Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Waloryzacja w marcu (04 marzec 2009)
Od 1 marca br. wysokość rolniczej emerytury podstawowej wyniesie 675 zł 10 gr (brutto). Wg szacunków, akcja waloryzacji obejmie w KRUS około 1,5 mln świadczeń.
+ czytaj dalejMazowsze prezentuje się na targach Biofach (27 luty 2009)
Województwo Mazowieckie już po raz szósty uczestniczy w Międzynarodowych Targach Produkcji Ekologicznej BioFach, które odbywają się w Norymberdze w dniach 19-22 lutego 2009 r. Są to jubileuszowe XX targi, od dwóch lat funkcjonujące pod nazwą BioFach/Vivaness.
+ czytaj dalejKiedyś eksportowaliśmy cukier dziś importujemy (27 luty 2009)
Byliśmy dużym eksporterem cukru, teraz musimy importować przynajmniej 200 tysięcy ton rocznie. W mało optymistycznych nastrojach podsumowali zakończoną właśnie kampanię cukrownicy.
+ czytaj dalejEksport mięsa załamany (27 luty 2009)
Eksport polskiego mięsa na skraju zapaści. Przedsiębiorcom wcale nie pomaga korzystny kurs euro, bo w kraju brakuje surowca do produkcji. Do tej pory firmy ratowały się importem półtusz z Danii, ale teraz wartość europejskiej waluty skutecznie to uniemożliwia. Co dalej robić? Przyszłość nie wygląda różowo. Coraz częściej mówi się o ograniczaniu produkcji i zwolnieniach w fabrykach.
+ czytaj dalejMleko w 2009 roku (13 luty 2009)
Jeśli w ogóle, to dopiero w drugiej połowie roku branża mleczarska odczuje pozytywne skutki unijnej interwencji. Chyba, że przedsiębiorcy prześpią okazję i nie wykorzystają szansy, jaką daje im wprowadzenie subwencji eksportowych.
+ czytaj dalejEkologia ucierpi (09 luty 2009)
Kryzys ekonomiczny szkodzi europejskim producentom żywności ekologicznej. Klienci oszczędzają na zakupach, a organiczne produkty są niestety droższe od produkowanych masowo.
+ czytaj dalejKontrole fitosanitarne w całym województwie (05 luty 2009)
Szybkie tempo kontroli, maksymalne udogodnienia dla eksporterów i wydanie ponad 100 świadectw fitosanitarnych dziennie - to efekty wspólnych działań wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka i wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa Dariusza Wiraszki.
+ czytaj dalejUmowa ws PROW podpisana (31 styczeń 2009)
29 stycznia br. w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego w siedzibie resortu została podpisana umowa delegowania zadań Agencji Płatniczej - Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do Samorządów Województw, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
+ czytaj dalejARiMR przyspieszy podpisywanie umów (30 styczeń 2009)
ARiMR przyspieszy podpisywanie umów na „Modernizację gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Młodego Rolnika” i na „Przetwórstwo"
+ czytaj dalejARiMR wypłaciła rolnikom ponad 6,29 mld zł z tytułu dopłat obszarowych i ONW (27 styczeń 2009)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 23 stycznia br. przekazała na konta bankowe rolników blisko 5,14 mld zł płatności bezpośrednich, a łącznie z dopłatami ONW, płatnością cukrową, płatnością do pomidorów oraz płatnościami do truskawek i malin, ponad 6,29 mld zł.
+ czytaj dalejSpotkanie z producentami, dystrybutorami nawozów oraz przedstawicielami organizacji rolniczych (26 styczeń 2009)
Minister Marek Sawicki spotkał się z producentami, dystrybutorami nawozów oraz przedstawicielami organizacji rolniczych. W rozmowach uczestniczyli również: sekretarz stanu Kazimierz Plocke, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Grażyna Henclewska oraz przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa.
+ czytaj dalejCukrowa fuzja (22 styczeń 2009)
Opóźnia się przejęcie duńskiego koncernu cukrowego Danisco przez niemiecki Nordzucker. Powód? Dochodzenie prowadzone przez niemiecki urząd antymonopolowy.
+ czytaj dalejBez dopłat ani rusz (19 styczeń 2009)
Polscy hodowcy trzody chlewnej domagają się w Brukseli przywrócenia unijnych dopłat do eksportu mięsa. Popiera ich nie tylko polska branża mięsna ale również inne kraje Europy. Dotacje do eksportu mogłyby uchronić rynek przed nadwyżką wieprzowiny, która spodziewana jest z końcem tego roku.
+ czytaj dalejCeny krajowe zbóż w skupie i na giełdach (12 styczeń 2009)
Od początku roku na rynku krajowym ceny zbóż rosną. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 12-18.01.09 r. przeciętna cena kukurydzy była o 4,4% wyższa niż przed miesiącem, a pozostałych analizowanych gatunków zbóż o ok. 7% wyższa. Jednak ziarno zbóż jest w skupie o 43-47% tańsze niż w połowie stycznia 2008 r.
+ czytaj dalejPrzewidywane zmiany spożycia żywności w 2009 roku (05 styczeń 2009)
W 2009 roku uwarunkowania rynkowe dla konsumentów żywności będą mniej korzystne niż w roku poprzednim. Spodziewana stabilizacja cen żywności na stosunkowo wysokim poziomie, spowolnienie dynamiki wzrostu dochodów ludności, w tym zwłaszcza utrzymującej się z pracy najemnej  i przypuszczalnie wyższy niż w 2008 roku wzrost cen usług bytowych mogą wpłynąć na ograniczenie spożycia.
+ czytaj dalejProblem gorzelni... (19 grudzień 2008)
Na kilkaset zakładów pracuje 30. Po unijnych decyzjach o konieczności dolewania biokomponentów do paliw płynnych gorzelnicy liczyli jeśli nie na złoty interes, to przynajmniej na stabilną produkcję i dochody.
+ czytaj dalejDopłaty do zasiewów (15 grudzień 2008)
Agencja Rynku Rolnego informuje, iż zgodnie z terminami określonymi w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie terminów składnia wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty (Dz.U. Nr 214, poz. 1581), oddziały terenowe ARR od 1 grudnia br. do 15 lutego 2009 r. będą przyjmowały wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy minimalnej w rolnictwie.
+ czytaj dalejWymogi Wzajemnej Zgodności (13 grudzień 2008)
Od przyszłego roku rolników będą obowiązywały dodatkowe kryteria z zakresu ochrony środowiska i identyfikacji i rejestracji zwierząt. Polska zaczyna wprowadzać tzw. Wymogi Wzajemnej Zgodności. W przyszłym roku kontrolerzy będą sprawdzać wymogi w ramach tzw. Obszaru A, tzn. będą weryfikować czy rolnik przestrzega przepisów dotyczących...
+ czytaj dalejNa zalesienie (11 grudzień 2008)
ARiMR wypłaciła pomoc na zalesienie gruntów już blisko 1,7 tys. rolnikom, którzy składali wnioski w 2007 r.
+ czytaj dalejNowy kolonializm (09 grudzień 2008)
Wielkie korporacje z bogatych państw kupują ziemię uprawną w biednych lub dopiero rozwijających się krajach - alarmuje brytyjski dziennik „The Guardian”. Wszystko po to, by tańszym kosztem produkować żywność na masową skalę.
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.