Poniedziałek, 25 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Koniec PO-PISu? (25 listopad 2010)

Marian Piłka
(Prawica RP)
Porażka w wyborach samorządowych PiSu, nie jest przyczyną, a jedynie objawem postępującego kryzysu tej partii . Jest on  jakościowo inny, niż kryzysy poprzednie. Bowiem partia ta, podobnie jak i Platforma Obywatelska jest strukturą oligarchiczną,  która sprawnie funkcjonuje dopóki jest partią władzy, bądź są realne nadziej na  wygranie wyborów i zdobycie władzy. W tym modelu partyjnej organizacji  jej członkowie są posłuszni własnym bossom, dopóki, kierownictwo zapewnia szanse na realizację podstawowego celu, jakim jest partycypacja we władzy. Nie są to partie ideowe, dla których spoiwem jest wspólna wizja miejsca Polski we współczesnym świecie i  ważne jest realizowanie celów ideowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)"Dżem z owoców leśnych" - nowy felieton T. Ulatowskiego (13 październik 2010)

Parę dni temu podczas zakupów w spożywczaku wpadł mi w ręce słoiczek „Dżemu z owoców leśnych” – produkt „Agrovity”. Nie byłoby w tym niczego godnego opisywania, gdyby nie fakt, że wbrew nazwie na etykiecie, w składzie podanym z drugiej strony dominowały... truskawki, zaś jagód jedynie śladowe ilości. Im bardziej wpatrywałem się w galaretowatą, jasnoczerwoną maź, im bardziej się w nią zagłębiałem w poszukiwaniu jagodowego smaku lasu, tym trudniej było mi go bez zwątpienia stwierdzić. Przypomniała mi się...
+ czytaj dalejT. Ulatowski: Wstyd i hańba (13 sierpień 2010)

Od początku sierpnia w polskim życiu publicznym dominuje sprawa sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Temat ten wywołuje emocje, dzieląc Polaków na zwolenników i przeciwników obecności symbolu chrześcijaństwa przed tak reprezentacyjnym urzędem państwowym. Emocje te niemal co chwila podgrzewane są przez media coraz nowszymi doniesieniami.
+ czytaj dalejMediokracja... (10 lipiec 2010)

Wyobraźmy sobie, że jestem właścicielem jednego z wiodących mediów w kraju – poczytnego dziennika, a jeszcze lepiej – telewizji o wysokiej oglądalności. Na początku kampanii wyborczej (prezydenckiej lub parlamentarnej), ogłaszam w swoim serwisie informacyjnym wyniki sondażu, przeprowadzonego przez ankieterów mojej stacji (redakcji), na temat popularności potencjalnych kandydatów. - pisze w swoim najnowszym wpisie na blogu Tomasz Ulatowski.
+ czytaj dalejZwiastun katastrofy (09 lipiec 2010)
Ostatnie wybory prezydenckie są zwiastunem cywilizacyjnej katastrofy naszego narodu. Nie dlatego, że wygrał Bronisław Komorowski i przegrał Jarosław Kaczyński, bowiem fundamentalnych różnic pomiędzy oboma głównymi kandydatami mogli się jedynie dopatrzeć tylko ci, którzy emocjonalnie żyją treściami przekazywanymi przez media.
+ czytaj dalejDlaczego MAREK JUREK? (13 maj 2010)
Wybierając prezydenta Rzeczpospolitej wybieramy nie tylko głowę państwa, ale przede wszystkim  kierunki polityki polskiej na najbliższe pięć lat, które prezydent będzie realizował. Dlatego, nie względy wizerunkowe kandydatów, czy emocje powinny nam towarzyszyć, przy tym najważniejszym akcie obywatelskiej władzy, jakim jest oddanie naszego głosu wyborczego, ale  charakter  i cele polityki państwa polskiego, jaki pragniemy zrealizować w najbliższych latach. Polska bowiem stoi wobec zasadniczych wyzwań, szans, ale i zagrożeń naszej  własnej narodowej  przyszłości. Prezydent musi przede wszystkim odpowiedzieć na te wyzwania...
+ czytaj dalejPrezydent zawiedzionych nadziei (08 kwiecień 2010)
Pięć lat temu uczestnicząc w kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego mieliśmy nadzieje na radykalną  uzdrowienie polskiej polityki. Mieliśmy nadzieje, że kończy się okres postkomunizmu w polskiej polityce i po zrozumiałych perturbacjach wstępnego okresu budowy naszej niepodległości, stoimy przed wyzwaniem  uporządkowania i modernizacji państwa polskiego i budowy jego pozycji na płaszczyźnie międzynarodowej.
+ czytaj dalejWyborcze wyzwanie (03 luty 2010)

Polska stoi przed rzeczywistym wyborczym wyzwaniem.  Nie tylko wybory prezydenckie, ale  także samorządowe, a wkrótce potem także wybory parlamentarne. Ukształtują one Polskę na znacznie dłużej, niż kadencje wybieranych władz. Wyznaczą bowiem kierunek polityki przynajmniej na najbliższą dekadę, a od tej najbliższej dekady zależeć będzie  nasze miejsce we współczesnym świecie.
+ czytaj dalejRywalizacja bankrutów (22 styczeń 2010)
Od czasu, gdy telewizję publiczną zdobyła koalicja Pis-Sld, w Wiadomościach często  twierdzi się, że w drugiej turze zmierzą się Donald Tusk i Lech Kaczyński. Przypadku Tuska, to twierdzenie, jak na razie jest prawdziwe, ponieważ, pomimo spadku poparcia nadal jest liderem sondaży. Natomiast pozycji Kaczyńskiego sondaże nie zawsze potwierdzają. Telewizyjne „prognozy” raczej mają stworzyć powszechne przekonanie o braku jakichkolwiek szans innych kandydatów na wejście do drugiej tury, i tym samym wykreować rzeczywistość zgodną z oczekiwaniami  obu dominujących partii.
+ czytaj dalejJaki to będzie rok? (04 styczeń 2010)

Tradycyjnym zwyczajem, zawsze z początkiem Nowego Roku, zastanawiamy się jaki on dla nas będzie. Nie chciałabym być złym prorokiem, nie chciałabym także krakać, dlatego też tylko opiszę swoje przypuszczenia, Czytelnikowi pozostawiając wyciagnięcie wniosków.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Kwestia demograficzna (17 grudzień 2009)
Podstawową słabością polskiej debaty politycznej  są  pozorne  spory toczone przez polityków PiSu i Platformy Obywatelskiej. Koncentrują się one na zupełnie podrzędnych tematach, zapewniając jedynie  tandetną rozrywkę mediom. Istotą tych sporów jest  jedynie kwestia wizerunkowej popularności poszczególnych partii i ich wyborczej popularności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Nuda, po prostu – nuda? (17 grudzień 2009)

Jest tylko jedno takie, datujące się od IV  wieku, najważniejsze święto w polskiej tradycji, kiedy to przypominamy sobie datę upamiętniająca narodziny Jezusa. Boże Narodzenie, czyli czas wybaczania, zgody, miłości i pokoju.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Polska polityka zagraniczna - Dwa lata obietnic (24 listopad 2009)

Rozpoczynając swoje rządy Donald Tusk  ogłosił potrzebę wprowadzenia nowej jakości do polskiej polityki zagranicznej. Według premiera, nasz kraj na arenie międzynarodowej niewiele znaczył. Czy udało mu się ten stan z mienić?
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Świętujemy Niepodległość, nie sanację (12 listopad 2009)
11 listopada jest datą symboliczną. Bo cóż wydarzyło się 11 listopada 1918 w Polsce? Niewiele się wydarzyło. Podobno było pochmurno, jak dziś. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu. Rada Regencyjna, pod koniec I wojny światowej  sprawowała, za zgodą Niemiec i Austrii, władzę zwierzchnią w Królestwie Polskim. Radę stanowiły trzy osoby – Książe Lubomirski (Prezydent Warszawy), Aleksander Kakowski (Arcybiskup Warszawski) i Józef Ostrowski (ziemianin). Właśnie w mieszkaniu Józefa Ostrowskiego odbyło się przekazanie władzy wojskowej. Ale 14 listopada, w tymże mieszkaniu Piłsudskiemu przekazano także władzę cywilną. A sama Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski już 7 października, natomiast 12 października przejęła od okupantów władzę nad wojskiem. Jednak to 11 listopada 1918 miała miejsce kapitulacja Niemiec i zakończenie I wojny światowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Skuteczny układ PO-PIS (12 listopad 2009)

Powołanie nowej komisji śledczej do spraw afery hazardowej zdominowało debatę medialną przynajmniej na kilka dni. Zarówno argumentacja PO jak i PISu była szeroko przedstawiana i dyskutowana. I jak zwykle, jedni dyskutanci podzielali  argumenty jednej strony, a inni – strony przeciwnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wraca Lizbona (02 październik 2009)
Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zaraz po przeprowadzeniu powtórnego referendum w Irlandii w sprawie ratyfikacji traktatu lizbońskiego, podpisze jego ratyfikację  także w Polsce. W wypowiedziach prezydenta nie ma już żadnych obiekcji spowodowanych nawet brakiem ustawy kompetencyjnej, która poprzednio była podstawowym argumentem używanym przeciwko natychmiastowej akceptacji tego traktatu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wyścig po złoto (16 wrzesień 2009)

Czasami opisuję w negatywnym świetle walkę polityczną dwóch największych partii PO i PiS, oraz dwóch najważniejszych urzędników w Polsce czyli Prezydenta i Premiera, a raczej członków ich dworów, ponieważ nie dopuszczam myśli, że tak małostkowe działania mogą być inspirowane przez ludzi, za którymi stoją ich biografie i poparcie społeczne jakim się cieszą. Uważam, że osoby z takim autorytetem jak Lech Kaczyński i Donald Tusk nie powinny otaczać się osobami, które swoimi działaniami po pierwsze szkodzą ich wizerunkom, a po drugie szkodzą Polsce i psują nawet najpiękniejsze chwile, takie jak zdobycie złotego medalu przez naszych siatkarzy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przepraszam za obiecanki-cacanki (10 wrzesień 2009)
Polscy piłkarze dostali nieźle w skórę od Słowenii i pożegnali się z marzeniami o wyprawie do Republiki Południowej Afryki. Wkrótce usłyszymy zapewne słowo: przepraszam, zapewne w myśl zasady, że słowa nic nie kosztują.  Czy usłyszymy je od piłkarzy, czy raczej osób odpowiedzialnych za polski sport? Odpowiedzialnych za sytuację w PZPN, za afery korupcyjne, za zatrudnienie złego trenera. Za obiecanki-cacanki, jak mawiają dzieci w szkole podstawowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)To już 8 marca? (15 lipiec 2009)
Od wielu, wielu lat o kobietach mówi się w Polsce przede wszystkim z okazji 8 marca. Dawniej wręczano nam parę rajstop i goździk, dziś przesyła się nam listy gratulacyjne z okazji naszego święta. Ale, przecież, do 8 marca jeszcze daleko, skąd więc nagłe zainteresowanie kobietami?
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Buzek zamiast polityki (23 czerwiec 2009)
Ostatnio przez media przetoczyła się fala spekulacji, czy Lech Kaczyński podpisze ratyfikację traktatu lizbońskiego w celu ułatwienia wyboru Jerzego Buska na przewodniczącego parlamentu europejskiego. Sygnał do tych spekulacji dała była szefowa prezydenckiego gabinetu  pani Jakubiak twierdząc, że prezydent ma asa w rękawie, który przesądzi o wyborze Buzka.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)


« poprzednie 1 [ 2 ] 3 4 5 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.