Wtorek, 23 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (15 styczeń 2018)

W terminie od 15.01.2018 r. do 25.06.2018 r. Agencja prowadzi nabór wniosków o  przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)TYLKO DO PONIEDZIAŁKU 20 LISTOPADA MAZOWIECKI ODDZIAŁ REGIONALNY AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA PRZYJMUJE WNIOSKI OD ROLNIKÓW, KTÓRYCH GOSPODARSTWA UCIERPIAŁY W  WYNIKU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ. (18 listopad 2017)

Do 20 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od tych rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji albo po prostu wysłać je pocztą.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR: Rolniku dokonaj SPISU ZWIERZĄT (03 listopad 2017)

Na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uprzejmie informujemy Państwa Rolników, posiadaczy zwierząt gospodarskich (bydła, owiec, kóz i świń) o obowiązku dokonania SPISU ZWIERZĄT przebywających w siedzibie stada co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój - nabór wniosków (14 lipiec 2017)

Od 5 lipca do 3 sierpnia 2017 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. To już kolejny w tym roku nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2017 roku (10 lipiec 2017)

Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KRUS: Informacja o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych (23 czerwiec 2017)

Wystosowany list przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych oraz przypomina o zapewnieniu dzieciom opieki dorosłych podczas wakacji i nie angażowaniu dzieci do prac niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR wypłaciła rolnikom 95,64 proc. z puli środków na płatności bezpośrednie za 2016 r. (29 maj 2017)

Do 29 maja 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci rolnikom 13,968 mld zł, czyli 95,64 proc. puli środków przeznaczonych na płatności bezpośrednie za 2016. To oznacza, że ARiMR wywiązała się z realizacji tego zadania miesiąc przed wyznaczonym przez UE terminem.
+ czytaj dalejMODR: Bezpłatne szkolenia dla producentów rolnych (30 styczeń 2017)

Przedstawiamy harmonogram działalności szkoleniowej i doradczej dla producentów rolnych organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w lutym 2017 r
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Państwo dopłaci do składek na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich (19 styczeń 2017)

Producenci rolni otrzymają z budżetu państwa 65 proc. dopłaty do składki na ubezpieczenie upraw rolnych oraz  zwierząt gospodarskich.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)APEL do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii (30 grudzień 2016)

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ARiMR: Informacja o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń (15 grudzień 2016)

Informacja dla posiadaczy świń o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń wprowadzonych ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605)
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Informacja dla hodowców drobiu (09 grudzień 2016)

Informacja Głownego Lekarza Weterynarii dla hodowców drobiu
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ogłoszenie ARiMR - zmiana w systemie identyfikacji zwierząt (01 grudzień 2016)

Informacja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie zmiany systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)List Prezesa KRUS (16 czerwiec 2016)

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ogólnopolski spis gospodarstw rolnych (28 maj 2016)

Od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Szkolenia dla rolników - obszary OSN w gminie Czernice Borowe (13 kwiecień 2016)

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Terenowy Zespół Doradców Rolnych w Przasnyszu informuje, iż w związku ze zmianą terytorialną Obszarów szczególnie narażonych na azotany pochodzenia rolniczego, z których odpływ azotu ze źródeł rolniczych do wód należy ograniczyć (tzw. OSN), wprowadzoną Rozporządzeniem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie i wynikających stąd znacznym poszerzeniem ich na terenie gminy Czernice Borowe planuje przeprowadzenie odnośnych szkoleń dla zainteresowanych rolników.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)MODR: Bezpłatne szkolenia dla producentów rolnych (27 luty 2016)

Przedstawiamy harmonogram działalności szkoleniowej i doradczej dla producentów rolnych organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w marcu 2016r
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Zwolnienia lekarskie dla ubezpieczonych w KRUS od 1 stycznia 2016 r. (30 grudzień 2015)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1066) dotycząca trybu i formy wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ataki wilków w gminie Baranowo. Zobacz jak zabezpieczyć zwierzęta. (11 wrzesień 2015)

4 września 2015 r. do Wydziału Spraw Terenowych I w Ostrołęce Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wpłynęła informacja o zagryzieniu przez wilki 4 sztuk bydła w gospodarstwie na terenie gminy Baranowo. W związku z tym apelujemy o zwiększoną czujność i zapewnienie właściwej opieki zwierzętom pozostawianym na pastwiskach, szczególnie we wczesnych godzinach porannych po wypędzeniu bydła. Zwierzęta pozostawione na pastwiskach położonych w znacznej odległości od zabudowań mogą stać się łatwym celem polowań wilków.
+ czytaj dalejKRUS: Uwaga na bezpieczeństwo pracy podczas żniw (24 lipiec 2015)

Trwa okres wzmożonych sezonowych prac przy zbiorze zbóż i innych płodów rolnych. Latem osoby pracujące w rolnictwie są narażone na zwiększone ryzyko wypadków, z powodu dużego natężenia prac, związanych z nim pośpiechem i wysiłkiem fizycznym, warunkami pogodowymi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.