Piątek, 15 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Artur Czapliński: „Dobry Start" - 300 dla ucznia. Kolejny program społeczny rządu wchodzi w życie
(19 czerwiec 2018)

Fakty są następujące. 1 czerwca ruszył kolejny społeczny program rządowy „Dobry start – 300 dla ucznia”. Program polega na przekazaniu środków finansowych w wysokości 300 zł netto dla każdego ucznia szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Niezależnie od tego, jakie jest kryterium dochodowe, ani tego czy to pierwsze czy drugie, czy kolejne dziecko w rodzinie. Program będzie realizowany równoległe z pozostałymi programami związanymi z rozpoczęciem roku szkolonego, takimi jak darmowe podręczniki i nie wyklucza ani nie koliduje z inną formą pomocy społecznej.

W wyniku realizacji programu wsparcie otrzymać może 4,6 mln uczniów. Koszt realizacji świadczenia rząd szacuje na ok. 1,4 mld zł rocznie.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia.

Program „Dobry Start” to kolejny program rządu Prawa i Sprawiedliwości będący wyjściem naprzeciw potrzebom polskich rodzin i będącym wypełnieniem zobowiązań wyborczych. Program realizowany wspólnie przez resorty rodziny i edukacji jest kolejną realną, a nie tylko deklaratywną formą wsparcia dla polskich rodzin. Pieniądze przeznaczone na program „Dobry Start”, to również forma inwestycji państwa w edukację młodego pokolenia. Po obniżeniu wieku emerytalnego oraz sukcesie programu „Rodzina 500 +”, to kolejny krok w kierunku wyrównywania dysproporcji i likwidowania barier społecznych i edukacyjnych.To także pierwsze po 89 roku przełamanie tendencji polegającej na niemożności realizacji zobowiązań wyborczych.

Wniosek do programu będzie można składać już od 1 lipca 2018 roku online przez stronę Ministerstwa Rodziny, a od 1 sierpnia w formie papierowej. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września 2018 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez urzędy miasta lub gminy oraz miejscowe ośrodki pomocy społecznej.

Kiedyś jeden minister finansów mówił, że „piniendzy nie ma i nie będzie”. Jak się jednak okazuje pieniądze są i trafiają do polskich rodzin.

Artur Czapliński

powrót
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.