Niedziela, 24 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Kryzys państwa PO-PIS (23 luty 2009)
Na zakończenie wywiadu z premierem Cyrankiewiczem w 1956 r. pewien dziennikarz szwajcarski stwierdził, iż w Polsce jednak nie ma demokracji, bo władza się nie zmienia. Jak to odparł uśmiechnięty Cyrankiewicz, ja się nie zmieniam? Ta anegdota świetnie pasuje do tej wielkiej operacji medialno wizerunkowej, jaką był krakowski kongres PISu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)"Trudne słowo: kompromis" (12 luty 2009)
W Słowniku wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego, słowo "kompromis" tłumaczone jest tak: ugoda, polubowne załatwienie sporu, osiągnięte  w drodze wzajemnych ustępstw, odstępstwo od zasad dla praktycznych korzyści.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Zarzuty postawione ministrowi Ziobro są niepoważne (02 luty 2009)
Jest coś symbolicznego w fakcie, że były już minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, który zamiast zwalczać przestępczość za swój główny cel uznał zwalczanie swojego poprzednika, zmuszony został do podania się do dymisji w dniu, w którym kierowana przez niego prokuratura postawiła Zbigniewowi Ziobrze zarzuty karne.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)„Wiarygodność głupcze” (27 styczeń 2009)
„Gospodarka głupcze” głoszą we wszystkich mediach, odwołując się do znanego wyborczego hasła Billa Clintona,  pisowcy spece od zarządzania wizerunkiem. Właśnie kryzys gospodarczy i jego społeczne konsekwencje  stały się ostatnią nadzieją  partii braci Kaczyńskich na odbicie się od sondażowego dna i na przejście do politycznej kontrofensywy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Lęk przed prawicą (15 styczeń 2009)
Pan Artur Górski był łaskaw Prawicy Rzeczpospolitej poświęcić prawie całą stronę swych rozważań.  Wcześniej także na łamach Naszego Dziennika panowie Jerzy Robert Nowak i Zbigniew Girzyński także zaszczycili nas swoim zainteresowaniem. Otóż  wspólnym motywem tego zainteresowania jest upowszechnianie przekonania, iż odchodzenie PiSu od założeń katolickich w swojej polityce to wina...
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Panie Prezydencie, proszę o podpisanie.... (12 styczeń 2009)
Nabrzmiała sytuacja w Europie związana z kryzysem finansowym oraz energetycznym skłania do zasadniczego stwierdzenia: Unia Europejska potrzebuje przemawiać jednym głosem. Unia potrzebuje więc wspólnej polityki zagranicznej, ekonomicznej i dotyczącej bezpieczeństwa naszego kontynentu. Inaczej mówiąc: Unia potrzebuje Traktatu Lizbońskiego, który spełnia powyższy postulat.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Totalitarna tolerancja (02 styczeń 2009)
Ministerstwo Pracy ujawniło szczegóły opracowywanego projektu o zakazie dyskryminacji...
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia na święty czas (21 grudzień 2008)
W Święta Bożego Narodzenia życzę Państwu powrotów do rzeczy, które w ciągu roku gubimy w codziennym zabieganiu. Dzielmy się wiarą i miłością z drugim człowiekiem tak jak polskim opłatkiem. Niech ten czas nie zginie wśród kolorowych bombmek i tradycyjnych potraw. Niech najbardziej przystrojone będzie nasze serce.

Marek Opioła
Poseł na Sejm
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia polityka (19 grudzień 2008)
Na dworze prószy śnieg. W domu ciepło, w radio grają już kolędy,
przygarnięty niedawno pies śpi spokojnie na swoim posłaniu, z kuchni
roznoszą się zapachy potraw pitraszonych przez córkę. Przez okno widzę jak
dzieci sąsiadów ubierają choinkę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Za a nawet przeciw (18 listopad 2008)
Oto jesteśmy świadkami dziwnej gry PISu wokół euro. Premier Tusk  zapowiedział bowiem wprowadzenie unijnej waluty w roku 2012,ale do wprowadzenia nowej waluty potrzeba , oprócz spełnienia ekonomicznych kryteriów, co nie będzie łatwe, także zmiany konstytucji. A Platforma nawet z koalicyjnym PSLem i z SLD nie mają konstytucyjnej większości. Do rezygnacji z własnej waluty, będącej przecież nie tylko symbolem, ale realnym atrybutem suwerenności potrzebna jest zgoda PiSu, a przynajmniej, jak to określił Jarosław Kaczyński „części posłów PISu”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Mija rok… a bomba tyka dalej (08 listopad 2008)
Szanowny Panie Premierze! Mija rok od czasu kiedy w powiecie płockim i żuromińskim na fermach drobiu wybuchła epidemia ptasiej grypy. Te niezwykle ciężkie chwile dla hodowców, mieszkańców oraz lokalnych samorządów i zaangażowanych służb są już za nami. Jednak pozostaje pytanie czy Rząd wyniósł jakiekolwiek wnioski z tych wydarzeń, by w przyszłości być lepiej przygotowanym do tak poważnych zagrożeń. Odpowiedź na szereg pytań, które niżej stawiam staje się tym pilniejsza, że w Niemczech, tuż przy polskiej granicy (w powiecie Goerlitz), w ostatnich tygodniach wirus ptasiej grypy znowu zaczął siać spustoszenie na drobiowych fermach.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Obserwujmy bacznie Amerykę (06 listopad 2008)
Na zaproszenie ambasady amerykańskiej przebywałam – obserwując wybory
prezydenckie – w Stanach Zjednoczonych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Obrona przed zagrożeniem (05 listopad 2008)
Z każdym tygodniem, a nawet z każdym dniem rozwiewają się nadzieje rządu na bezbolesne  przeczekanie światowego kryzysu gospodarczego. Kolejne prognozy ekonomiczne coraz bardziej obniżają przyszłoroczne tempo wzrostu w naszym kraju. Tymczasem w działaniach rządu nie widać żadnego pomysłu, żadnej sensownej koncepcji przeciwdziałania narastającemu spowolnieniu naszej gospodarki..
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)List otwarty do Wojewody Mazowieckiego (26 październik 2008)
Panie Wojewodo, czy Pan istnieje? Zwracam się z gorącym apelem do Pana Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, aby w końcu upewnił mnie w przekonaniu, że został powołany na swoje stanowisko, a nie jest tylko fikcyjną postacią figurującą na stronie internetowej swojego urzędu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Kryzys systemu partyjnego (06 październik 2008)
Kryzys systemu partyjnego - jak uzdrowić polską politykę?
+ czytaj dalejUderzenie w gospodarkę (04 październik 2008)
Nie ulega wątpliwości, że  obecny kryzys finansowy zaczyna oddziaływać  także na naszą gospodarkę. Dane o spadku produkcji w sierpniu  sprzedaży detalicznej  pokazują wyraźnie nadciągający kryzys gospodarczy, a przynajmniej spowolnienie wzrostu. Nic dziwnego polska gospodarka jest silnie powiązana z gospodarką niemiecką, która już w II kwartale zanotowała spadek produkcji.
+ czytaj dalejWojna futbolowa (04 październik 2008)
To, przypomnę, tytuł znakomitej książki Ryszarda Kapuścińskiego,
opisującej konflikt, także zbrojny, między dwoma krajami
południowoamerykańskimi, która, dawno, dawno temu wybuchła po meczu
piłkarskim. Współczesna wojna futbolowa trwa dziś u nas, a głównymi jej
ofiarami możemy być, niestety my – prawdziwi kibice piłki nożnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)PiSoLew (22 wrzesień 2008)
Porozumienie pomiędzy Pis a SLD w sprawie utrzymania prezydenckiego weta do ustawy medialnej, wielu przyjęło jako przypadkową zbieżność interesów dwóch zasadniczo wrogich sobie sił politycznych. Jednak zapowiedz podobnego zachowania w sprawie nieuchwalonych jeszcze ustaw zdrowotnych wskazuje na rodzenie się nowego układu politycznego, zdolnego do paraliżowania działań rządu. Bliższe przyjrzenie się polskiej scenie politycznej wskazuje bowiem nie tylko na materialne podstawy takiego zbliżenia, ale także na prawdopodobną ewolucję charakteru dominującej partii opozycyjnej. Bowiem ta szokująca , na pierwszy rzut oka, współpraca polityczna ma głębsze podstawy w posiadaniu wspólnego przeciwnika politycznego, jakim dla obu ugrupowań jest partia rządząca..I dlatego, przynajmniej w perspektywie najbliższych trzech lat, do następnych wyborów parlamentarnych należy się spodziewać pogłębienia tej kooperacji.
+ czytaj dalejTarcza? A co to takiego? (08 wrzesień 2008)
Wiecie Państwo co to jest tarcza antyrakietowa? Jak działa, kogo broni, ile kosztuje? Mieszkańcy Słupska i Redzikowa, gdzie tarcza ma być zainstalowana nie wiedzą. Ja, przyznam się Państwu, także nie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Lizbona czy Nicea? (07 wrzesień 2008)
Wyniki referendum irlandzkiego nie mogły być zaskoczeniem. Wśród społeczeństw europejskich bowiem narasta sprzeciw wobec wykoślawionej formy integracji , jaką próbują narzucić eurokraci w postaci centralistycznej i biurokratycznej Unii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)


« poprzednie 1 2 3 [ 4 ] 5 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.