Wtorek, 26 wrzesień 2017
Pogoda na dziś:
temp. 14 °C
temp. odcz. 12 °C
wiatr 17 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Konkurs "Mazowieckie Barwy Wolontariatu" już po raz siódmy na Mazowszu! (23 sierpień 2017)

Marszałek Województwa Mazowieckiego serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)TRWA LUSTRACJA DRÓG W REJONACH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI (23 sierpień 2017)

Na terenie powiatu przasnyskiego przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci z wydziału ruchu drogowego przasnyskiej komendy w trosce o zapewnienia należytego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży dokonują corocznej lustracji dróg w rejonach szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Festynnie w Jednorożcu (ZDJĘCIA) (22 sierpień 2017)

W niedziele, 20 sierpnia mieszkańcy Jednorożca i okolic spotkali się na placu przed kościołem, aby wziąć udział w Festynie  za sprawą Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Jednorożeckiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Gmina Czernice Borowe Liderem wśród gmin województwa mazowieckiego (22 sierpień 2017)

Gmina Czernice Borowe zajęła 1. miejsce wśród 229 sklasyfikowanych gmin w opublikowanym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej „Rankingu gmin wiejskich województwa mazowieckiego pod względem łącznej wielkości wydatków sfinansowanych środkami pomocowymi w latach 2007-2014”, w tym:
+ czytaj dalej + wasze opinie (6)Piotr Kaszubowski dla RDC o dziejach Przasnysza (22 sierpień 2017)

Piotr Kaszubowski z Muzeum Historycznego w Przasnyszu przeprowadził słuchaczy po dziejach swojego miasta.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Rozbudowa, remont i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych (22 sierpień 2017)

Trwają prace w ramach projektu pn. „Rozbudowa, remont i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych oraz remont i wyposażenie pomieszczeń użytkowanych przez bibliotekę w miejscowości Chojnowo”. Wniosek otrzymał dofinansowanie w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Kwota dofinansowania, to 1999326,00 zł.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Mieszkańcy powiatu przasnyskiego na Widowisku Historycznym w Sarnowej Górze. (21 sierpień 2017)

W minioną niedzielę, 20 sierpnia, w gminie Sońsk, a konkretnie w Sarnowej Górze zostało wystawione widowisko historyczne. Na to historyczne wydarzenie wybrali sie także mieszkańcy naszego powiatu, zarówno ci zapaleni historycy jak i osoby pierwszy raz poznające historię.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uderzyła w drzewo – poniosła śmierć na miejscu (ZDJĘCIA) (21 sierpień 2017)

Dzisiaj (21.08.2017), około godz. 06.40 na drodze relacji Przasnysz – Ciechanów doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego wyniku, którego śmierć poniosła 25 letnia mieszkanka Przasnysza.
+ czytaj dalejKoszulki dla biegaczy z Jednorożca (21 sierpień 2017)

W Jednorożcu powstał nowy klub sportowy „Jednorożec robi co może”, którego liderką jest pani Anna Urbaniak. Klub zrzesza miłośników biegania z różnych grup wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli – coś niesamowitego!
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)"Malowane Lato" w Bogatem - wernisaż wystawy prac plastycznych (21 sierpień 2017)

Od 26 lipca do 03 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem zamieniła się w niezwykle kolorową przestrzeń a to za sprawą warsztatów plastycznych prowadzonych przez plastyka p. Mariusza Nawrockiego. Warsztaty przeprowadzono przy współpracy z MIK w ramach projektu "Malowane Lato". Zwieńczeniem warsztatów był wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży, który odbył się 11 sierpnia, w Bibliotece Gminnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)III Festiwal Baniek Mydlanych - zaproszenie (21 sierpień 2017)

Serdecznie zapraszamy, już 25 sierpnia, na III Festiwal Baniek Mydlanych. Jak co roku spotykamy się w przasnyskim Rynku by wspólnie przenieść się w cudowny bańkowy świat. W tym roku pieniążki zbierane podczas Festiwalu zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Niemiec.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nowy dom dla państwa Czarneckich (20 sierpień 2017)

W nowym roku, rodzina Czarneckich zamieszkująca w gminie Czernice Borowe dostała informację, że Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” zamierza wyremontować im dom. Pani Aldona Czarnecka myślała, że to jakiś żart. Dopiero po jakimś czasie dotarło do niej, że to ludzki cud.
+ czytaj dalej + wasze opinie (16)Wakacyjne spotkania nie tylko z muzyką sakralną - zaproszenie (20 sierpień 2017)

Zapraszamy na 5 edycję Wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną. W niedzielę 13 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 gościem Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych będzie gościem będzie Pan Maciej Kacprzak.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Piknik z ratownictwem w tle w Czernicach Borowych (ZDJĘCIA) (20 sierpień 2017)

W sobotnie popołudnie, 19 sierpnia, Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicach Borowych zaprosiła mieszkańców gminy na piknik pod hasłem „I ty możesz udzielić pierwszej pomocy. Odbył się on w ramach projektu „Aktywni i wykwalifikowani strażacy!”, który był współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Parafianie pożegnali wikariuszy (20 sierpień 2017)

W niedziele 20 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 10.30 parafianie pożegnali ks. Piotra Stasińskiego oraz ks. Arkadiusza Czubkowskiego, którzy kończą pracę w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Gwiazdy Bollywood w przasnyskim Centrum Animacji (ZDJĘCIA) (19 sierpień 2017)

W czasie wakacji, Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA wspólnie z wolontariuszami, zaprosiła wszystkie dzieci do Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, na wakacyjne zajęcia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (5)"Festyn Jednorożecki" - zaproszenie (19 sierpień 2017)

Koło Gospodyń Wiejskich z Jednorożca zaprasza na  "Festyn Jednorożecki", który odbędzie się 20 sierpnia w centrum Jednorożca (Plac św. Floriana)

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Odsłonięcie wystawy plenerowej pt. "Jednorożec i Stegna w fotografii" - zaproszenie (19 sierpień 2017)

W dniu Festynu Jednorożeckiego w niedzielę 20 sierpnia, bezpośrednio po Mszy Świętej południowej, około godz. 12-tej, przy zabytkowej dzwonnicy na placu przykościelnym w Jednorożcu odsłonięta zostanie plenerowa wystawa pt. "Jednorożec i Stegna w fotografii".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ostatnie pożegnanie ś.p. Łukasza Wdowińskiego (18 sierpień 2017)

Ostatnie pożegnanie ś.p. Łukasza Wdowińskiego, zamieszkałego w miejscowości Księstwo (gm. Przasnysz) odbędzie się 19 sierpnia br. o godz. 11.00.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Piknik "I Ty możesz udzielić pierwszej pomocy" - już jutro w Czernicach Borowych (18 sierpień 2017)

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicach Borowych zaprasza na piknik pod hasłem: "I Ty możesz udzielić pierwszej pomocy", który odbędzie się 19 sierpnia br. (sobota) przy budynku byłej mleczarni w Czernicach Borowych
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.07 s.