Piątek, 19 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Zioła i przyprawy jako pestycydy (18 wrzesień 2009)
W Waszyngtonie, na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, naukowcy z Uniwersytetu w Vancouver ogłosili wyniki swoich badań. Wskazują one, że większość ziół i przypraw działa jako pestycydy.
+ czytaj dalejProdukcja pasz przemysłowych (17 wrzesień 2009)
Według FEFAC (Europejskiej Federacji Producentów Pasz) produkcja pasz w krajach UE5 w 2008 roku wyniosła około 150,6 mln ton i była o 0,4% niższa w stosunku do roku 2007.
+ czytaj dalejNa zakręcie mlecznej drogi: rozmowa z szefem Komisji Rolnictwa (16 wrzesień 2009)
Gdy ceny skupu mleka sięgnęły dna, europejskim producentom zajrzało w oczy bankructwo. "Mamy do czynienia z największym od kilku dekad kryzysem w branży mlecznej", mówi włoski socjalista, przewodniczący parlamentarnej Komisji Rolnictwa, Paolo De Castro. Posłowie chcą przedłużenia okresów interwencyjnego skupu chudego mleka i masła. Żądają też przywrócenia pomocy dla prywatnych producentów chcących przechowywać większą niż zazwyczaj ilość sera.
+ czytaj dalejPonad miliard złotych na modernizację gospodarstw rolnych (14 wrzesień 2009)
Ponad  miliard złotych z PROW 2007-2013 wypłaciła ARiMR rolnikom, którzy w 2007 r. złożyli wnioski o przyznanie pomocy na „Modernizację gospodarstw rolnych” i rozliczyli zrealizowane inwestycje. Spośród 12,5 tys. beneficjentów, którzy złożyli wnioski o płatność, ponad 80% otrzymało refinansowanie pokrywające połowę lub więcej kosztów bezpośrednich poniesionych na zrealizowane inwestycje.
+ czytaj dalejSytuacja na rynku kukurydzy (13 wrzesień 2009)
Ocenia się, że w Polsce tegoroczne zbiory kukurydzy będą udane, co przyczynia się do stopniowego spadku cen. Rolnicy sprzedają ostatnie partie tego ziarna, natomiast wstrzymują podaż ziarna pozostałych zbóż.
+ czytaj dalejUboje bydła rzeźnego w Polsce (10 wrzesień 2009)
Wg wstępnych danych GUS w okresie styczeń-maj 2009 roku w Polsce liczba ubojów przemysłowych bydła dojrzałego ogółem wyniosła...
+ czytaj dalejKontrowersje wokół ustawy (03 wrzesień 2009)
Kolejne kontrowersje wokół ustawy o promocji żywności. Tym razem spór dotyczy tego, kto ma decydować o podziale funduszy. Jeżeli nie zostanie osiągnięty kompromis pieniądze przez cały najbliższy rok mogą bezczynnie przeleżeć na kontach.
+ czytaj dalejSejm po wakacjach (31 sierpień 2009)
Posłowie wrócili z wakacji i ostro wzięli się do pracy. Na pierwszy ogień poszła sprawa żniw. Opozycja zarzuca rządowi nieskuteczne i opóźnione działania. Z kolei ministerstwo rolnictwa po raz kolejny apeluje do rolników o cierpliwość i nie sprzedawanie ziarna.
+ czytaj dalej Dopłaty do materiału siewnego: Agencja Rynku Rolnego przypomina (20 sierpień 2009)
W dniu 16 sierpnia 2009 r. oddziały terenowe ARR zakończą przyjmowanie wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie dotyczącej materiału siewnego zbóż jarych, roślin strączkowych lub ziemniaka, zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia 1 czerwca do dnia 14 lipca 2009 r.
+ czytaj dalejWypadki podczas prac polowych, Siedlce/Ciechanów (17 sierpień 2009)
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (17.08) w miejscowości Czerniejew w pow. siedleckim. Pod kołami ciągnika rolniczego śmierć poniosła 35 letnia mieszkanka tej miejscowości. Do wypadku podczas prac polowych doszło także w piątek w powiecie ciechanowskim, kiedy to do maszyny prasującej słomę został wciągnięty 38-letni rolnik.
+ czytaj dalejRolnicy i producenci rolni z południowo-wschodniej Polski złożyli najwięcej wniosków (30 lipiec 2009)
Rolnicy i producenci rolni z południowo-wschodniej Polski złożyli najwięcej wniosków o dofinansowanie kosztów ponoszonych na uczestnictwo w systemach jakości żywności.
+ czytaj dalejInformacja na temat świadectw zdrowia dla trzody chlewnej przemieszczanej na terytorium RP (22 lipiec 2009)
W dniu 3 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń...
+ czytaj dalejNowe stawki rekompensat za zaniechanie produkcji mleka i zrzeczenie się prawa do kwoty indywidualnej (17 czerwiec 2009)
W resorcie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad projektem rozporządzenia ustalającego nowe wysokości stawek rekompensat przyznawanych dostawcom hurtowym i bezpośrednim w zamian za zaniechanie produkcji mleka i zrzeczenie się prawa do kwoty indywidualnej.
+ czytaj dalejBiowniosek (28 maj 2009)
Koalicja na Rzecz Biopaliw apeluje do Premiera Donalda Tuska o pomoc. Chodzi o ulgi w akcyzie za stosowanie biokomponentów. W 2008 roku kilkaset milionów złotych zamiast do polskich, trafiło do zagranicznych producentów. Taka sytuacja nie może się już powtórzyć – twierdzą przedstawiciele branży.
+ czytaj dalej Spadek pogłowia świń w Polsce (27 maj 2009)
Jak wynika z danych niemieckiej agencji ZMP, pogłowie świń w Polsce w listopadzie 2008 r. liczyło 14,2 mln sztuk, czyli było najniższe od 40 lat.
+ czytaj dalejWzrasta światowy deficyt cukru (23 maj 2009)
Jak wynika z ostatnich szacunków, światowy deficyt w produkcji cukru ulegnie pogłębieniu. W 2008/2009 r. osiągnie on 9,66 mln ton, a w 2009/2010 roku – 1,6 mln ton.
+ czytaj dalejStabilizacja czynszu dzierżawnego (20 maj 2009)
Jak wynika z najnowszych danych w I kwartale br. średni czynsz dzierżawny ustabilizował się na poziomie 5,3 dt pszenicy za 1 ha. Praktycznie nie zmienił się w stosunku do IV kwartału 2008 r. (5,2 dt/1ha) natomiast jest niższy od średniego czynszu za 2008 r. (6,9 dt/ha).
+ czytaj dalejCzipy dla koni (19 maj 2009)
W połowie roku wejdą w życie rewolucyjne zmiany w sposobie znakowania koni. Tradycyjny paszport już nie wystarczy. Teraz każdy nowo rejestrowany koń będzie musiał mieć wszczepiony elektroniczny transponder.
+ czytaj dalejRząd planuje w 2010 r. powszechny spis rolny (17 maj 2009)
Byłby to pierwszy taki spis od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dane zbierane podczas badań będą zapisywane bezpośrednio w systemach informatycznych, a formularz spisowy będzie miał formę elektroniczną, co oznacza odchodzenie od formularzy papierowych.
+ czytaj dalejTańsze dzierżawy (14 maj 2009)
Dzierżawy tańsze niż przed rokiem. To efekt między innymi spadku cen pszenicy. Dobra informacja dla dzierżawców oznacza, złe wieści dla Agencji Nieruchomości Rolnych bo do jej kasy wpłynie mniej pieniędzy.
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.06 s.