Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Pogłowie bydła w Polsce w czerwcu 2009 roku (01 październik 2009)
ak wynika z danych opublikowanych przez GUS pogłowie bydła w czerwcu 2009 r. wynosiło 5700 tys. sztuk i było o 56,7 tys. sztuk (o 1%) niższe niż przed rokiem, a w porównaniu...
+ czytaj dalejTegoroczne dopłaty bezpośrednie będą wyższe (30 wrzesień 2009)
To dobra wiadomość dla polskich rolników. Tegoroczne dopłaty bezpośrednie będą znacznie wyższe od tych z 2008. Dziś Europejski Bank Centralny ustali kurs euro, po jakim przeliczone zostanie unijne wsparcie. Dzięki taniejącemu złotemu rolnicy otrzymają o blisko 1/3 więcej niż rok temu.
+ czytaj dalejInformacje z rynku artykułów mleczarskich (28 wrzesień 2009)
W odniesieniu do poprzedniego tygodnia odnotowano 1-2% wzrost krajowych cen zbytu masła w blokach i masła konfekcjonowanego. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 07-13.09.br. produkty te sprzedawano odpowiednio po 9,96 zł/kg i po 11,30 zł/kg. W porównaniu do notowań sprzed miesiąca ceny masła w  blokach były nieznacznie (o 0,2%) wyższe, a masła konfekcjonowanego o 1% wyższe. Powyższy asortyment był o 11-14% droższy niż przed rokiem.
+ czytaj dalejReformowanie unijnego mleka (26 wrzesień 2009)
Polska poparła francusko – niemieckie propozycje w sprawie reformy unijnego rynku mleka. Coraz więcej państw Wspólnoty sprzeciwia się jego uwolnieniu po 2015 roku i domaga się nowych regulacji.
+ czytaj dalejJakość handlowa artykułów mlecznych (24 wrzesień 2009)
W ostatnim czasie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła kontrolę jakości handlowej przetworów mlecznych, takich jak: mleko, śmietanka, śmietana, tłuszcze mleczne (w tym masło), mleczne napoje fermentowane, sery twarogowe, serki smakowe, sery podpuszczkowe oraz topione, w  zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami i deklaracjami producentów oraz prawidłowości oznakowania opakowań.
+ czytaj dalejSytuacja na rynku skupu zbóż (23 wrzesień 2009)
Partie zbóż nawet poniżej 3 ton skupują od rolników kieleckie Państwowe Zakłady Zbożowe. To efekt działań podjętych przez Urząd Marszałkowski, który od kilku już lat stara się – poprzez ustalenia z zakładami PZZ Kielce - reagować na aktualną sytuację na rynku skupu zbóż– zwłaszcza tzw. konsumpcyjnych. Do jednostek samorządu terytorialnego przesyłane są też pisma dotyczące skupu zbiorów roku bieżącego.
+ czytaj dalejMateriał siewny (21 wrzesień 2009)
Jednym z podstawowych czynników gwarantujących zwiększenie plonów w rolnictwie jest wykorzystanie do siewu/sadzenia elitarnego bądź kwalifikowanego materiału siewnego. Nabywcy materiału siewnego mają do dyspozycji na rynku szeroki asortyment odmianowy w poszczególnych gatunkach roślin.
+ czytaj dalejProblematyczny projekt dot. gruntów (19 wrzesień 2009)
Stawką jest milion 800 tysięcy hektarów gruntów. Minister rolnictwa chce je sprywatyzować i oddać w ręce rolników. Od roku gotowy jest już projekt ustawy i … i nie dzieje się nic. Problem w tym, że nie zgadzają się na nią rządowi prawnicy oraz co chyba najważniejsze dzierżawcy, którzy teraz uprawiają te ziemie.
+ czytaj dalejZioła i przyprawy jako pestycydy (18 wrzesień 2009)
W Waszyngtonie, na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, naukowcy z Uniwersytetu w Vancouver ogłosili wyniki swoich badań. Wskazują one, że większość ziół i przypraw działa jako pestycydy.
+ czytaj dalejProdukcja pasz przemysłowych (17 wrzesień 2009)
Według FEFAC (Europejskiej Federacji Producentów Pasz) produkcja pasz w krajach UE5 w 2008 roku wyniosła około 150,6 mln ton i była o 0,4% niższa w stosunku do roku 2007.
+ czytaj dalejNa zakręcie mlecznej drogi: rozmowa z szefem Komisji Rolnictwa (16 wrzesień 2009)
Gdy ceny skupu mleka sięgnęły dna, europejskim producentom zajrzało w oczy bankructwo. "Mamy do czynienia z największym od kilku dekad kryzysem w branży mlecznej", mówi włoski socjalista, przewodniczący parlamentarnej Komisji Rolnictwa, Paolo De Castro. Posłowie chcą przedłużenia okresów interwencyjnego skupu chudego mleka i masła. Żądają też przywrócenia pomocy dla prywatnych producentów chcących przechowywać większą niż zazwyczaj ilość sera.
+ czytaj dalejPonad miliard złotych na modernizację gospodarstw rolnych (14 wrzesień 2009)
Ponad  miliard złotych z PROW 2007-2013 wypłaciła ARiMR rolnikom, którzy w 2007 r. złożyli wnioski o przyznanie pomocy na „Modernizację gospodarstw rolnych” i rozliczyli zrealizowane inwestycje. Spośród 12,5 tys. beneficjentów, którzy złożyli wnioski o płatność, ponad 80% otrzymało refinansowanie pokrywające połowę lub więcej kosztów bezpośrednich poniesionych na zrealizowane inwestycje.
+ czytaj dalejSytuacja na rynku kukurydzy (13 wrzesień 2009)
Ocenia się, że w Polsce tegoroczne zbiory kukurydzy będą udane, co przyczynia się do stopniowego spadku cen. Rolnicy sprzedają ostatnie partie tego ziarna, natomiast wstrzymują podaż ziarna pozostałych zbóż.
+ czytaj dalejUboje bydła rzeźnego w Polsce (10 wrzesień 2009)
Wg wstępnych danych GUS w okresie styczeń-maj 2009 roku w Polsce liczba ubojów przemysłowych bydła dojrzałego ogółem wyniosła...
+ czytaj dalejKontrowersje wokół ustawy (03 wrzesień 2009)
Kolejne kontrowersje wokół ustawy o promocji żywności. Tym razem spór dotyczy tego, kto ma decydować o podziale funduszy. Jeżeli nie zostanie osiągnięty kompromis pieniądze przez cały najbliższy rok mogą bezczynnie przeleżeć na kontach.
+ czytaj dalejSejm po wakacjach (31 sierpień 2009)
Posłowie wrócili z wakacji i ostro wzięli się do pracy. Na pierwszy ogień poszła sprawa żniw. Opozycja zarzuca rządowi nieskuteczne i opóźnione działania. Z kolei ministerstwo rolnictwa po raz kolejny apeluje do rolników o cierpliwość i nie sprzedawanie ziarna.
+ czytaj dalej Dopłaty do materiału siewnego: Agencja Rynku Rolnego przypomina (20 sierpień 2009)
W dniu 16 sierpnia 2009 r. oddziały terenowe ARR zakończą przyjmowanie wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie dotyczącej materiału siewnego zbóż jarych, roślin strączkowych lub ziemniaka, zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia 1 czerwca do dnia 14 lipca 2009 r.
+ czytaj dalejWypadki podczas prac polowych, Siedlce/Ciechanów (17 sierpień 2009)
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (17.08) w miejscowości Czerniejew w pow. siedleckim. Pod kołami ciągnika rolniczego śmierć poniosła 35 letnia mieszkanka tej miejscowości. Do wypadku podczas prac polowych doszło także w piątek w powiecie ciechanowskim, kiedy to do maszyny prasującej słomę został wciągnięty 38-letni rolnik.
+ czytaj dalejRolnicy i producenci rolni z południowo-wschodniej Polski złożyli najwięcej wniosków (30 lipiec 2009)
Rolnicy i producenci rolni z południowo-wschodniej Polski złożyli najwięcej wniosków o dofinansowanie kosztów ponoszonych na uczestnictwo w systemach jakości żywności.
+ czytaj dalejInformacja na temat świadectw zdrowia dla trzody chlewnej przemieszczanej na terytorium RP (22 lipiec 2009)
W dniu 3 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń...
+ czytaj dalej


« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.