Poniedziałek, 20 sierpień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Obrona przed zagrożeniem (05 listopad 2008)
Z każdym tygodniem, a nawet z każdym dniem rozwiewają się nadzieje rządu na bezbolesne  przeczekanie światowego kryzysu gospodarczego. Kolejne prognozy ekonomiczne coraz bardziej obniżają przyszłoroczne tempo wzrostu w naszym kraju. Tymczasem w działaniach rządu nie widać żadnego pomysłu, żadnej sensownej koncepcji przeciwdziałania narastającemu spowolnieniu naszej gospodarki..
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)List otwarty do Wojewody Mazowieckiego (26 październik 2008)
Panie Wojewodo, czy Pan istnieje? Zwracam się z gorącym apelem do Pana Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, aby w końcu upewnił mnie w przekonaniu, że został powołany na swoje stanowisko, a nie jest tylko fikcyjną postacią figurującą na stronie internetowej swojego urzędu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Kryzys systemu partyjnego (06 październik 2008)
Kryzys systemu partyjnego - jak uzdrowić polską politykę?
+ czytaj dalejUderzenie w gospodarkę (04 październik 2008)
Nie ulega wątpliwości, że  obecny kryzys finansowy zaczyna oddziaływać  także na naszą gospodarkę. Dane o spadku produkcji w sierpniu  sprzedaży detalicznej  pokazują wyraźnie nadciągający kryzys gospodarczy, a przynajmniej spowolnienie wzrostu. Nic dziwnego polska gospodarka jest silnie powiązana z gospodarką niemiecką, która już w II kwartale zanotowała spadek produkcji.
+ czytaj dalejWojna futbolowa (04 październik 2008)
To, przypomnę, tytuł znakomitej książki Ryszarda Kapuścińskiego,
opisującej konflikt, także zbrojny, między dwoma krajami
południowoamerykańskimi, która, dawno, dawno temu wybuchła po meczu
piłkarskim. Współczesna wojna futbolowa trwa dziś u nas, a głównymi jej
ofiarami możemy być, niestety my – prawdziwi kibice piłki nożnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)PiSoLew (22 wrzesień 2008)
Porozumienie pomiędzy Pis a SLD w sprawie utrzymania prezydenckiego weta do ustawy medialnej, wielu przyjęło jako przypadkową zbieżność interesów dwóch zasadniczo wrogich sobie sił politycznych. Jednak zapowiedz podobnego zachowania w sprawie nieuchwalonych jeszcze ustaw zdrowotnych wskazuje na rodzenie się nowego układu politycznego, zdolnego do paraliżowania działań rządu. Bliższe przyjrzenie się polskiej scenie politycznej wskazuje bowiem nie tylko na materialne podstawy takiego zbliżenia, ale także na prawdopodobną ewolucję charakteru dominującej partii opozycyjnej. Bowiem ta szokująca , na pierwszy rzut oka, współpraca polityczna ma głębsze podstawy w posiadaniu wspólnego przeciwnika politycznego, jakim dla obu ugrupowań jest partia rządząca..I dlatego, przynajmniej w perspektywie najbliższych trzech lat, do następnych wyborów parlamentarnych należy się spodziewać pogłębienia tej kooperacji.
+ czytaj dalejTarcza? A co to takiego? (08 wrzesień 2008)
Wiecie Państwo co to jest tarcza antyrakietowa? Jak działa, kogo broni, ile kosztuje? Mieszkańcy Słupska i Redzikowa, gdzie tarcza ma być zainstalowana nie wiedzą. Ja, przyznam się Państwu, także nie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Lizbona czy Nicea? (07 wrzesień 2008)
Wyniki referendum irlandzkiego nie mogły być zaskoczeniem. Wśród społeczeństw europejskich bowiem narasta sprzeciw wobec wykoślawionej formy integracji , jaką próbują narzucić eurokraci w postaci centralistycznej i biurokratycznej Unii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Pozory polityki prorodzinnej (04 sierpień 2008)
Rząd przyjął po długim okresie zapowiadania, projekt ustawy rodzinnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (5)Zamienił stryjek siekierkę na kijek (29 lipiec 2008)
Tego właśnie chciał uniknąć Sojusz Lewicy Demokratycznej głosując za wetem prezydenta w sprawie ustawy medialnej.  Gdybyśmy poparli Platformę Obywatelską i głosowali przeciwko wetu,  stało by się to, co się wydarzyło w Sejmie pamiętnej nocy, w grudniu roku 2005, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość , w koalicji z Samoobroną i z LPR-em, totalnie zawłaszczyło publicznymi mediami.
+ czytaj dalejUlga dla rolników (19 lipiec 2008)
W tym roku podatnicy podatku dochodowego mieli po raz pierwszy możliwość odpisania od podatku1145 zł na każde dziecko . Ta ulga zgłoszona i wywalczona przez Prawicę Rzeczpospolitą w końcu ubiegłej kadencji Sejmu, jest na pewno niewystarczającym, ale pierwszym i realnym wsparciem rodzin ze względu na posiadanie dzieci. Jej uchwalenie spotkało się z silnym przeciwdziałaniem rządu Jarosława Kaczyńskiego i PISu, ówczesnej partii rządzącej., ale pomimo tego oporu znalazła się większość sejmowa, która uchwaliła tą ulgę.
+ czytaj dalejDlaczego drożeje energia (16 lipiec 2008)
Z różnych powodów Ropa i gaz podobnie jak i większość surowców drożeje, bo mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem Chin i Indii, które niczym pompy ssące wymiatają surowce ze światowych rynków, podbijając ich ceny. Fakt , iż ropa drożeje w sytuacji, gdy gospodarka amerykańska spowalnia, oznacza, iż została ona zdetronizowana z pozycji podstawowego motoru gospodarki światowej.
+ czytaj dalejRozpoczynamy nowy dział "Felietony" (15 lipiec 2008)
Liczymy na współpracę samorządowców, polityków, dziennikarzy, historyków, nauczycieli, wykładowców oraz osoby chcące podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi lokalnych problemów, ale również dotyczących nas spraw ogólnopolskich czy światowych.
Życzymy miłej lektury
+ czytaj dalej


« poprzednie 1 2 3 4 [ 5 ]
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.