Poniedziałek, 20 sierpień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Plebiscyt (06 kwiecień 2009)
Dyskusję nad wyborami europejskimi została zdominowana przez spory i dywagację dotyczącymi składu list wyborczych.  Perturbację z ich przygotowaniem, zarówno w Platformie, jak i w Pisie całkowicie pochłonęły i aktywność tych partii i opinię mediów. Poszukiwania atrakcyjnych nazwisk zdolnych przyciągnąć jak największą liczbę wyborców, stały się ważniejsze od debaty nad kształtem polityki europejskiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Każdy głos na wagę złota… (01 kwiecień 2009)
Pamiętacie Państwo dawne hasło: każdy kłos na wagę złota? Dziś tę sentencję przeznaczoną wówczas dla rolników można odnieść do wszystkich i sparafrazować: każdy głos na wagę złota, a chodzi o zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Partia zagranicy (01 kwiecień 2009)
Sukces Declana  Galeny`a irlandzkiego biznesmena, w obaleniu traktatu lizbońskiego, w Irlandii, stał się nadzieją wielu różnorakich środowisk w poszczególnych krajach unii Europejskiej na stworzenie paneuropejskiego ruchu politycznego przeciwnego wprowadzeniu w życie tego traktatu. Wizyty Galeny`a w Polsce doprowadziły do rejestracji partii „Libertas” także w naszym kraju. Jest to jedyna partia w Polsce, której liderem jest cudzoziemiec nie posiadający obywatelstwa polskiego. I jest to jedyna partia, , która deklaruje się jako  część paneuropejskiego ruchu politycznego, w przeciwieństwie do innych polskich partii, które nawet blisko współpracując ze swymi odpowiednikami, zachowują pełną polityczną, organizacyjną a nawet ideową suwerenność.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Prawda chrześcijaństwa (31 marzec 2009)
Bogata kulturowa i obyczajowa strona przeżywania  tych Świąt Wielkanocnych, trochę na margines spycha inny wymiar tych świąt. A mianowicie  prawdę o Bożej i ludzkiej rzeczywistości. Bo choć powszechnie wierzymy w Zmartwychwstanie Chrystusa i wierzymy w prawdy  wiary podawane przez Kościół, to jednak także polski katolicyzm jest coraz silniej poddawany ciśnieniu wątpliwości, erozji wiary, jej redukcji do wymiaru tylko do wymiaru kulturowo-obyczajowego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życie i śmierć (27 marzec 2009)
W najbliższym czasie do Sejmu trafi kilka projektów ustawy o in vitro. Jak dotychczas najgłośniej mówi się o tej, przygotowywanej przez Platformę Obywatelską, a ściślej mówiąc  przez zespół kierowany Jarosławem Gowinem. Szumowi medialnemu związanemu z tym projektem towarzyszy szturm kobiet na kliniki leczące bezpłodność.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Najpierw program, potem wyborcy (25 marzec 2009)
Na ostatnim kongresie PIS odkrył całkowicie swoją strategię, którą z mniejszym, czy większym powodzeniem starał się realizować już od wyborów w 2005 roku. Otóż strategia ta zakładała nie tylko połknięcie przystawek, ale także zasadnicze przesunięcie do centrum, przy stałym pilnowaniu, aby nie odrodziła się żadna alternatywa polityczna po prawej stronie sceny politycznej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uwaga:  manipulacja (18 marzec 2009)
„Dziennik” z 11 lutego podał  opinię anonimowego lidera PIS wyrażającego zadowolenie z ukonstytuowania się w klubie tej partii grupy domagającej się zakazu in vitro. Radość wynikała z faktu, iż ta problematyka nie znalazła się w ostatnio ogłoszonym programie, ale działania posłów dopomogą tej partii utrzymać  poparcie katolickiej opinii publicznej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Euroreferendum (09 marzec 2009)
Znów zaostrza się spór pomiędzy Platformą obywatelską, a PISem i prezydentem. Tym razem chodzi o kwestie wprowadzenia  euro, jako remedium na kryzys gospodarczy. Rząd Tuska przekonuje, iż europejska waluta uratuje nasz kraj od kryzysu gospodarczego, a PIS  wskazuje, iż w sytuacji kryzysu gospodarczego rezygnacja z narodowej waluty jest błędem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kryzys państwa PO-PIS (23 luty 2009)
Na zakończenie wywiadu z premierem Cyrankiewiczem w 1956 r. pewien dziennikarz szwajcarski stwierdził, iż w Polsce jednak nie ma demokracji, bo władza się nie zmienia. Jak to odparł uśmiechnięty Cyrankiewicz, ja się nie zmieniam? Ta anegdota świetnie pasuje do tej wielkiej operacji medialno wizerunkowej, jaką był krakowski kongres PISu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)"Trudne słowo: kompromis" (12 luty 2009)
W Słowniku wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego, słowo "kompromis" tłumaczone jest tak: ugoda, polubowne załatwienie sporu, osiągnięte  w drodze wzajemnych ustępstw, odstępstwo od zasad dla praktycznych korzyści.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Zarzuty postawione ministrowi Ziobro są niepoważne (02 luty 2009)
Jest coś symbolicznego w fakcie, że były już minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, który zamiast zwalczać przestępczość za swój główny cel uznał zwalczanie swojego poprzednika, zmuszony został do podania się do dymisji w dniu, w którym kierowana przez niego prokuratura postawiła Zbigniewowi Ziobrze zarzuty karne.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)„Wiarygodność głupcze” (27 styczeń 2009)
„Gospodarka głupcze” głoszą we wszystkich mediach, odwołując się do znanego wyborczego hasła Billa Clintona,  pisowcy spece od zarządzania wizerunkiem. Właśnie kryzys gospodarczy i jego społeczne konsekwencje  stały się ostatnią nadzieją  partii braci Kaczyńskich na odbicie się od sondażowego dna i na przejście do politycznej kontrofensywy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Lęk przed prawicą (15 styczeń 2009)
Pan Artur Górski był łaskaw Prawicy Rzeczpospolitej poświęcić prawie całą stronę swych rozważań.  Wcześniej także na łamach Naszego Dziennika panowie Jerzy Robert Nowak i Zbigniew Girzyński także zaszczycili nas swoim zainteresowaniem. Otóż  wspólnym motywem tego zainteresowania jest upowszechnianie przekonania, iż odchodzenie PiSu od założeń katolickich w swojej polityce to wina...
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Panie Prezydencie, proszę o podpisanie.... (12 styczeń 2009)
Nabrzmiała sytuacja w Europie związana z kryzysem finansowym oraz energetycznym skłania do zasadniczego stwierdzenia: Unia Europejska potrzebuje przemawiać jednym głosem. Unia potrzebuje więc wspólnej polityki zagranicznej, ekonomicznej i dotyczącej bezpieczeństwa naszego kontynentu. Inaczej mówiąc: Unia potrzebuje Traktatu Lizbońskiego, który spełnia powyższy postulat.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Totalitarna tolerancja (02 styczeń 2009)
Ministerstwo Pracy ujawniło szczegóły opracowywanego projektu o zakazie dyskryminacji...
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia na święty czas (21 grudzień 2008)
W Święta Bożego Narodzenia życzę Państwu powrotów do rzeczy, które w ciągu roku gubimy w codziennym zabieganiu. Dzielmy się wiarą i miłością z drugim człowiekiem tak jak polskim opłatkiem. Niech ten czas nie zginie wśród kolorowych bombmek i tradycyjnych potraw. Niech najbardziej przystrojone będzie nasze serce.

Marek Opioła
Poseł na Sejm
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia polityka (19 grudzień 2008)
Na dworze prószy śnieg. W domu ciepło, w radio grają już kolędy,
przygarnięty niedawno pies śpi spokojnie na swoim posłaniu, z kuchni
roznoszą się zapachy potraw pitraszonych przez córkę. Przez okno widzę jak
dzieci sąsiadów ubierają choinkę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Za a nawet przeciw (18 listopad 2008)
Oto jesteśmy świadkami dziwnej gry PISu wokół euro. Premier Tusk  zapowiedział bowiem wprowadzenie unijnej waluty w roku 2012,ale do wprowadzenia nowej waluty potrzeba , oprócz spełnienia ekonomicznych kryteriów, co nie będzie łatwe, także zmiany konstytucji. A Platforma nawet z koalicyjnym PSLem i z SLD nie mają konstytucyjnej większości. Do rezygnacji z własnej waluty, będącej przecież nie tylko symbolem, ale realnym atrybutem suwerenności potrzebna jest zgoda PiSu, a przynajmniej, jak to określił Jarosław Kaczyński „części posłów PISu”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Mija rok… a bomba tyka dalej (08 listopad 2008)
Szanowny Panie Premierze! Mija rok od czasu kiedy w powiecie płockim i żuromińskim na fermach drobiu wybuchła epidemia ptasiej grypy. Te niezwykle ciężkie chwile dla hodowców, mieszkańców oraz lokalnych samorządów i zaangażowanych służb są już za nami. Jednak pozostaje pytanie czy Rząd wyniósł jakiekolwiek wnioski z tych wydarzeń, by w przyszłości być lepiej przygotowanym do tak poważnych zagrożeń. Odpowiedź na szereg pytań, które niżej stawiam staje się tym pilniejsza, że w Niemczech, tuż przy polskiej granicy (w powiecie Goerlitz), w ostatnich tygodniach wirus ptasiej grypy znowu zaczął siać spustoszenie na drobiowych fermach.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Obserwujmy bacznie Amerykę (06 listopad 2008)
Na zaproszenie ambasady amerykańskiej przebywałam – obserwując wybory
prezydenckie – w Stanach Zjednoczonych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)


« poprzednie 1 2 3 [ 4 ] 5 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.