Sobota, 17 listopad 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

U sąsiadów: Na środku drogi znaleziono ciało 15-latka. Policja prosi o pomoc (03 październik 2018)

W okolicach miejscowości Kamień (gm. Dzierzgowo), w sobotę, 29 września ok. godz. 20 na drodze znaleziono zwłoki chłopca.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Tu przetestujesz swój rower (ZDJĘCIA) (03 październik 2018)

Pagórki, które wyrosły naprzeciwko firmy Kross to tor do testowania rowerów. Tor jest ogólnodostępny, każdy może przyjść i sprawdzić się na swoim rowerze na tym nierównym terenie. Wymogiem jest kask ochronny, a w przypadku osób niepełnoletnich – opieka kogoś dorosłego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (6)Jubileuszowa wystawa w Krzynowłodze Małej (03 październik 2018)

W tym roku przypada 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki, stąd w całym regionie odbywały się różne uroczystości upamiętniające bliskiego nam świętego. Do obchodów roku jubileuszowego św. Stanisława włączyła się także gmina Krzynowłoga Mała.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Podsumowanie konkursu o św. Stanisławie Kostce (03 październik 2018)

W niedzielę 30. września gościliśmy w naszej Bibliotece uczestników spotkania podsumowującego konkurs o św. Stanisławie Kostce. Konkurs miał zasięg diecezjalny i ogłoszony został z okazji 450. rocznicy śmierci patrona młodzieży. Głównym organizatorem konkursu była parafia św. Wojciecha w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Prelekcja filmu oraz spotkanie z reżyserem w przasnyskim Kinie (03 październik 2018)

Zapraszamy 12 października na prelekcje filmu oraz spotkanie z reżyserem
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)PSL atakuje niezależne od siebie media. Reszta milczy (01 październik 2018)
Po naszej publikacji dotyczącej opisania sprawy zamieszkania Wicestarosty Jarosława Tybuchowskiego lokalny PSL przypuścił na nas atak. Oczywiście nie wytłumaczono się ze sprawy, tylko zaatakowano za to, że ją ujawniliśmy. W innych mediach nie przeczytacie krytyki starosty i PSLu (...) My opisujemy realną, a nie wirtualną rzeczywistość skopiowaną z wiadomych źródeł. Jeśli trzeba pójdziemy do sądu w obronie prawdy ukazanej w naszym artykule. Zapewne jednak druga strona, która twierdzi, że to "brudna kampania" nie zechce skorzystać ze zgłoszenia sprawy do sądu. W trybie wyborczym szybko byśmy poznali wynik takiej rozprawy.
Polecamy zatem przeczytać i samemu ocenić, czy wspomniany artykuł to "brudna kampania": Czy Wicestarosta Przasnyski Jarosław Antoni Tybuchowski może startować w najbliższych wyborach do Rady Powiatu?
+ czytaj dalej + wasze opinie (18)Nasz News: Młodzi Obserwatorzy Przyrody na warsztatach edukacyjno-przyrodniczych (01 październik 2018)

Młodzi Obserwatorzy Przyrody spotkali się dziś (02.10.2018 r.) w Centrum Przasnysza - miejscu spotkań, dyskusji i działań mieszkańców w celu uczestnictwa w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych mających na celu "stworzenia miasta z klimatem". Zostały one zorganizowane przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa przy wsparciu Urzędu Miasta Przasnysza.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: „Północ III” klepnięta mimo protestów radnego Włodarczyka (01 październik 2018)

27 września został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Północ III”. Było to już drugie podejście do uchwały. Tym razem – mimo sprzeciwów radnego Jarosława Włodarczyka, głosowanie zakończyło się pozytywnie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Konkurs ogłoszony przez Wojewodę Mazowieckiego wygrał uczeń z Przasnysza! (VIDEO) (01 październik 2018)

Konkurs ogłoszony przez Wojewodę Mazowieckiego wygrał uczeń z Przasnysza! Wielkie Gratulacje! Tak chłopiec opowiedział o swoim patriotyzmie:
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Jubileusz matury rocznika 1967/1969 (01 październik 2018)

W tym roku wypada 50-lecie matury w Liceum Ogólnokształcącym nr 36.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Jubileusz Złotych Godów (ZDJĘCIA) (01 październik 2018)

W sobotę, 29 września, 28 par małżeńskich z Miasta Przasnysz, które przeżyło wspólnie 50 lat obchodziło uroczystości Złotych Godów.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Przasnyski Bal Niepodległości - zaproszenie (01 październik 2018)

Serdecznie zapraszamy na Przasnyski Bal Niepodległości, który odbędzie się 19 października br.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wypadek motocykla z samochodem osobowym w miejscowości Świniary (01 październik 2018)

30 września bieżącego roku około godz. 16:25 doszło do zderzenia na drodze krajowej motocykla z samochodem osobowym w miejscowości Świniary na trasie drogi Przasnysz-Chorzele.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Mazowiecka młodzież w niechlubnej czołówce - częściej sięgają po narkotyki (01 październik 2018)

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej bije na alarm: badania pokazują, że gimnazjaliści i licealiści z Mazowsza częściej niż ich rówieśnicy z innych województw sięgają po narkotyki, a liczba zgonów z powodu przedawkowania narkotyków jest najwyższa w całym kraju. Czy kandydaci na Burmistrza naszego miasta zauważają w swoich programach ten problem?
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Czy Wicestarosta Przasnyski Jarosław Antoni Tybuchowski może startować w najbliższych wyborach do Rady Powiatu? (30 wrzesień 2018)

fot. archiwum
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec miejscowości Krasne, który złożył zastrzeżenia do rejestru wyborców prowadzonego przez Wójta Gminy Krasne Pana Michała Szczepańskiego.
Mieszkaniec kwestionuje prawidłowość sporządzenia tego rejestru w części dotyczącej osoby Wicestarosty, który w świetle jego wiedzy od kilku lat nie zamieszkuje na terenie gminy Krasne, a wyprowadził się do gminy Grudusk.
+ czytaj dalej + wasze opinie (24)Cykl konferencji p.t „Wspólnie o funduszach unijnych” - zaproszenie (30 wrzesień 2018)

Stowarzyszenie Królewiecki Obszar Funkcjonalny - Porozumienie Przasnyskie zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące źródeł i sposobów pozyskiwania pomocy finansowej na założenie i rozwój firmy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Pożar w pomieszczeniu Banku Pekao SA w Przasnyszu (30 wrzesień 2018)

1 października bieżącego roku około godz. 08:05 doszło do pożaru w pomieszczeniu serwerowni Banku Pekao SA w Przasnyszu na ul. 3 Maja.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: O spalarni, której nie ma w planach (30 wrzesień 2018)

Miasto Przasnysz szuka rozwiązań, które zapewniłyby mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne, tańszą i ekologiczną energię, a docelowo również niższe opłaty za wywóz odpadów. Rozwiązaniem ma być tzw. Przasnyski Klaster Odnawialnych Źródeł Energii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Nasz News: Artur Gotz w przasnyskiej bibliotece (30 wrzesień 2018)

W piątkowy wieczór, 28 września Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprosiła swoich czytelników w zaczarowany świat muzyki, a dokładniej na występ znakomitego artysty Artura Gotza, który zaprezentował zebranej widowni repertuar dobrze wszystkim znany, czyli „Kabaretu Starszych Panów”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Nasz News: Polsko – niemiecka poezja z Jadwigą Sobiech (ZDJĘCIA) (30 wrzesień 2018)

W piątkowy wieczór, 28 września miłośnicy poezji spotkali się w Muzeum Historycznym w Przasnyszu za sprawą Koła Miłośników Sztuki „TARAS” na spotkaniu autorskim z Hanną Jadwigą Sobiech oraz towarzyszącym jej tłumaczu Janie Stanisławie Meissner.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.