Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Interwencja na rynku mleka (28 październik 2009)
Parlament Europejski zatwierdził nowe propozycje, które pomogą branży mleczarskiej borykającej się z dotkliwymi skutkami kryzysu na rynku mleka.
+ czytaj dalejProducent musi wykorzystać 70% swojej kwoty indywidualnej (27 październik 2009)
Mając na uwadze szereg wątpliwości związanych z interpretacją przepisu art. 72 ust. 2, Rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 z dnia 22 października 2007 r. ustanawiającego wspólną organizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczące niektórych produktów rolnych...
+ czytaj dalejARiMR realizuje dopłaty ONW (26 październik 2009)
W ciągu pięciu dni już ponad 225 tys. rolników otrzymało takie płatności. Zgodnie z zapowiedziami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 16 października wypłacanie pieniędzy rolnikom prowadzącym działalność na terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania lub na obszarach górskich, czyli tzw. dopłaty ONW.
+ czytaj dalejJak działa system kwot mlecznych (25 październik 2009)
Wprowadzanie do obrotu mleka krowiego w Unii Europejskiej podlega systemowi kwot. Każde państwo członkowskie ma dwie kwoty – jedną na dostawy do mleczarni, drugą na sprzedaż bezpośrednią konsumentom.
+ czytaj dalejRolnicy nie będą musieli zwracać otrzymanych dopłat z powodu braku tzw. ortofotomap w 2005 i 2006 (23 październik 2009)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nieprawdziwe są doniesienia niektórych mediów, że rolnicy będą musieli zwrócić nadmiernie wypłacone środki z tytułu płatności bezpośrednich, rolnośrodowiskowych oraz dopłat do obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), które zostały  przyznane w latach poprzednich, kiedy to system identyfikacji działek rolnych (LPIS) nie był kompletny dla całego kraju.
+ czytaj dalejRynek cukru: trwają kampanie (22 październik 2009)
W połowie września br., wcześniej niż w latach ubiegłych, zainaugurowano kampanię cukrowniczą w niektórych rejonach kraju (Opolszczyzna, Dolny Śląsk). Kampanię cukrowniczą rozpoczęła również Krajowa Spółka Cukrowa – największy krajowy producent cukru.
+ czytaj dalejPogłowie krów oraz produkcja i dostawy mleka (21 październik 2009)
Utrzymujący się od początku 2008 r. spadek cen mleka i w efekcie pogorszenie opłacalności jego produkcji skutkuje zmniejszaniem pogłowia krów. W czerwcu 2009 r. (wg danych GUS) krów mlecznych było 2 606 tys. szt., tj. o ok. 5% (o 127 tys. szt.) mniej niż w czerwcu 2008 r. W kolejnych miesiącach redukcja stada krów jeszcze się pogłębi. IERiGŻ szacuje, że do końca br. zostanie ono ograniczone do 2 570 tys. szt.
+ czytaj dalejPrognoza cen mleka do marca 2010 r. (20 październik 2009)
W wyniku ożywienia krajowego popytu na produkty do bezpośredniej konsumpcji, stymulowanego niższymi niż w latach 2007-2008 cenami detalicznymi oraz przewidywanego na 2010 r. zmniejszenia produkcji masła i ustabilizowania na niskim poziomie produkcji OMP, ceny tych produktów mogą wykazywać tendencje do wzrostu.
+ czytaj dalejPrognoza cen skupu zbóż do marca 2010 r. (19 październik 2009)
W bieżącym sezonie rynek zbóż w świecie, w UE-27 oraz w krajach WNP będzie się kształtował pod wpływem wzmożonej podaży ziarna. W efekcie ceny zbóż będą utrzymywały się na niskim poziomie.
+ czytaj dalejSytuacja na krajowym rynku cukru (18 październik 2009)
Rosnący import cukru wpływa na utrzymywanie się spadkowej tendencji cen hurtowych.
+ czytaj dalejRestrukturyzacja przemysłu cukrowniczego (18 październik 2009)
W 2006 roku ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej przyjęli reformę sektora cukru, która w zamierzeniu miała zapewnić długoterminową zrównoważoną produkcję cukru w UE, zwiększyć konkurencyjność sektora i jego nastawienie na potrzeby rynku oraz wypełnić zobowiązania międzynarodowe UE dotyczące możliwego poziomu wywozu cukru.
+ czytaj dalejBranża mleczna i kryzys (17 październik 2009)
Ta branża najwyraźniej kryzys ma już za sobą. Mleczarnie notują rewelacyjne wyniki finansowe porównywalne do rekordowego 2007 roku. Ale w zupełnie innych nastrojach są już rolnicy zajmujący się produkcją mleka.
+ czytaj dalejPolskie mleczarstwo ma duży margines wzrostu (15 październik 2009)
Niskie spożycie krajowe jest słabością naszego mleczarstwa, ale także pewną szansą, gdyż bo jest jeszcze bardzo duży margines wzrostu, który można wykorzystać. Aby spożycie mleka było zadowalające powinniśmy dojść do ok. 250 kg/osobę. Uważam, że może to zająć nawet 10 lat, pod warunkiem, że znajdą się pieniądze na promocje, że wszystkie programy rozpoczęte promocyjne będą konstytuowane oraz pojawią się nowe - powiedział serwisowi portalspożywczy Marcin Hydzik, prezes ZPPM.
+ czytaj dalejGrupa wysokiego szczebla omówi przyszłość rynku mleczarskiego (13 październik 2009)
Mariann Fischer Boel, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. poinformowała ministrów rolnictwa o powołaniu grupy wysokiego szczebla ds. mleka, która rozpocznie w przyszłym tygodniu dyskusje na temat średnio- i długoterminowych ustaleń dla rynku mleczarskiego, w związku z wycofaniem kwot mlecznych z dniem 1 kwietnia 2015 r.
+ czytaj dalejWydarzenia na rynku mleczarskim (11 październik 2009)
Najnowsze dane pokazują, że stale wzrastają nie tylko ceny wszystkich przetworów mlecznych, ale również cena surowego mleka na wyjściu z gospodarstwa.
+ czytaj dalejZapraszamy na FARMĘ 2009 (09 październik 2009)
W dniach 9–11 października br. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi FARMA. W imprezie tej, będącej kontynuacją popularnej POLAGRY FARM tradycyjnie udział weźmie Agencja Nieruchomości Rolnych. Na stoisku Agencji (pawilon 8, stoisko 7) będą dostępne najnowsze informacje z zakresu zasad sprzedaży i dzierżawy nieruchomości oraz konkretne oferty nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
+ czytaj dalejŻycie miodem płynące (07 październik 2009)
Co roku Komisja Europejska przeznacza na programu promujące żywność ponad 50 milionów euro. Polscy przedsiębiorcy dopiero uczą się jak zdobywać te fundusze. Ale ci , którym udał się ta sztuka mogą liczyć na wymierne efekty.
+ czytaj dalejzakłady mięsne zatwierdzone do eksportu na Ukrainę (05 październik 2009)
23 września br. Główny Inspektorat Weterynarii otrzymał pismo z Państwowego Komitetu Medycyny Weterynaryjnej Ukrainy o zatwierdzeniu kolejnych 2 polskich zakładów mięsnych do eksportu swoich wyrobów na rynek ukraiński.
+ czytaj dalejXI Dni Kukurydzy (03 październik 2009)
Woj. Mazowieckiego i Łódzkiego zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 4 października 2009 r. Rozpocznie się o godz. 9,00 o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia.
+ czytaj dalejPogłowie bydła w Polsce w czerwcu 2009 roku (01 październik 2009)
ak wynika z danych opublikowanych przez GUS pogłowie bydła w czerwcu 2009 r. wynosiło 5700 tys. sztuk i było o 56,7 tys. sztuk (o 1%) niższe niż przed rokiem, a w porównaniu...
+ czytaj dalej


« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.