Wysokie koszty chowu i niskie ceny skupu znacząco ograniczają produkcję mięsa w Polsce. Jak szacuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej jeszcze w tym roku spadek może sięgnąć nawet 4%. Analitycy przewidują, że przyszłoroczne wyniki będą jeszcze gorsze.
+ czytaj dalejZakończono wstępną ocenę wniosków złożonych na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie (29 październik 2008)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła wstępną ocenę wniosków na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie rolno-spożywczym środkami z działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” PROW 2007-2013. Inwestorzy sektora rolno-spożywczego złożyli 818 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie dofinansowania w łącznej wysokości ponad 1,6 mld zł.
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.