Wtorek, 24 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
 
szukaj     użytkownicy    zaloguj   

Obecny czas to 2018-04-24, 16:02:25
Forum (strona główna) » Przasnysz
» Cenniki w Przasnyskich i okolicznych parafiach
Wyszukiwarka
 

   Moderatorzy: Brak oficjalnych moderatorów. Idź do strony:
 1 z 2   następna »
AutorWiadomość


Wysłany: 2017-01-05, 21:13:25

Czy w kościele powinien być cennik?
Czy dają paragony?
Ile to jest "co łaska"
do góry


Wysłany: 2017-01-06, 08:08:34

Nie, nie dają paragonów.
Tak, to jest bezprawne pobieranie nieopodatkowanych darowizn.
Tak, powinni udzielać ślubów pogrzebów i chrztów za darmo ale mają to gdzieś.
Zwykle usłyszysz "co łaska, no ludzie zwykle dają "
Jak masz jaja powiesz że dasz mniej
Ja na ostatniej kolędzie nie dałam kasy bo uważam że nie po to ksiądz chodzi po domach żeby zbierać jałmużnę tylko porozmawiać z parafianami, a ten siedział jak na szpilkach przez ponad 40 minut i rozglądał się nerwowo a jak mu w końcu dałam znać że muszę już wracać do codziennych obowiązków to mu się czknęło kopertą. Stwierdziłam że skoro jego rozmowa ze mną jest płatna to ja poproszę jakiś dokument o świadczeniu takich towarzyskich usług. Więcej księdza nie wpuszczam.
do góry


Wysłany: 2017-01-06, 14:39:03

albo niech ustalą jeden cennik dla wszystkich zatwierdzony przez biskupa, wystawiają faktury itp. albo za każdym razem kierować pismo do Papieża, bo oni wybrali taką drogę to mają czynić posługę CO ŁASKA to i 100 zł za fatyge, a nie Półślubki i inne ściemy..
do góry


Wysłany: 2017-01-06, 17:44:31

Jeśli jesteś członkiem społeczności parafialnej to twoim obowiązkiem jest składać się na jej utrzymanie a jeśli nie jesteś to nie twój problem - weź ślub w urzędzie.
Ksiądz płaci podatek zryczałtowany oraz daniny na działalność instytucji kościelnych.
Tak, mogli by udzielać ślubów za darmo gdyby kościół był utrzymywany z odpisów podatkowych lub inne ofiary wystarczały na utrzymanie parafii (budynków, pracowników, działalności duszpasterskiej i społecznej).
Nie wiesz to nie pisz bzdur i nie chwal się że jesteś skąpym cebulakiem.
do góry


Wysłany: 2017-01-06, 18:28:23

Każdy wierny ma obowiązek utrzymywania swojego Kościoła, skoro należy do jego Wspólnoty. Chyba, że nie należy.........
do góry


Wysłany: 2017-01-07, 21:32:18

każdy wierny ma prawo utrzymać kociol???? zart chyba ich wypady zagraniczne auta itd.... ale każdy ksiądz jak Jezus powinien uczyc nauk kościoła bezpłatnie..... isc do biednych bezdomnych
do góry


Wysłany: 2017-01-07, 22:14:25

w czasach kultu pieniądza dziwię się, że ktoś jeszcze oddziela wiarę od mamony, ale kościół by przetrwać, potrzebuje mamony, bo niby skąd ma opłacić obowiązkowe daniny na rzecz państwa?
do góry


Wysłany: 2017-01-08, 07:14:18

napisa_:
Każdy wierny ma obowiązek utrzymywania swojego Kościoła, skoro należy do jego Wspólnoty. Chyba, że nie należy.........


w takim razie niech ustalą cennik, upublicznią go, zatwierdzą u przełożonych, żeby nie była samowolka, wystawiają faktury za realizowane usługi oraz niech dostają normalną pensję uzależnioną od ilości pracy.. wtedy od razu zmieni się podejście, co by było gdyby tak do URZĘDU MIASTA przyjść, należę do wspólnoty miasta bo mieszkam i pani w okienku na pytanie ILE TEGO PODATKU by mówiła CO ŁASKA ale nie dają mniej niż 300 ... jakieś chore.

tak samo można pomyśleć o wspólnocie mieszkaniowej, mieszkam, żyję, śpię, to daję na utrzymanie części wspólnych, idę do administratora, ILE PŁACĘ? ... CO ŁASKA ALE NIE MNIEJ NIŻ 1000 bo dach przecieka...

RÓBMY TAK DALEJ TO NIE TYLKO PiS ale i kościół będzie robił z nami co będzie chciał...
do góry


Wysłany: 2017-01-08, 13:07:17

Czy ten kto przekazuje środki pieniężne wiedząc, że obdarowany nie zapłaci podatku popełnia wykroczenie?
do góry


Wysłany: 2017-01-08, 13:52:55

Miało wisieć i dzwonić a jeździ i trąbi
Mi żal pieniędzy na naszych księży bo widzę co z nimi robią. a raczej czego z nimi NIE robią a powinni. widzę jaki jest problem kiedy ksiądz ma przyjść do umierającego w szpitalu. widzę jaki jest problem z okazaniem zwykłych uczuć i empatii parafianom po stracie bliskiej osob. Widzę jakim brakiem szacunku odznaczają się coponiektórzy z nich wywyższając się ponad "plebs", wpychając się w kolejki przed starszych ludzi, matki z dziećmi, ciężko pracujących pracowników fizycznym, jak patrzą jak wyłuskać od ludzi najdrobniejszy grosz. Słyszę jak wciskają ludziom kit z ambony, wzywają do nienawiści, włażą ludziom do życia z butami nic o nich nie wiedząc, pchają się w politykę gdzie nie ich miejsce. Na palcach jednej ręki mogę policzyć Księży z powołania w naszych trzech parafiach. A nawet na jednym palcu mogę policzyć ...
do góry
   Idź do strony:
 1 z 2   następna »

Prawa dostępu
» Dodawanie wpisów
» Dodawanie tematów

Portal ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczonych na forum.
Należą one do osób, które je zamieściły.
REGULAMIN FORUM
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.