Niedziela, 28 maj 2017
Pogoda na dziś:
temp. 20 °C
temp. odcz. 21 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Nasz news: Miejska Droga Krzyżowa (ZDJĘCIA) (11 kwiecień 2017)

W piątek, przed Niedzielą Palmową wierni należący do parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, a także wierni z kościoła Ojców Pasjonistów i parafii Św. Wojciecha wzięli udział w dwóch oddzielnych rozważaniach Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)7. rocznica katastrofy smoleńskiej (11 kwiecień 2017)

10 kwietnia 2017r. minęło siedem lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęły najważniejsze osoby w państwie. By uczcić pamięć ofiary katastrofy smoleńskiej - syna ziemi przasnyskiej śp. ppor. Pawła Krajewskiego w poniedziałkowy poranek na przasnyski cmentarz komunalny udali się: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przasnyszu Piotr Jeronim, Sekretarz Miasta Jarosław Szmulski oraz przedstawiciele służb mundurowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Nasz news: „Kopciuszek” w przasnyskim gimnazjum (ZDJĘCIA) (11 kwiecień 2017)

W piątkowe popołudnie w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich odbyło się anglojęzyczne przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane przez uczniów tejże szkoły.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Ku pamięci kardynała Aleksandra Kakowskiego (11 kwiecień 2017)

Uczniowie klasy II Gimnazjum Zespołu Szkół w Krępie Nowej pod opieką Pani Jolanty Niestępskiej przez projekt edukacyjny „Kardynał Aleksander Kakowski – wielki człowiek z niewielkich Dębin” zapoczątkowali udział szkoły w cyklu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Postanowili oni lepiej poznać i przybliżyć okolicznym mieszkańcom postać człowieka, który brał czynny udział w odrodzeniu się Polski, urodzonego na terenie naszej gminy i parafii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Nasz news: Wielkanocne warsztaty w Muzeum (ZDJĘCIA) (10 kwiecień 2017)

W niedzielę, 2 kwietnia Muzeum Historyczne w Przasnyszu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną oraz Radą Seniorów Miasta Przasnysz zorganizowali w budynku muzealnym warsztaty wielkanocne.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)ODESZLI NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ (10 kwiecień 2017)

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu policjanci i pracownicy cywilni pożegnali odchodzących na emeryturę dyżurnych: asp.szt. Janusza Ojrzyńskiego służącego w Policji 36 lat oraz asp. szt Jerzego Soliwodzkiego odchodzącego na emeryturę po 25 latach służby.
+ czytaj dalej + wasze opinie (8)"Wstęga Wisły" - konkurs recytatorski (10 kwiecień 2017)

Zapraszamy na Miejsko - Powiatowy Konkurs Recytatorski !
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz news: „Polska Walcząca” w przasnyskim Muzeum (ZDJĘCIA) (08 kwiecień 2017)

W piątkowe popołudnie, 7 kwietnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu otwarto wystawę przygotowaną przez IPN. Wystawę "Polska Walcząca" promuje na Mazowszu Mazowiecki Urząd Wojewódzki, a jej otwarcia w Przasnyszu dokonał Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury tegoż urzędu w Ciechanowie. Już w pierwszym dniu przyciągnęła nie tylko zainteresowanych historią, ale także żołnierzy i harcerzy z Przasnysza.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)IV Festiwal Piosenki Dziecięcej - zaproszenie (08 kwiecień 2017)

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu zaprasza na IV Festiwal Piosenki Dziecięcej
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Zmagania matematyczne gimnazjalistów (08 kwiecień 2017)

W dniu 07 kwietnia 2017 r. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu przeprowadzono konkurs matematyczny edycja 2016/2017.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Włamał się do piekarni i ukradł ser (07 kwiecień 2017)

Przasnyscy kryminalni zatrzymali 33 letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do piekarni Klementynka przy ul. Baranowskiej w Przasnyszu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Eliminacje powiatowe do turnieju wiedzy pożarniczej (07 kwiecień 2017)

W ostatnim dniu marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzynowłodze Małej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ich organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Warsztaty kulinarne w Mchowie (07 kwiecień 2017)

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz przy współpracy z OSP w Mchowie i radnej Pani Teresy Kuligowskiej zorganizowało warsztaty kulinarne pod hasłem. „Kulinarnie mocni”. Warsztaty odbywały się w dniu 24 marca 2017r. w świetlicy wiejskiej w Mchowie, a poprowadziły je przedstawicielki Banku Żywności z Ciechanowa.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)PŁATNE PRAKTYKI U MARSZAŁKA (07 kwiecień 2017)

Studenci uczący się i jednocześnie zameldowani na Mazowszu już w najbliższe wakacje będą mogli uczestniczyć w płatnych praktykach zawodowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz jego delegaturach. To już trzecia edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem studentów programu. Nabór wniosków już ruszył i potrwa do 18 kwietnia br. Na chętnych czeka 100 miejsc.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KONKURS MATEMATYCZNY W ZSP PRZASNYSZ (07 kwiecień 2017)

Dnia 31.03.2017r. w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu odbył się konkurs matematyczny dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Za organizację konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki  ZSP. Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów z ośmiu gimnazjów powiatu przasnyskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KORONA ZIEMI PRZASNYSKIEJ rusza po raz piąty. (07 kwiecień 2017)

Formalne przygotowania do kolejnej edycji Korony Ziemi Przasnyskiej dobiegają końca. Pierwsze zawody piątej edycji odbędą się 30.04.2017 r. w Rostkowie.

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz news: Spotkanie z Izą Mrzygłód (ZDJĘCIA) (06 kwiecień 2017)

W poniedziałek, 3 kwietnia w budynku Muzeum Historycznego w Przasnyszu odbyło się spotkanie mieszkańców miasta i okolic, pasjonatów historii i regionalistów z Izą Mrzygłód. Jego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, Muzeum Historyczne oraz Fundację SCALAM w ramach projektu "Nakręceni na historię".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Sukces Jakuba Chrzanowskiego - ucznia ZSP w Przasnyszu (ZDJĘCIA) (06 kwiecień 2017)

Przez weekend (24 – 28 .03.2017r.) w Kołobrzegu trwała największa od kilku lat impreza siłowa zorganizowana w naszym kraju. Mowa o Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Federacji WPC „International Polish Championship in Bench Press RAW, EQ , Powerlifting and Single Deadlift" w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)SPOTKANIE POETYCKIE W ŚDS GRUPY HISTORYCZNO-LITERACKIEJ „Styl” (06 kwiecień 2017)

4 kwietnia 2017 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu odbyło się spotkanie autorskie z przedstawicielami Grupy Literacko-Historycznej „Styl”. Swoje utwory zaprezentowali: Krystyna Milczarek, Jan Chmielewski, Zofia Rzeszot- Filipowicz oraz Jan Łada.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz news: Droga Krzyżowa w gminie Przasnysz (ZDJĘCIA) (06 kwiecień 2017)

W niedzielny poranek mieszkańcy gminy Przasnysz po raz kolejny wzięli udział w uroczystej procesji Drogi Krzyżowej z elementami Misterium Męki Pańskiej, której trasa wiodła z miejscowości Wielodróż do Bogatego. Podobna procesja miała miejsce w roku ubiegłym w miejscowości Leszno. Wywoła ona wśród ludzi ogromne poruszenie, co spowodowało, że społeczność gminy Przasnysz postanowiła ją jeszcze raz przygotować.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.21 s.