Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Konkurs organizowany przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie (24 kwiecień 2012)
Rusza konkurs organizowany przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie.
W tym roku rozpoczyna się już III edycja Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu bhp i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów promującego bezpieczeństwo pracy na roli, organizowanego przez KRUS we współudziale instytucji samorządowych i lokalnych mediów.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dziś kończy się tegoroczny nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom (24 czerwiec 2011)

W tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" od 26 kwietnia do 24 czerwca.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Zwrot kosztów oleju napędowego (02 marzec 2011)
Informujemy rolników o możliwości odzyskania części kosztów poniesionych na zakup oleju napędowego do produkcji rolnej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy w Jednorożcu (pok. Nr 12). Wnioski należy składać w następujących terminach...
+ czytaj dalejPieniądze za nasiona (11 styczeń 2011)
W okresie od soboty 15 stycznia do 25 czerwca będzie można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego zakupionego i wysianego lub wysadzonego od 15 lipca 2010 roku do 15 czerwca 2011 roku.
+ czytaj dalej15 stycznia ruszają dopłaty do materiału siewnego (05 styczeń 2011)
Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Warszawie informuje, że w okresie od 15 stycznia 2011 do 25 czerwca 2011 r. będzie można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego...
+ czytaj dalejW styczniu startuje Modernizacja Gospodarstw Rolnych (02 grudzień 2010)
W styczniu przyszłego roku ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych.
+ czytaj dalejDopłaty bezpośrednie (02 grudzień 2010)
Plany jak zwykle są bardzo ambitne, ale co będzie pokarze czas. Dziś rusza kolejna kampania wypłaty dopłat bezpośrednich.
+ czytaj dalej30 listopada rozpocznie się drugi nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw (27 listopad 2010)
30 listopada rozpocznie się drugi nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez tegoroczne powodzie. Zgodnie z zapowiedziami, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Kołodziej ogłosił, na stronie internetowej ARiMR oraz w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim, termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". Rolnicy będą mogli składać wnioski
+ czytaj dalejUwaga firmy chcące otrzymać pieniądze z ARiMR za utylizację padłych zwierząt gospodarskich (27 wrzesień 2010)
Firmy chcące otrzymać pieniądze z ARiMR za utylizację padłych zwierząt gospodarskich w 2011r. mogą składać wnioski tylko do 30 września br.
+ czytaj dalejKoniec żniw (27 sierpień 2010)
Większość rolników zebrała już zboża z pól. Jakość pszenicy, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, jest jednak gorsza niż w roku ubiegłym. Taką informację przedstawił przedstawiciel Krajowej Federacji Producentów Zbóż.
+ czytaj dalejOd 1 września rusza powszechny spis rolny (23 sierpień 2010)

Główny Urząd Statystyczny informuje, że od 1 września tego roku trwać będzie Powszechny Spis Rolny. Spis ma objąć właścicieli wszystkich gospodarstw rolnych znajdujących się na terenie całego kraju i jest obowiązkowy.
+ czytaj dalejStabilizacja cen gruntów rolnych (18 sierpień 2010)
Według najnowszych danych średnia cena gruntów  rolnych w II kwartale 2010 r. wyniosła 14 880 zł za 1 ha i jest praktycznie na tym samym poziomie co średnia cena w całym 2009 r. W porównaniu do I kw. 2010 r. nastąpił wzrost  średniej ceny o 347 zł czyli o 2,4%. Natomiast porównując II kwartał 2010 r. do II kwartału 2009 r. cena zmalała o 743 zł, czyli o 4,8%. Można więc mówić o tym, że ceny ziemi rolnej uległy stabilizacji.
+ czytaj dalejCzy gospodarstwa, w których powódź zniszczyła uprawy otrzymają dopłaty obszarowe za 2010 rok? (14 sierpień 2010)
Tak. Ale warunkiem uznania działania siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności, co może być podstawą do zachowania prawa do pomocy lub uniknięcia sankcji z tytułu niewypełnienia zobowiązań, jest pisemne poinformowanie ARiMR o zaistnieniu siły wyższej lub...
+ czytaj dalejTrzoda chlewna: na zakup jakich ras trzody chlewnej można otrzymać dofinansowanie (07 sierpień 2010)
Na utrzymanie jakich ras trzody chlewnej można otrzymać dofinansowanie z programu rolnośrodowiskowego z pakietu „Zachowanie zasobów genetycznych zwierząt w rolnictwie”?
+ czytaj dalejPogłowie krów oraz produkcja i dostawy mleka (27 lipiec 2010)
Notowana w latach  2008-2009 dekoniunktura na  światowym rynku mleka przyczyniła się do pogorszenia opłacalności produkcji tego kierunku  działalności rolniczej. W konsekwencji od początku 2009 r. krajowi producenci mleka ograniczają pogłowie krów mlecznych.
+ czytaj dalejOpłacalność produkcji trzody chlewnej w 2010 r. (19 lipiec 2010)
W okresie styczeń – kwiecień 2010 r. relacje cen skupu  żywca wieprzowego do cen zbóż kształtowały się na granicy opłacalności, co hamowało odbudowę pogłowia trzody.
+ czytaj dalejZboża: ziarno na krajowych giełdach towarowych nadal nie znajdowało nabywców (20 czerwiec 2010)
W pierwszym tygodniu czerwca br. ziarno na krajowych giełdach towarowych nadal nie znajdowało nabywców. Wzrosły jednak ceny zbóż w ofertach sprzedaży.
+ czytaj dalejNowe badania nad metodami zbioru zielonki na kiszonkę (10 czerwiec 2010)
Horgen, Szwajcaria, 7 Czerwiec 2010 – Działające w Wielkiej Brytanii Centrum Doradztwa dla Producentów Kiszonki (SilAC) ogłosiło rozpoczęcie badań nad metodami zbioru trawy na kiszonkę. SilAC to inicjatywa wspierana przez Dow Europe oraz innych producentów obecnych na rynku, mająca na celu promowanie wiedzy na temat produkcji dobrej jakości kiszonki.
+ czytaj dalejZalecenia Głównego Lekarza Weterynarii (07 czerwiec 2010)
W związku z sytuacją powodziową Główny Lekarz Weterynarii wydał następujące zalecenia...
+ czytaj dalejProblem odporności zwierząt na antybiotyki (19 maj 2010)
PE przyjmuje z zadowoleniem ograniczenie stosowania w państwach członkowskich antybiotyków w przypadku zwierząt, odkąd użycie ich jako stymulatorów wzrostu zostało zakazane w UE.
+ czytaj dalej


« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.