Poniedziałek, 22 styczeń 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Felieton: Dzięki 500 Plus (05 lipiec 2016)

Rząd rozpoczął właśnie kampanię informacyjną "Dzięki 500 plus". Czemu musi informować o tak podstawowych sprawach jak korzyści z programu "Rodzina 500 plus"? Dlatego, że program ten jest regularnie atakowany i opluwany przez Gazetę Wyborczą i KOD.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Felieton: Sól ziemi - Rewizja doktryny moralnej (18 październik 2015)

Odbywającemu się w Rzymie Synodowi Biskupów o Rodzinie towarzyszą sensacyjne, a nierzadko i wrogie Kościołowi publikacje niektórych mediów. Ich autorzy, niekiedy nawet osoby duchowne, lansują w nich zwodniczą wizję "Kościoła wolności", przeciwstawianego Kościołowi "tradycyjnemu". "Kościół wolności" jawi się jako twórcze rozwinięcie i ukoronowanie wspaniałych wynalazków różnych reformatorów i kontestatorów, którzy od lat swoimi dążą do pozbawienia Kościoła jego istoty.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Felieton: Sól ziemi - Dzieci to najlepsza inwestycja. (28 wrzesień 2015)

W Niedzieli nr 32 (z 09.08.) pisałem o głodnych dzieciach i – niestety! - zwiększającym się w ostatnich latach pod rządami PO – PSL obszarze ubóstwa w Polsce. Według danych GUS z 2014 roku w skrajnym ubóstwie żyje 900 tysięcy polskich dzieci, a w gospodarstwach domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej minimum egzystencji) żyło ok. 2,8 mln osób. Pisałem to w kontekście krytycznej oceny działań państwa dokonanej przez NIK w zakresie polityki rodzinnej. Obóz rządzący jednak nadal udaje, że jest dobrze, a poruszanie bardzo kłopotliwego dla władzy problemu ubóstwa to nieuzasadnione czepialstwo opozycji oraz „rosyjska propaganda”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)WIELOGODZINNE 3 GODZINY (11 styczeń 2013)
Nie ma już sprawy wyroku na dr G., który został skazany za łapówkarstwo. Jest sprawa stosowania w sprawie dr G. „metod stalinowskich” przez CBA i prokuraturę. O tej podmianie przesądziło ustne uzasadnienie wyroku wygłoszone przez sędziego, p. Tuleyę. O jakie „metody z lat 40 i 50-tych” chodziło.
+ czytaj dalej"Lenistwo trwa..." (08 sierpień 2012)

Z racji moich związków ze szkolnictwem, co roku w porze letniej wysłuchuję od znajomych, jak mi dobrze i ileż to mam teraz czasu wolnego dla siebie. Ponieważ dość już mam tłumaczenia, że moja sytuacja jest zupełnie inna niż reszty tzw. ciała pedagogicznego i okres wakacji jest dla mnie niemal tak samo „twórczy”, jak reszta roku – niech im już będzie –  jak chcą, jak lubią i jak się przyzwyczaili – Tak! Mam wakacje i – jak widać – byczę się!...
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)"Bośmy się za późno urodzili..." (13 styczeń 2012)
Nie dawno w rozmowie z rówieśnikami usłyszałem zdanie "My się po prostu za późno urodziliśmy". Na początku wywołało to mój szczery uśmiech. Pomyślałem, że znając nasze zapędy pewnie nie raz i nie dwa w latach '80 dostalibyśmy pałami od ZOMO i tyle by było radości z dorastania w PRL.
+ czytaj dalejMassa tabulette, czyli wizyta w Sejmie… (12 listopad 2011)

Pod koniec października br., miałem okazję zajrzeć do budynku Sejmu RP, czyli jeszcze w czasie wielkiego sprzątania między jedną kadencją a drugą, polegającego zwłaszcza na wietrzeniu tapicerek foteli, zmożonych po czterech latach znojnej służby pod poselską sempiterną.
+ czytaj dalejCo z tym paliwem? (27 październik 2011)

Podczas jednej ze swoich konferencji prasowych w sierpniu br., Donald Tusk – znajdując się pod presją żądań obniżki akcyzy na benzynę i olej napędowy – oświadczył, że posunięcie to i tak nie wywołałoby spadku cen paliw, a jedynie zwiększyłoby zyski właścicieli stacji. Premier dalej nie uzasadnił swojej opinii, a przynajmniej wyjaśnienie takie nie zostało opublikowane w mediach.
+ czytaj dalej„Ordynacje i kryzysy” – po latach… (13 czerwiec 2011)

Coraz częściej zderzamy się z prawdą, że w Polsce mamy do czynienia z permanentnym kryzysem politycznym dotykającym elit władzy. Brak kompetencji, brak efektywności, brak wiarygodności. Jego przyczyn należy upatrywać m.in. w złym sposobie wyłaniania reprezentantów społeczeństwa – negatywna selekcja, wady instytucjonalne...
+ czytaj dalejCo z tym cukrem? (24 maj 2011)

T. Ulatowski
Znaczny wzrost cen cukru od początku bieżącego roku oraz pojawiające się niedobory, a nawet spontaniczne próby reglamentacji tego towaru w sklepach, wywołując u wielu konsumentów negatywne emocje, popchnęły niejednego „Kowalskiego” do wniosku o słabości wolnego rynku i potrzebie jego odgórnego „uporządkowania”. Owa naiwna wiara – o czym niejednokrotnie można się przekonać – w zbawczą moc urzędowej kontroli nad gospodarką, jest u nas mentalnie mocno zakorzenionym reliktem poprzedniego ustroju, przekazywanym nawet mimo woli kolejnemu pokoleniu.
+ czytaj dalejPOLew czy PiSoLew? (17 marzec 2011)

W rozważaniach wielu obserwatorów sceny politycznej dominuje przekonanie o nieuchronności udziału postkomunistów w rządzeniu Polską po najbliższych wyborach parlamentarnych. Niepewność dotyczy raczej koalicjanta partii Napieralskiego. Czy będzie to Platforma Obywatelska, przez wielu uznawana za naturalnego w obecnej sytuacji koalicjanta dotychczasowej partii rządzącej, czy też będzie to koalicja pozornie bardziej egzotyczna z PIS.
+ czytaj dalejCuda, cuda... –  szacher, macher... (14 styczeń 2011)

„Timeo Danaos et dona ferentes” –„Nie ufam Danajom nawet, kiedy dary przynoszą” – tymi słowy wyraził swoje obawy kapłan Laokoon, gdy do oblężonej Troi wtaczano wielkiego drewnianego konia – dar od Greków (zwanych podówczas także Danajami).
+ czytaj dalejKoniec PO-PISu? (25 listopad 2010)

Marian Piłka
(Prawica RP)
Porażka w wyborach samorządowych PiSu, nie jest przyczyną, a jedynie objawem postępującego kryzysu tej partii . Jest on  jakościowo inny, niż kryzysy poprzednie. Bowiem partia ta, podobnie jak i Platforma Obywatelska jest strukturą oligarchiczną,  która sprawnie funkcjonuje dopóki jest partią władzy, bądź są realne nadziej na  wygranie wyborów i zdobycie władzy. W tym modelu partyjnej organizacji  jej członkowie są posłuszni własnym bossom, dopóki, kierownictwo zapewnia szanse na realizację podstawowego celu, jakim jest partycypacja we władzy. Nie są to partie ideowe, dla których spoiwem jest wspólna wizja miejsca Polski we współczesnym świecie i  ważne jest realizowanie celów ideowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)"Dżem z owoców leśnych" - nowy felieton T. Ulatowskiego (13 październik 2010)

Parę dni temu podczas zakupów w spożywczaku wpadł mi w ręce słoiczek „Dżemu z owoców leśnych” – produkt „Agrovity”. Nie byłoby w tym niczego godnego opisywania, gdyby nie fakt, że wbrew nazwie na etykiecie, w składzie podanym z drugiej strony dominowały... truskawki, zaś jagód jedynie śladowe ilości. Im bardziej wpatrywałem się w galaretowatą, jasnoczerwoną maź, im bardziej się w nią zagłębiałem w poszukiwaniu jagodowego smaku lasu, tym trudniej było mi go bez zwątpienia stwierdzić. Przypomniała mi się...
+ czytaj dalejT. Ulatowski: Wstyd i hańba (13 sierpień 2010)

Od początku sierpnia w polskim życiu publicznym dominuje sprawa sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Temat ten wywołuje emocje, dzieląc Polaków na zwolenników i przeciwników obecności symbolu chrześcijaństwa przed tak reprezentacyjnym urzędem państwowym. Emocje te niemal co chwila podgrzewane są przez media coraz nowszymi doniesieniami.
+ czytaj dalejMediokracja... (10 lipiec 2010)

Wyobraźmy sobie, że jestem właścicielem jednego z wiodących mediów w kraju – poczytnego dziennika, a jeszcze lepiej – telewizji o wysokiej oglądalności. Na początku kampanii wyborczej (prezydenckiej lub parlamentarnej), ogłaszam w swoim serwisie informacyjnym wyniki sondażu, przeprowadzonego przez ankieterów mojej stacji (redakcji), na temat popularności potencjalnych kandydatów. - pisze w swoim najnowszym wpisie na blogu Tomasz Ulatowski.
+ czytaj dalejZwiastun katastrofy (09 lipiec 2010)
Ostatnie wybory prezydenckie są zwiastunem cywilizacyjnej katastrofy naszego narodu. Nie dlatego, że wygrał Bronisław Komorowski i przegrał Jarosław Kaczyński, bowiem fundamentalnych różnic pomiędzy oboma głównymi kandydatami mogli się jedynie dopatrzeć tylko ci, którzy emocjonalnie żyją treściami przekazywanymi przez media.
+ czytaj dalejDlaczego MAREK JUREK? (13 maj 2010)
Wybierając prezydenta Rzeczpospolitej wybieramy nie tylko głowę państwa, ale przede wszystkim  kierunki polityki polskiej na najbliższe pięć lat, które prezydent będzie realizował. Dlatego, nie względy wizerunkowe kandydatów, czy emocje powinny nam towarzyszyć, przy tym najważniejszym akcie obywatelskiej władzy, jakim jest oddanie naszego głosu wyborczego, ale  charakter  i cele polityki państwa polskiego, jaki pragniemy zrealizować w najbliższych latach. Polska bowiem stoi wobec zasadniczych wyzwań, szans, ale i zagrożeń naszej  własnej narodowej  przyszłości. Prezydent musi przede wszystkim odpowiedzieć na te wyzwania...
+ czytaj dalejPrezydent zawiedzionych nadziei (08 kwiecień 2010)
Pięć lat temu uczestnicząc w kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego mieliśmy nadzieje na radykalną  uzdrowienie polskiej polityki. Mieliśmy nadzieje, że kończy się okres postkomunizmu w polskiej polityce i po zrozumiałych perturbacjach wstępnego okresu budowy naszej niepodległości, stoimy przed wyzwaniem  uporządkowania i modernizacji państwa polskiego i budowy jego pozycji na płaszczyźnie międzynarodowej.
+ czytaj dalejWyborcze wyzwanie (03 luty 2010)

Polska stoi przed rzeczywistym wyborczym wyzwaniem.  Nie tylko wybory prezydenckie, ale  także samorządowe, a wkrótce potem także wybory parlamentarne. Ukształtują one Polskę na znacznie dłużej, niż kadencje wybieranych władz. Wyznaczą bowiem kierunek polityki przynajmniej na najbliższą dekadę, a od tej najbliższej dekady zależeć będzie  nasze miejsce we współczesnym świecie.
+ czytaj dalej


[ 1 ] 2 3 4 następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.