Niedziela, 28 maj 2017
Pogoda na dziś:
temp. 20 °C
temp. odcz. 21 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

MODR: Bezpłatne szkolenia dla producentów rolnych (30 styczeń 2017)

Przedstawiamy harmonogram działalności szkoleniowej i doradczej dla producentów rolnych organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w lutym 2017 r
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Państwo dopłaci do składek na ubezpieczenia upraw rolniczych i zwierząt gospodarskich (19 styczeń 2017)

Producenci rolni otrzymają z budżetu państwa 65 proc. dopłaty do składki na ubezpieczenie upraw rolnych oraz  zwierząt gospodarskich.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



APEL do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii (30 grudzień 2016)

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



ARiMR: Informacja o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń (15 grudzień 2016)

Informacja dla posiadaczy świń o zmianach w identyfikacji i rejestracji świń wprowadzonych ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. poz. 1605)
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Informacja dla hodowców drobiu (09 grudzień 2016)

Informacja Głownego Lekarza Weterynarii dla hodowców drobiu
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Ogłoszenie ARiMR - zmiana w systemie identyfikacji zwierząt (01 grudzień 2016)

Informacja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie zmiany systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



List Prezesa KRUS (16 czerwiec 2016)

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Ogólnopolski spis gospodarstw rolnych (28 maj 2016)

Od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Szkolenia dla rolników - obszary OSN w gminie Czernice Borowe (13 kwiecień 2016)

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Terenowy Zespół Doradców Rolnych w Przasnyszu informuje, iż w związku ze zmianą terytorialną Obszarów szczególnie narażonych na azotany pochodzenia rolniczego, z których odpływ azotu ze źródeł rolniczych do wód należy ograniczyć (tzw. OSN), wprowadzoną Rozporządzeniem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie i wynikających stąd znacznym poszerzeniem ich na terenie gminy Czernice Borowe planuje przeprowadzenie odnośnych szkoleń dla zainteresowanych rolników.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)



MODR: Bezpłatne szkolenia dla producentów rolnych (27 luty 2016)

Przedstawiamy harmonogram działalności szkoleniowej i doradczej dla producentów rolnych organizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w marcu 2016r
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)



Zwolnienia lekarskie dla ubezpieczonych w KRUS od 1 stycznia 2016 r. (30 grudzień 2015)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1066) dotycząca trybu i formy wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Ataki wilków w gminie Baranowo. Zobacz jak zabezpieczyć zwierzęta. (11 wrzesień 2015)

4 września 2015 r. do Wydziału Spraw Terenowych I w Ostrołęce Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wpłynęła informacja o zagryzieniu przez wilki 4 sztuk bydła w gospodarstwie na terenie gminy Baranowo. W związku z tym apelujemy o zwiększoną czujność i zapewnienie właściwej opieki zwierzętom pozostawianym na pastwiskach, szczególnie we wczesnych godzinach porannych po wypędzeniu bydła. Zwierzęta pozostawione na pastwiskach położonych w znacznej odległości od zabudowań mogą stać się łatwym celem polowań wilków.
+ czytaj dalej



KRUS: Uwaga na bezpieczeństwo pracy podczas żniw (24 lipiec 2015)

Trwa okres wzmożonych sezonowych prac przy zbiorze zbóż i innych płodów rolnych. Latem osoby pracujące w rolnictwie są narażone na zwiększone ryzyko wypadków, z powodu dużego natężenia prac, związanych z nim pośpiechem i wysiłkiem fizycznym, warunkami pogodowymi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



System Zbiórki Opakowań - PSOR (09 lipiec 2015)

System Zbiórki Opakowań PSOR - poradnik
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Walczysz z barszczem Sosnowskiego? Możesz dostać pieniądze (08 lipiec 2015)

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Samorządy z woj. małopolskiego, zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego będą mogły ubiegać się o pieniądze na walkę z barszczem Sosnowskiego.
Jak wyjaśnia resort środowiska, barszcz Sosnowskiego występuje w każdym województwie naszego kraju, a jego areał rośnie z roku na rok. Roślina jest odporna na wiele środków do zwalczania chwastów, ma dużą zdolność do regeneracji i łatwo się rozmnaża.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)



Rolniku - śpiesz się powoli...! (04 lipiec 2014)

Drodzy rolnicy, apelujemy! Spójrzcie krytycznie na dotychczasowy sposób wykonywania przez siebie pracy i w miarę możliwości niwelujcie zagrożenia występujące w Waszych gospodarstwach rolnych.
+ czytaj dalej



Ogólnokrajowy konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014 (26 styczeń 2014)

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu na bezpieczne gospodarstwo rolne. Organizatorami Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" są: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Państwowa Inspekcja Pracy oraz inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.
+ czytaj dalej



ROLNIKU, BYŚ NIE STANĄŁ W PÓŁ DROGI - CHROŃ SKUTECZNIE SWOJE NOGI! (06 listopad 2013)

Z prowadzonych od lat statystyk i analiz przyczyn wypadków w rolnictwie wynika, że największą grupę stanowią upadki osób. W 2012 roku rolnicy zgłosili do KRUS 8087 upadków, a w I półroczu br. odnotowano już 4153 takie zdarzenia. Do naszej Placówki na 37 wypadków w I półroczu br., 16 wypadków to upadki osób.
+ czytaj dalej



Wypadki w rolnictwie c.d. (29 czerwiec 2013)
Czerwiec w gospodarstwie rolnym to miesiąc „gorących” prac do wykonania dla każdego rolnika. Po pierwsze sianokosy i szereg czynności  związanych z transportem siana z łąk, po drugie przygotowanie maszyn: niezbędne konserwacje i naprawy, aby było sprawnie i wydajnie.  
+ czytaj dalej



WYPADKI W ROLNICTWIE. Bałagan, nieprzestrzeganie zasad bhp, czy przestraszona krowa? (11 czerwiec 2013)
Wysoka wypadkowość w rolnictwie wynika z charakteru pracy rolnika i specyfiki prowadzonej działalności rolniczej w gospodarstwach. Wskaźnik częstości wypadków za rok 2012 wyniósł 11,0 wypadków na 1000 ubezpieczonych i 24008 zgłoszonych zdarzeniach. Dla Placówki Terenowej KRUS Przasnysz wyniósł 19,29%, przy liczbie 4983 ubezpieczonych rolników i 96 zgłoszonych do PT wypadkach.
+ czytaj dalej


[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.