Piątek, 19 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

 Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wirusa grypy północnoamerykańskiej A/H1N1 (11 maj 2009)
Polskie służby weterynaryjne na bieżąco współpracują ze swoimi odpowiednikami w Unii Europejskiej oraz polskimi i unijnymi służbami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia ludzi. Prowadzony jest monitoring stad świń pod względem objawów dotyczących nietypowych zachorowań z podejrzeniem powiązania z przypadkami zakażeń ludzi nowym wirusem A/H1N1.
+ czytaj dalejStabilizacja cen na wysokim poziomie (10 maj 2009)
Jak wynika z najnowszych danych średnia cena transakcyjna gruntu rolnego z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w I kwartale 2009 r. wyniosła 13 660 zł za 1 ha. i była o 256 zł niższa od ceny w IV kwartale 2008 r. (13 916 zł/ha). Spadek był niski i wyniósł niecałe 2%. Natomiast w porównaniu z pierwszym kwartałem 2008 r., kiedy za 1 ha gruntów z ZWRSP trzeba było średnio zapłacić 11 767 zł ceny wzrosły o 16 %.
+ czytaj dalejBuraki na start (09 maj 2009)
Jeżeli tylko pogoda pozwoli to tegoroczne zbiory buraków powinny być dobre twierdzą plantatorzy i producenci cukru. Kontraktacja w niektórych firmach jest już na ukończeniu.
+ czytaj dalejWiosenne szczepienia lisów na Mazowszu (05 maj 2009)
Od 7 do 22 maja 2009 r. mazowiecki wojewódzki lekarz weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Preparat w postaci niewielkich kostek zrzucany będzie z samolotu na lasy i łąki Mazowsza. Jego zetknięcie z zapachem człowieka spowoduje, że lis nie podejmie przynęty.
+ czytaj dalejOchrona zwierząt podczas ich uśmiercania (03 maj 2009)
Parlament pozytywnie zaopiniował projekt rozporządzenia, którego celem jest zapewnienie poszanowania najwyższych standardów humanitarnych przy uboju zwierząt i ograniczenie ich cierpienia fizycznego i psychicznego. W sprawozdaniu Janusza Wojciechowskiego (UEN, PL) posłowie zawarli poprawki precyzujące m.in. kwestie odstępstwa od zasady uśmiercania zwierząt po oszołomieniu w przypadku, gdy ubój ma charakter rytualny.
+ czytaj dalejEuroland na wsi? (24 marzec 2009)
Samorząd rolniczy domaga się wypłacania dopłat bezpośrednich w euro, a nie w złotówkach. Eksperci i politycy chwalą pomysł, ale mają co do niego sporo wątpliwości. Dyskusje ucina rząd, który przypomina, że jak na razie takiej możliwości nie ma.
+ czytaj dalejUbezpieczenia rolne z dopłatą państwa (21 marzec 2009)
Rolnikom pozostało już tylko trzy i pół miesiąca na obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
+ czytaj dalejLagalny bimber (18 marzec 2009)
Możliwe że w najbliższym czasie każdy będzie mógł legalnie pędzić bimber, wystarczy że resort rolnictwa zrealizuje swoje plany. Alkohol będzie można produkować z owoców.
+ czytaj dalejOd poniedziałku 16 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich na 2009 r (15 marzec 2009)
W dniu 15 marca rozpoczyna się ustawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Z uwagi na to, że tym pierwszym ustawowym dniem jest w br. niedziela, biura powiatowe ARiMR od poniedziałku 16 marca rozpoczną przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2009 r. Wniosek należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy, można też wysłać go pocztą.
+ czytaj dalejCeny na rynku mleczarskim (13 marzec 2009)
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 23.02-01.03.br. ceny zbytu masła...
+ czytaj dalejInformacja o naborze wniosków (11 marzec 2009)
Informacja o naborze wniosków dotyczących dofinansowania utylizacji padłych zwierząt gospodarskich w 2009 r. na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r.
+ czytaj dalejSłodki przemysł (08 marzec 2009)
To będzie dobry rok dla Krajowej Spółki Cukrowej. Dochody, głównie za sprawą unijnych rekompensat za rezygnację z części produkcji, będą bardzo wysokie. Podobnie jak oczekiwania wobec nowego zarządu, który od tygodnia rządzi spółką. A wszystko zaczęło się od Gabriela Janowskiego, obecnie nazywanego ojcem chrzestnym największego polskiego koncernu cukrowego.
+ czytaj dalejEkologiczna żywność ma coraz więcej zwolenników (04 marzec 2009)
W naszej części kraju coraz więcej gospodarstw nastawia się na produkcję ekologicznej żywności. Moda na ekologiczną żywność przychodzi do nas z zachodu. W lutym w Norymberdze zorganizowano targi żywności ekologicznej, na których prezentowali swoje produkty polscy rolnicy.
+ czytaj dalejWaloryzacja w marcu (04 marzec 2009)
Od 1 marca br. wysokość rolniczej emerytury podstawowej wyniesie 675 zł 10 gr (brutto). Wg szacunków, akcja waloryzacji obejmie w KRUS około 1,5 mln świadczeń.
+ czytaj dalejMazowsze prezentuje się na targach Biofach (27 luty 2009)
Województwo Mazowieckie już po raz szósty uczestniczy w Międzynarodowych Targach Produkcji Ekologicznej BioFach, które odbywają się w Norymberdze w dniach 19-22 lutego 2009 r. Są to jubileuszowe XX targi, od dwóch lat funkcjonujące pod nazwą BioFach/Vivaness.
+ czytaj dalejKiedyś eksportowaliśmy cukier dziś importujemy (27 luty 2009)
Byliśmy dużym eksporterem cukru, teraz musimy importować przynajmniej 200 tysięcy ton rocznie. W mało optymistycznych nastrojach podsumowali zakończoną właśnie kampanię cukrownicy.
+ czytaj dalejEksport mięsa załamany (27 luty 2009)
Eksport polskiego mięsa na skraju zapaści. Przedsiębiorcom wcale nie pomaga korzystny kurs euro, bo w kraju brakuje surowca do produkcji. Do tej pory firmy ratowały się importem półtusz z Danii, ale teraz wartość europejskiej waluty skutecznie to uniemożliwia. Co dalej robić? Przyszłość nie wygląda różowo. Coraz częściej mówi się o ograniczaniu produkcji i zwolnieniach w fabrykach.
+ czytaj dalejMleko w 2009 roku (13 luty 2009)
Jeśli w ogóle, to dopiero w drugiej połowie roku branża mleczarska odczuje pozytywne skutki unijnej interwencji. Chyba, że przedsiębiorcy prześpią okazję i nie wykorzystają szansy, jaką daje im wprowadzenie subwencji eksportowych.
+ czytaj dalejEkologia ucierpi (09 luty 2009)
Kryzys ekonomiczny szkodzi europejskim producentom żywności ekologicznej. Klienci oszczędzają na zakupach, a organiczne produkty są niestety droższe od produkowanych masowo.
+ czytaj dalejKontrole fitosanitarne w całym województwie (05 luty 2009)
Szybkie tempo kontroli, maksymalne udogodnienia dla eksporterów i wydanie ponad 100 świadectw fitosanitarnych dziennie - to efekty wspólnych działań wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka i wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa Dariusza Wiraszki.
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.05 s.