Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

PiS i PO dyskutują o Unii Europejskiej (08 maj 2009)
Ukazał się kolejny spot PiS-u dotyczący Janusz Palikota, czyli  Platformy Obywatelskiej. Jest to niezwykle ważny wkład w dyskusję, na którą czeka nasze społeczeństwo przed 7 czerwca, a więc przed wyborami do Europejskiego Parlamentu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Traktat Lizboński (07 maj 2009)
Czy wejdzie w życie traktat odrzucony w demokratycznym głosowaniu? Czy jest on korzystny dla Polski? Na ten temat wypowiada się Bronisław Wildstein.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)„Prawica” laicka (07 maj 2009)
„Po owocach ich poznacie” mówi ewangeliczne przysłowie.  Ta prawda  sprawdza się w każdych okolicznościach, także w polityce. A może zwłaszcza  tu, gdzie słowa często służą ukryciu rzeczywistych zamiarów i czynów. Dlatego tak ważne jest stałe konfrontowanie słów i czynów , choćby po to by  i w tej dziedzinie  tak znaczyło tak i nie znaczyło nie.  By nikt nie był oszukiwany , ani przemyślnie wprowadzany w błąd..
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zwrot w lewo (28 kwiecień 2009)
Propozycja startu w wyborach europejskich złożona przez Donada Tuska Danucie Hibner, podobnie jak  propozycja walki o stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy  dla Włodzimierzowi  Cimoszewiczowi, wraz z otwarciem debaty o eutanazji i kłopoty Jarosława Gowina z przeforsowaniem własnego projektu ustawy o in vitro, zostały powszechnie  uznane za zwrot Platformy obywatelskie na lewo. Paradoksalnie zaproponowanie Krzaklewskiemu  kandydowania , w założeniu mające zrównoważyć ten sąd, tylko potwierdziło społeczne przekonanie o bezideowości tej partii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Szacunek dla prezydenta (27 kwiecień 2009)
Rząd Platformy Obywatelskiej uważający się za przedstawiciela polskiej inteligencji dał znowu dowód na to, iż jemu samemu brakuje zachowania godnego nawet przeciętnego inteligenta. A myślę  tu o formie zaproszenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na rządowe obchody 5-lecia wejścia  Polski do Unii Europejskiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Komiwojażerowie (23 kwiecień 2009)
W trakcie układania list do parlamentu europejskiego obserwujemy   nowe zjawisko krążenia kandydatów  i często zaskakujących wyborów politycznych. Oto na listach Platformy znajdują się i pani Hubner, była szefowa kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego i Paweł Zalewski, były wiceprezes PISu i Marian Krzaklewski były szef” Solidarności”. Na litach PISu jest mniej spektakularnych zaskoczeń, ale i tu znajdują się osoby z różnych politycznych obozów. Wystarczy wymienić panią Krupę, która jest znaną przeciwniczką traktatu lizbońskiego i krytyki ugrupowań popierających ten traktat, w tym PIS , oraz Ryszard Czarnecki, którego gorliwość w kadzeniu kolejnym liderom można tylko podziwiać. Jeszcze ciekawszą drogę przeszli Bogdan Pęk, Dariusz Grabowski i Janusz Dobrosz, którzy w 2001 roku głosowali za powołaniem rządu Milera, a obecnie startują z list uznawanych za prawicowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia Wielkanocne (09 kwiecień 2009)
W okresie Świąt Wielkanocnych, który niesie odrodzenie duchowe, napełnia nasze serca miłością, wiarą i pokojem, życzę Państwu sukcesów osobistych oraz zawodowych.

Niech każda chwila spędzona w gronie rodzinnym będzie okazją i powodem do wspólnego świętowania wielkanocnego.

Z najlepszymi życzeniami

Eryk Smulewicz
Senator RP
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Plebiscyt (06 kwiecień 2009)
Dyskusję nad wyborami europejskimi została zdominowana przez spory i dywagację dotyczącymi składu list wyborczych.  Perturbację z ich przygotowaniem, zarówno w Platformie, jak i w Pisie całkowicie pochłonęły i aktywność tych partii i opinię mediów. Poszukiwania atrakcyjnych nazwisk zdolnych przyciągnąć jak największą liczbę wyborców, stały się ważniejsze od debaty nad kształtem polityki europejskiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Każdy głos na wagę złota… (01 kwiecień 2009)
Pamiętacie Państwo dawne hasło: każdy kłos na wagę złota? Dziś tę sentencję przeznaczoną wówczas dla rolników można odnieść do wszystkich i sparafrazować: każdy głos na wagę złota, a chodzi o zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Partia zagranicy (01 kwiecień 2009)
Sukces Declana  Galeny`a irlandzkiego biznesmena, w obaleniu traktatu lizbońskiego, w Irlandii, stał się nadzieją wielu różnorakich środowisk w poszczególnych krajach unii Europejskiej na stworzenie paneuropejskiego ruchu politycznego przeciwnego wprowadzeniu w życie tego traktatu. Wizyty Galeny`a w Polsce doprowadziły do rejestracji partii „Libertas” także w naszym kraju. Jest to jedyna partia w Polsce, której liderem jest cudzoziemiec nie posiadający obywatelstwa polskiego. I jest to jedyna partia, , która deklaruje się jako  część paneuropejskiego ruchu politycznego, w przeciwieństwie do innych polskich partii, które nawet blisko współpracując ze swymi odpowiednikami, zachowują pełną polityczną, organizacyjną a nawet ideową suwerenność.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Prawda chrześcijaństwa (31 marzec 2009)
Bogata kulturowa i obyczajowa strona przeżywania  tych Świąt Wielkanocnych, trochę na margines spycha inny wymiar tych świąt. A mianowicie  prawdę o Bożej i ludzkiej rzeczywistości. Bo choć powszechnie wierzymy w Zmartwychwstanie Chrystusa i wierzymy w prawdy  wiary podawane przez Kościół, to jednak także polski katolicyzm jest coraz silniej poddawany ciśnieniu wątpliwości, erozji wiary, jej redukcji do wymiaru tylko do wymiaru kulturowo-obyczajowego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życie i śmierć (27 marzec 2009)
W najbliższym czasie do Sejmu trafi kilka projektów ustawy o in vitro. Jak dotychczas najgłośniej mówi się o tej, przygotowywanej przez Platformę Obywatelską, a ściślej mówiąc  przez zespół kierowany Jarosławem Gowinem. Szumowi medialnemu związanemu z tym projektem towarzyszy szturm kobiet na kliniki leczące bezpłodność.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Najpierw program, potem wyborcy (25 marzec 2009)
Na ostatnim kongresie PIS odkrył całkowicie swoją strategię, którą z mniejszym, czy większym powodzeniem starał się realizować już od wyborów w 2005 roku. Otóż strategia ta zakładała nie tylko połknięcie przystawek, ale także zasadnicze przesunięcie do centrum, przy stałym pilnowaniu, aby nie odrodziła się żadna alternatywa polityczna po prawej stronie sceny politycznej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uwaga:  manipulacja (18 marzec 2009)
„Dziennik” z 11 lutego podał  opinię anonimowego lidera PIS wyrażającego zadowolenie z ukonstytuowania się w klubie tej partii grupy domagającej się zakazu in vitro. Radość wynikała z faktu, iż ta problematyka nie znalazła się w ostatnio ogłoszonym programie, ale działania posłów dopomogą tej partii utrzymać  poparcie katolickiej opinii publicznej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Euroreferendum (09 marzec 2009)
Znów zaostrza się spór pomiędzy Platformą obywatelską, a PISem i prezydentem. Tym razem chodzi o kwestie wprowadzenia  euro, jako remedium na kryzys gospodarczy. Rząd Tuska przekonuje, iż europejska waluta uratuje nasz kraj od kryzysu gospodarczego, a PIS  wskazuje, iż w sytuacji kryzysu gospodarczego rezygnacja z narodowej waluty jest błędem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kryzys państwa PO-PIS (23 luty 2009)
Na zakończenie wywiadu z premierem Cyrankiewiczem w 1956 r. pewien dziennikarz szwajcarski stwierdził, iż w Polsce jednak nie ma demokracji, bo władza się nie zmienia. Jak to odparł uśmiechnięty Cyrankiewicz, ja się nie zmieniam? Ta anegdota świetnie pasuje do tej wielkiej operacji medialno wizerunkowej, jaką był krakowski kongres PISu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)"Trudne słowo: kompromis" (12 luty 2009)
W Słowniku wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego, słowo "kompromis" tłumaczone jest tak: ugoda, polubowne załatwienie sporu, osiągnięte  w drodze wzajemnych ustępstw, odstępstwo od zasad dla praktycznych korzyści.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Zarzuty postawione ministrowi Ziobro są niepoważne (02 luty 2009)
Jest coś symbolicznego w fakcie, że były już minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, który zamiast zwalczać przestępczość za swój główny cel uznał zwalczanie swojego poprzednika, zmuszony został do podania się do dymisji w dniu, w którym kierowana przez niego prokuratura postawiła Zbigniewowi Ziobrze zarzuty karne.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)„Wiarygodność głupcze” (27 styczeń 2009)
„Gospodarka głupcze” głoszą we wszystkich mediach, odwołując się do znanego wyborczego hasła Billa Clintona,  pisowcy spece od zarządzania wizerunkiem. Właśnie kryzys gospodarczy i jego społeczne konsekwencje  stały się ostatnią nadzieją  partii braci Kaczyńskich na odbicie się od sondażowego dna i na przejście do politycznej kontrofensywy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Lęk przed prawicą (15 styczeń 2009)
Pan Artur Górski był łaskaw Prawicy Rzeczpospolitej poświęcić prawie całą stronę swych rozważań.  Wcześniej także na łamach Naszego Dziennika panowie Jerzy Robert Nowak i Zbigniew Girzyński także zaszczycili nas swoim zainteresowaniem. Otóż  wspólnym motywem tego zainteresowania jest upowszechnianie przekonania, iż odchodzenie PiSu od założeń katolickich w swojej polityce to wina...
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)


« poprzednie 1 2 3 [ 4 ] 5 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.