Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Felieton: Dzięki 500 Plus
(05 lipiec 2016)

Rząd rozpoczął właśnie kampanię informacyjną "Dzięki 500 plus". Czemu musi informować o tak podstawowych sprawach jak korzyści z programu "Rodzina 500 plus"? Dlatego, że program ten jest regularnie atakowany i opluwany przez Gazetę Wyborczą i KOD.

Prawdziwość i słuszność argumentów nie ma znaczenia dla przeciwników największego programu prorodzinnego. Chodzi o to by obrzydzić i program i rząd. Pojawiają się więc anonimowi rozmówcy, którzy boleją nad różnymi skutkami programu. A to, że ludzie przepiją, przejedzą, wydadzą na remont mieszkania lub samochód zamiast na dzieci, będą krócej pracować bo im się nie będzie chciało, przestaną w ogóle pracować itd. itp... Istna litania zgorzkniałych żali.

Z drugiej strony przeciwnicy programu przyznają mimowolnie rację, że program jest dobry i potrzebny ponieważ żałują, że ktoś na program nie może się załapać. Niestety nie wskazują skąd wziąć pieniądze na rozszerzenie programu.

Kampania informacyjna rządu, która rozpoczęła się w lipcu, ma dać odpór tej fali krytyki. Co ciekawe rząd w krótkich spotach przedstawił rodziny, które skorzystały z programu "Rodzina 500 plus", a one używają prawie tych samych  argumentów co przeciwnicy programu. Mówią to jednak w taki sposób by wytłumaczyć jak pieniądze z 500+ zmieniły ich codzienne życie. Nie obawiają się o przyszłość finansową, kupują normalne jedzenie, robią wreszcie remont domu, mają na rachunki, wakacje, dodatkową edukację i co ważne dla rodzin, nie muszą tyrać od rana do nocy. Jednym słowem mają sytuację zbliżoną do osób bezdzietnych. Czy to nie jest normalne?

Do tej pory w Polsce zwyczajnie nie opłacało się mieć dzieci. Najwięcej finansowo na tym traciły kobiety. Dziś sytuacja nie jest idealna, ale rodzice dostali pewne wyrównanie, które przywraca sprawiedliwość. Mam nadzieję, że to nie koniec drogi premiującej  rodziny i kobiety, które chcą wychowywać młode pokolenie Polaków. Jeszcze Polska nie zginęła... póki będziemy dbali o życie.
powrót
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
pt Data: 20 grudzień 2016, 02:38
Bogaty otrzymuję 500 zł na wszystkie dzieci  a ja mam z zoną dochód 3000 zł  i dostaje na 1 dziecko gdzie  sprawiedliwość
fala Data: 20 kwiecień 2017, 23:20
Bogaty może "cwany" nie pracuje legalnie na czarno tak teraz pracodawca ma coś do powiedzenia w sprawie pracujących na czarno ci legalnie mają do ręki 1400 z kawałeczkiem i żadnych zasiłków, dopłat,  zaopatrzenia z banku żywności itd.   sprawiedliwy kraj jest super zamiast dać młodym szansę na pracę z godnym wynagrodzeniem my rozdajemy leniom za darmo kasę po co mają się rozwijać u nas mądrych ludzi dostatek
bananowa republ Data: 27 kwiecień 2017, 22:24
500+ to tylko próba sprawiedliwszego podziału dóbr. Nóż się w kieszeni otwiera gdy słyszy się, że prezesi SSP zarabiają (czytaj kradną) 500 tys. miesięcznie, praktycznie nie robiąc nic i za nic nie odpowiadając.
Romba Data: 26 styczeń 2018, 16:30
Ale caly ten program jest na kredyt i te dzieci odpracuja to niewolnicza praca. To jest to samo co bylo za Gierka, zludny dobrobyt za pozyczone pieniadze. A pozniej cukier na kartki itd...


Serwis ePrzasnysz nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.