Poniedziałek, 20 sierpień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Polska polityka zagraniczna - Dwa lata obietnic (24 listopad 2009)

Rozpoczynając swoje rządy Donald Tusk  ogłosił potrzebę wprowadzenia nowej jakości do polskiej polityki zagranicznej. Według premiera, nasz kraj na arenie międzynarodowej niewiele znaczył. Czy udało mu się ten stan z mienić?
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Świętujemy Niepodległość, nie sanację (12 listopad 2009)
11 listopada jest datą symboliczną. Bo cóż wydarzyło się 11 listopada 1918 w Polsce? Niewiele się wydarzyło. Podobno było pochmurno, jak dziś. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu. Rada Regencyjna, pod koniec I wojny światowej  sprawowała, za zgodą Niemiec i Austrii, władzę zwierzchnią w Królestwie Polskim. Radę stanowiły trzy osoby – Książe Lubomirski (Prezydent Warszawy), Aleksander Kakowski (Arcybiskup Warszawski) i Józef Ostrowski (ziemianin). Właśnie w mieszkaniu Józefa Ostrowskiego odbyło się przekazanie władzy wojskowej. Ale 14 listopada, w tymże mieszkaniu Piłsudskiemu przekazano także władzę cywilną. A sama Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski już 7 października, natomiast 12 października przejęła od okupantów władzę nad wojskiem. Jednak to 11 listopada 1918 miała miejsce kapitulacja Niemiec i zakończenie I wojny światowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Skuteczny układ PO-PIS (12 listopad 2009)

Powołanie nowej komisji śledczej do spraw afery hazardowej zdominowało debatę medialną przynajmniej na kilka dni. Zarówno argumentacja PO jak i PISu była szeroko przedstawiana i dyskutowana. I jak zwykle, jedni dyskutanci podzielali  argumenty jednej strony, a inni – strony przeciwnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wraca Lizbona (02 październik 2009)
Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zaraz po przeprowadzeniu powtórnego referendum w Irlandii w sprawie ratyfikacji traktatu lizbońskiego, podpisze jego ratyfikację  także w Polsce. W wypowiedziach prezydenta nie ma już żadnych obiekcji spowodowanych nawet brakiem ustawy kompetencyjnej, która poprzednio była podstawowym argumentem używanym przeciwko natychmiastowej akceptacji tego traktatu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wyścig po złoto (16 wrzesień 2009)

Czasami opisuję w negatywnym świetle walkę polityczną dwóch największych partii PO i PiS, oraz dwóch najważniejszych urzędników w Polsce czyli Prezydenta i Premiera, a raczej członków ich dworów, ponieważ nie dopuszczam myśli, że tak małostkowe działania mogą być inspirowane przez ludzi, za którymi stoją ich biografie i poparcie społeczne jakim się cieszą. Uważam, że osoby z takim autorytetem jak Lech Kaczyński i Donald Tusk nie powinny otaczać się osobami, które swoimi działaniami po pierwsze szkodzą ich wizerunkom, a po drugie szkodzą Polsce i psują nawet najpiękniejsze chwile, takie jak zdobycie złotego medalu przez naszych siatkarzy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przepraszam za obiecanki-cacanki (10 wrzesień 2009)
Polscy piłkarze dostali nieźle w skórę od Słowenii i pożegnali się z marzeniami o wyprawie do Republiki Południowej Afryki. Wkrótce usłyszymy zapewne słowo: przepraszam, zapewne w myśl zasady, że słowa nic nie kosztują.  Czy usłyszymy je od piłkarzy, czy raczej osób odpowiedzialnych za polski sport? Odpowiedzialnych za sytuację w PZPN, za afery korupcyjne, za zatrudnienie złego trenera. Za obiecanki-cacanki, jak mawiają dzieci w szkole podstawowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)To już 8 marca? (15 lipiec 2009)
Od wielu, wielu lat o kobietach mówi się w Polsce przede wszystkim z okazji 8 marca. Dawniej wręczano nam parę rajstop i goździk, dziś przesyła się nam listy gratulacyjne z okazji naszego święta. Ale, przecież, do 8 marca jeszcze daleko, skąd więc nagłe zainteresowanie kobietami?
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Buzek zamiast polityki (23 czerwiec 2009)
Ostatnio przez media przetoczyła się fala spekulacji, czy Lech Kaczyński podpisze ratyfikację traktatu lizbońskiego w celu ułatwienia wyboru Jerzego Buska na przewodniczącego parlamentu europejskiego. Sygnał do tych spekulacji dała była szefowa prezydenckiego gabinetu  pani Jakubiak twierdząc, że prezydent ma asa w rękawie, który przesądzi o wyborze Buzka.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Rozliczanie (16 czerwiec 2009)
W partiach politycznych trwa rozliczanie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Poza Platformą Obywatelską ,która odniosła rzeczywisty sukces, inne ugrupowania polityczne poszukują winnych.  
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Potrzeba alternatywy (09 czerwiec 2009)
Spektakl z  ustalaniem list wyborczych do parlamentu europejskiego obu  dominujących na polskiej scenie politycznej ugrupowań dał przedsmak  charakteru polityki europejskiej jaką zamierzają one prowadzić. Zestaw kandydatów jest od Sasa do Lasa. Na  liście PO figuruje zarówno postkomunista Danuta Hubner, jak też były szef AWS marian Krzaklewski. Podobnie jest w PIS. Tu mamy zarówno głośnych przeciwników traktatu lizbońskiego, jak np. pani Krupa ale także jego gorliwych propagatorów Michała Kamińskiego ,Adama Bielana czy Pawła Kowala.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Palenie IPN kojarzy mi się z faszyzmem (02 czerwiec 2009)
Idea palenia IPN promowana przez Klub Lewicy, nawet jeżeli to tylko happening czy akcja prowokacyjna, która jest elementem walki politycznej, wydaje mi się po prostu głupia. Wynika ona z braku wiedzy, na temat tego, czym się zajmuje Instytut Pamięci Narodowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)„Europa normalnych rodzin” (15 maj 2009)
„Europa normalnych rodzin”, to hasło wyborcze Prawicy Rzeczpospolitej i jak każde wyborcze hasło zwraca uwagę na główny problem, który jest według danego ugrupowania zasadniczym wyzwaniem współczesności i wyzwaniem  dla tego ugrupowania.
+ czytaj dalejA dlaczego nie w Malborku? (08 maj 2009)
Z ciężkim sercem premier Donald Tusk zadecydował, że – z uwagi na bezpieczeństwo gości – uroczystości 4 czerwca odbędą się nie w Gdańsku, ale w  Krakowie. Konkretnie na Wawelu, który z uwagi na swoje położenie jest właśnie miejscem bezpiecznym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)PiS i PO dyskutują o Unii Europejskiej (08 maj 2009)
Ukazał się kolejny spot PiS-u dotyczący Janusz Palikota, czyli  Platformy Obywatelskiej. Jest to niezwykle ważny wkład w dyskusję, na którą czeka nasze społeczeństwo przed 7 czerwca, a więc przed wyborami do Europejskiego Parlamentu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Traktat Lizboński (07 maj 2009)
Czy wejdzie w życie traktat odrzucony w demokratycznym głosowaniu? Czy jest on korzystny dla Polski? Na ten temat wypowiada się Bronisław Wildstein.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)„Prawica” laicka (07 maj 2009)
„Po owocach ich poznacie” mówi ewangeliczne przysłowie.  Ta prawda  sprawdza się w każdych okolicznościach, także w polityce. A może zwłaszcza  tu, gdzie słowa często służą ukryciu rzeczywistych zamiarów i czynów. Dlatego tak ważne jest stałe konfrontowanie słów i czynów , choćby po to by  i w tej dziedzinie  tak znaczyło tak i nie znaczyło nie.  By nikt nie był oszukiwany , ani przemyślnie wprowadzany w błąd..
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zwrot w lewo (28 kwiecień 2009)
Propozycja startu w wyborach europejskich złożona przez Donada Tuska Danucie Hibner, podobnie jak  propozycja walki o stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy  dla Włodzimierzowi  Cimoszewiczowi, wraz z otwarciem debaty o eutanazji i kłopoty Jarosława Gowina z przeforsowaniem własnego projektu ustawy o in vitro, zostały powszechnie  uznane za zwrot Platformy obywatelskie na lewo. Paradoksalnie zaproponowanie Krzaklewskiemu  kandydowania , w założeniu mające zrównoważyć ten sąd, tylko potwierdziło społeczne przekonanie o bezideowości tej partii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Szacunek dla prezydenta (27 kwiecień 2009)
Rząd Platformy Obywatelskiej uważający się za przedstawiciela polskiej inteligencji dał znowu dowód na to, iż jemu samemu brakuje zachowania godnego nawet przeciętnego inteligenta. A myślę  tu o formie zaproszenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na rządowe obchody 5-lecia wejścia  Polski do Unii Europejskiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Komiwojażerowie (23 kwiecień 2009)
W trakcie układania list do parlamentu europejskiego obserwujemy   nowe zjawisko krążenia kandydatów  i często zaskakujących wyborów politycznych. Oto na listach Platformy znajdują się i pani Hubner, była szefowa kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego i Paweł Zalewski, były wiceprezes PISu i Marian Krzaklewski były szef” Solidarności”. Na litach PISu jest mniej spektakularnych zaskoczeń, ale i tu znajdują się osoby z różnych politycznych obozów. Wystarczy wymienić panią Krupę, która jest znaną przeciwniczką traktatu lizbońskiego i krytyki ugrupowań popierających ten traktat, w tym PIS , oraz Ryszard Czarnecki, którego gorliwość w kadzeniu kolejnym liderom można tylko podziwiać. Jeszcze ciekawszą drogę przeszli Bogdan Pęk, Dariusz Grabowski i Janusz Dobrosz, którzy w 2001 roku głosowali za powołaniem rządu Milera, a obecnie startują z list uznawanych za prawicowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Życzenia Wielkanocne (09 kwiecień 2009)
W okresie Świąt Wielkanocnych, który niesie odrodzenie duchowe, napełnia nasze serca miłością, wiarą i pokojem, życzę Państwu sukcesów osobistych oraz zawodowych.

Niech każda chwila spędzona w gronie rodzinnym będzie okazją i powodem do wspólnego świętowania wielkanocnego.

Z najlepszymi życzeniami

Eryk Smulewicz
Senator RP
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.