Piątek, 19 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Uwaga firmy chcące otrzymać pieniądze z ARiMR za utylizację padłych zwierząt gospodarskich (27 wrzesień 2010)
Firmy chcące otrzymać pieniądze z ARiMR za utylizację padłych zwierząt gospodarskich w 2011r. mogą składać wnioski tylko do 30 września br.
+ czytaj dalejKoniec żniw (27 sierpień 2010)
Większość rolników zebrała już zboża z pól. Jakość pszenicy, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, jest jednak gorsza niż w roku ubiegłym. Taką informację przedstawił przedstawiciel Krajowej Federacji Producentów Zbóż.
+ czytaj dalejOd 1 września rusza powszechny spis rolny (23 sierpień 2010)

Główny Urząd Statystyczny informuje, że od 1 września tego roku trwać będzie Powszechny Spis Rolny. Spis ma objąć właścicieli wszystkich gospodarstw rolnych znajdujących się na terenie całego kraju i jest obowiązkowy.
+ czytaj dalejStabilizacja cen gruntów rolnych (18 sierpień 2010)
Według najnowszych danych średnia cena gruntów  rolnych w II kwartale 2010 r. wyniosła 14 880 zł za 1 ha i jest praktycznie na tym samym poziomie co średnia cena w całym 2009 r. W porównaniu do I kw. 2010 r. nastąpił wzrost  średniej ceny o 347 zł czyli o 2,4%. Natomiast porównując II kwartał 2010 r. do II kwartału 2009 r. cena zmalała o 743 zł, czyli o 4,8%. Można więc mówić o tym, że ceny ziemi rolnej uległy stabilizacji.
+ czytaj dalejCzy gospodarstwa, w których powódź zniszczyła uprawy otrzymają dopłaty obszarowe za 2010 rok? (14 sierpień 2010)
Tak. Ale warunkiem uznania działania siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności, co może być podstawą do zachowania prawa do pomocy lub uniknięcia sankcji z tytułu niewypełnienia zobowiązań, jest pisemne poinformowanie ARiMR o zaistnieniu siły wyższej lub...
+ czytaj dalejTrzoda chlewna: na zakup jakich ras trzody chlewnej można otrzymać dofinansowanie (07 sierpień 2010)
Na utrzymanie jakich ras trzody chlewnej można otrzymać dofinansowanie z programu rolnośrodowiskowego z pakietu „Zachowanie zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie”?
+ czytaj dalejPogłowie krów oraz produkcja i dostawy mleka (27 lipiec 2010)
Notowana w latach  2008-2009 dekoniunktura na  światowym rynku mleka przyczyniła się do pogorszenia opłacalności produkcji tego kierunku  działalności rolniczej. W konsekwencji od początku 2009 r. krajowi producenci mleka ograniczają pogłowie krów mlecznych.
+ czytaj dalejOpłacalność produkcji trzody chlewnej w 2010 r. (19 lipiec 2010)
W okresie styczeń – kwiecień 2010 r. relacje cen skupu  żywca wieprzowego do cen zbóż kształtowały się na granicy opłacalności, co hamowało odbudowę pogłowia trzody.
+ czytaj dalejZboża: ziarno na krajowych giełdach towarowych nadal nie znajdowało nabywców (20 czerwiec 2010)
W pierwszym tygodniu czerwca br. ziarno na krajowych giełdach towarowych nadal nie znajdowało nabywców. Wzrosły jednak ceny zbóż w ofertach sprzedaży.
+ czytaj dalejNowe badania nad metodami zbioru zielonki na kiszonkę (10 czerwiec 2010)
Horgen, Szwajcaria, 7 Czerwiec 2010 – Działające w Wielkiej Brytanii Centrum Doradztwa dla Producentów Kiszonki (SilAC) ogłosiło rozpoczęcie badań nad metodami zbioru trawy na kiszonkę. SilAC to inicjatywa wspierana przez Dow Europe oraz innych producentów obecnych na rynku, mająca na celu promowanie wiedzy na temat produkcji dobrej jakości kiszonki.
+ czytaj dalejZalecenia Głównego Lekarza Weterynarii (07 czerwiec 2010)
W związku z sytuacją powodziową Główny Lekarz Weterynarii wydał następujące zalecenia...
+ czytaj dalejProblem odporności zwierząt na antybiotyki (19 maj 2010)
PE przyjmuje z zadowoleniem ograniczenie stosowania w państwach członkowskich antybiotyków w przypadku zwierząt, odkąd użycie ich jako stymulatorów wzrostu zostało zakazane w UE.
+ czytaj dalejZakaz skarmiania pasz z białkiem zwierzęcym został utrzymany (13 maj 2010)
Komisja Europejska podtrzymuje zakaz podawania zwierzętom pasz zawierających białko zwierzęce. O jego odwołanie wnioskowali przedstawiciele hiszpańskiej partii liberałów.
+ czytaj dalejProducenci mleka został już tylko tydzień na złożenie wniosku (28 kwiecień 2010)
Producenci mleka został już tylko tydzień na złożenie wniosku Wnioski o udzielenie wsparcia można składać tylko do 30 kwietnia 2010 roku w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego.
+ czytaj dalejCeny zbóż na rynkach zagranicznych (26 kwiecień 2010)
Na monitorowanych giełdach zagranicznych od początku 2010 r. utrzymuje się spadkowa tendencja cen zbóż. Wpływ na to mają prawdopodobnie malejące możliwości lokowania ziarna  z rynku USA i UE w krajach trzecich, przy optymistycznych prognozach zbiorów zbóż w 2010 r.
+ czytaj dalejHandel polską wieprzowiną w ostatnich latach (08 kwiecień 2010)
Analiza polskiego handlu zagranicznego produktami  z sektora wieprzowiny w ostatnich latach wskazuje, iż jest on w dużym stopniu uzależniony od fazy cyklu produkcji wieprzowiny w Polsce, a także ceny żywca i kursu złotego w stosunku do euro.
+ czytaj dalejPomoc finansowa dla producentów mleka (04 kwiecień 2010)
Ministerstwo rolnictwa ugięło się pod presją i w ostatniej chwili zmieniło zasady podziału 20 milionów euro pomocy dla producentów mleka. Pieniądze dostaną wszyscy, a nie tylko młodzi rolnicy tak jak pierwotnie zakładano. A kto najbardziej na tym skorzysta? Trudno w to uwierzyć, ale… Poczta Polska.
+ czytaj dalejEuropejscy rolnicy odrzucają uprawy GMO (10 marzec 2010)
Organizacja International Service for the Acquisition of Agri-biotech Applications” (ISAAA - „Międzynarodowa Organizacja ds. stosowania biotechnologicznych rozwiązań w rolnictwie”), opublikowała wczoraj w Pekinie swój coroczny raport zawierający dane ilustrujące, jaki obszar poszczególnych krajów świata jest przeznaczony pod uprawę genetycznie modyfikowanych roślin.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Rekordowy poziom przerobu rzepaku w Polsce (05 marzec 2010)
2009 rok był rekordowy dla producentów rzepaku w naszym kraju. Z szacunków Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju w 2009 roku przerób rzepaku był na rekordowym poziomie 2,4 mln ton.
+ czytaj dalejBydło: eksportujemy głównie do UE (27 luty 2010)
W okresie styczeń-październik 2009 r. wolumen eksportu ogółem bydła żywego wyrażony w tonach wyniósł 38,6 tys. ton wagi żywej i był nieznacznie niższy niż w tym samym okresie roku 2008 natomiast wyrażony w sztukach wyniósł 368,6 tys. szt. tj. o 4,3% mniej niż rok wcześniej. Odbiorcą zwierząt żywych były nadal głównie kraje UE, do których wyeksportowano według masy prawie 83,0%.
+ czytaj dalej


« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.