Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
 Sytuacja w Polskim rolnictwie
Źródło : RYNEK ROLNY: ANALIZY, TENDENCJE, OCENY, (31 grudzień 2009)
Rozmiar tekstu: A A A
Według danych Ministerstwa Rolnictwa w listopadzie syntetyczny wskaźnik koniunktury w rolnictwie (SWKR) nieznacznie zwiększył się pod wpływem wzrostu wyrównanego wskaźnika potencjalnego popytu.

Niestety nadal utrzymują się spadkowe tendencje cen skupu.  Przykładowo na rynku zbóż ceny stabilizują się na niskim poziomie, w dużej mierze pod wpływem rozpoczętych zakupów interwencyjnych. Spadają też ceny nawozów mineralnych, ich ceny od początku roku zmalały o 15% pod wpływem głębokich obniżek cen na rynkach światowych.

Cieszyć się za to mogą producenci mleka, gdyż rośnie dynamika wzrostu cen skupu mleka. W październiku podwyżki wzrosły do prawie 5%. Utrzymuje się też opłacalność produkcji trzody chlewnej.

Koniunktura w rolnictwie / Jadwiga Seremak-Bulge
skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.