Piątek, 19 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Prognoza cen mleka do marca 2010 r. (20 październik 2009)
W wyniku ożywienia krajowego popytu na produkty do bezpośredniej konsumpcji, stymulowanego niższymi niż w latach 2007-2008 cenami detalicznymi oraz przewidywanego na 2010 r. zmniejszenia produkcji masła i ustabilizowania na niskim poziomie produkcji OMP, ceny tych produktów mogą wykazywać tendencje do wzrostu.
+ czytaj dalejPrognoza cen skupu zbóż do marca 2010 r. (19 październik 2009)
W bieżącym sezonie rynek zbóż w świecie, w UE-27 oraz w krajach WNP będzie się kształtował pod wpływem wzmożonej podaży ziarna. W efekcie ceny zbóż będą utrzymywały się na niskim poziomie.
+ czytaj dalejSytuacja na krajowym rynku cukru (18 październik 2009)
Rosnący import cukru wpływa na utrzymywanie się spadkowej tendencji cen hurtowych.
+ czytaj dalejRestrukturyzacja przemysłu cukrowniczego (18 październik 2009)
W 2006 roku ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej przyjęli reformę sektora cukru, która w zamierzeniu miała zapewnić długoterminową zrównoważoną produkcję cukru w UE, zwiększyć konkurencyjność sektora i jego nastawienie na potrzeby rynku oraz wypełnić zobowiązania międzynarodowe UE dotyczące możliwego poziomu wywozu cukru.
+ czytaj dalejBranża mleczna i kryzys (17 październik 2009)
Ta branża najwyraźniej kryzys ma już za sobą. Mleczarnie notują rewelacyjne wyniki finansowe porównywalne do rekordowego 2007 roku. Ale w zupełnie innych nastrojach są już rolnicy zajmujący się produkcją mleka.
+ czytaj dalejPolskie mleczarstwo ma duży margines wzrostu (15 październik 2009)
Niskie spożycie krajowe jest słabością naszego mleczarstwa, ale także pewną szansą, gdyż bo jest jeszcze bardzo duży margines wzrostu, który można wykorzystać. Aby spożycie mleka było zadowalające powinniśmy dojść do ok. 250 kg/osobę. Uważam, że może to zająć nawet 10 lat, pod warunkiem, że znajdą się pieniądze na promocje, że wszystkie programy rozpoczęte promocyjne będą konstytuowane oraz pojawią się nowe - powiedział serwisowi portalspożywczy Marcin Hydzik, prezes ZPPM.
+ czytaj dalejGrupa wysokiego szczebla omówi przyszłość rynku mleczarskiego (13 październik 2009)
Mariann Fischer Boel, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. poinformowała ministrów rolnictwa o powołaniu grupy wysokiego szczebla ds. mleka, która rozpocznie w przyszłym tygodniu dyskusje na temat średnio- i długoterminowych ustaleń dla rynku mleczarskiego, w związku z wycofaniem kwot mlecznych z dniem 1 kwietnia 2015 r.
+ czytaj dalejWydarzenia na rynku mleczarskim (11 październik 2009)
Najnowsze dane pokazują, że stale wzrastają nie tylko ceny wszystkich przetworów mlecznych, ale również cena surowego mleka na wyjściu z gospodarstwa.
+ czytaj dalejZapraszamy na FARMĘ 2009 (09 październik 2009)
W dniach 9–11 października br. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi FARMA. W imprezie tej, będącej kontynuacją popularnej POLAGRY FARM tradycyjnie udział weźmie Agencja Nieruchomości Rolnych. Na stoisku Agencji (pawilon 8, stoisko 7) będą dostępne najnowsze informacje z zakresu zasad sprzedaży i dzierżawy nieruchomości oraz konkretne oferty nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
+ czytaj dalejŻycie miodem płynące (07 październik 2009)
Co roku Komisja Europejska przeznacza na programu promujące żywność ponad 50 milionów euro. Polscy przedsiębiorcy dopiero uczą się jak zdobywać te fundusze. Ale ci , którym udał się ta sztuka mogą liczyć na wymierne efekty.
+ czytaj dalejzakłady mięsne zatwierdzone do eksportu na Ukrainę (05 październik 2009)
23 września br. Główny Inspektorat Weterynarii otrzymał pismo z Państwowego Komitetu Medycyny Weterynaryjnej Ukrainy o zatwierdzeniu kolejnych 2 polskich zakładów mięsnych do eksportu swoich wyrobów na rynek ukraiński.
+ czytaj dalejXI Dni Kukurydzy (03 październik 2009)
Woj. Mazowieckiego i Łódzkiego zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 4 października 2009 r. Rozpocznie się o godz. 9,00 o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.
+ czytaj dalejPogłowie bydła w Polsce w czerwcu 2009 roku (01 październik 2009)
ak wynika z danych opublikowanych przez GUS pogłowie bydła w czerwcu 2009 r. wynosiło 5700 tys. sztuk i było o 56,7 tys. sztuk (o 1%) niższe niż przed rokiem, a w porównaniu...
+ czytaj dalejTegoroczne dopłaty bezpośrednie będą wyższe (30 wrzesień 2009)
To dobra wiadomość dla polskich rolników. Tegoroczne dopłaty bezpośrednie będą znacznie wyższe od tych z 2008. Dziś Europejski Bank Centralny ustali kurs euro, po jakim przeliczone zostanie unijne wsparcie. Dzięki taniejącemu złotemu rolnicy otrzymają o blisko 1/3 więcej niż rok temu.
+ czytaj dalejInformacje z rynku artykułów mleczarskich (28 wrzesień 2009)
W odniesieniu do poprzedniego tygodnia odnotowano 1-2% wzrost krajowych cen zbytu masła w blokach i masła konfekcjonowanego. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 07-13.09.br. produkty te sprzedawano odpowiednio po 9,96 zł/kg i po 11,30 zł/kg. W porównaniu do notowań sprzed miesiąca ceny masła w  blokach były nieznacznie (o 0,2%) wyższe, a masła konfekcjonowanego o 1% wyższe. Powyższy asortyment był o 11-14% droższy niż przed rokiem.
+ czytaj dalejReformowanie unijnego mleka (26 wrzesień 2009)
Polska poparła francusko – niemieckie propozycje w sprawie reformy unijnego rynku mleka. Coraz więcej państw Wspólnoty sprzeciwia się jego uwolnieniu po 2015 roku i domaga się nowych regulacji.
+ czytaj dalejJakość handlowa artykułów mlecznych (24 wrzesień 2009)
W ostatnim czasie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła kontrolę jakości handlowej przetworów mlecznych, takich jak: mleko, śmietanka, śmietana, tłuszcze mleczne (w tym masło), mleczne napoje fermentowane, sery twarogowe, serki smakowe, sery podpuszczkowe oraz topione, w  zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami i deklaracjami producentów oraz prawidłowości oznakowania opakowań.
+ czytaj dalejSytuacja na rynku skupu zbóż (23 wrzesień 2009)
Partie zbóż nawet poniżej 3 ton skupują od rolników kieleckie Państwowe Zakłady Zbożowe. To efekt działań podjętych przez Urząd Marszałkowski, który od kilku już lat stara się – poprzez ustalenia z zakładami PZZ Kielce - reagować na aktualną sytuację na rynku skupu zbóż– zwłaszcza tzw. konsumpcyjnych. Do jednostek samorządu terytorialnego przesyłane są też pisma dotyczące skupu zbiorów roku bieżącego.
+ czytaj dalejMateriał siewny (21 wrzesień 2009)
Jednym z podstawowych czynników gwarantujących zwiększenie plonów w rolnictwie jest wykorzystanie do siewu/sadzenia elitarnego bądź kwalifikowanego materiału siewnego. Nabywcy materiału siewnego mają do dyspozycji na rynku szeroki asortyment odmianowy w poszczególnych gatunkach roślin.
+ czytaj dalejProblematyczny projekt dot. gruntów (19 wrzesień 2009)
Stawką jest milion 800 tysięcy hektarów gruntów. Minister rolnictwa chce je sprywatyzować i oddać w ręce rolników. Od roku gotowy jest już projekt ustawy i … i nie dzieje się nic. Problem w tym, że nie zgadzają się na nią rządowi prawnicy oraz co chyba najważniejsze dzierżawcy, którzy teraz uprawiają te ziemie.
+ czytaj dalej


« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.