Środa, 25 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

„Ratujemy i uczymy ratować” w Krzynowłodze Małej (26 marzec 2018)

O tym, jak ważna jest pierwsza pomoc, nie trzeba zapewne przekonywać żadnego ucznia. Ale jak to czynić skutecznie – tego warto uczyć się wciąż od nowa. Z takiego założenia wyszli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, którzy zaprosili do siebie ratowników ZHP z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Renibus”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)DZIEŃ WIOSNY NA ZDROWO I SPORTOWO w Czernicach Borowych (26 marzec 2018)

21.03.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych obchodzili PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Tą radosną i kolorową uroczystość zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami - p. Ewą Liszewską i p. Edyta Zielińską. Każda klasa ubrała się w wylosowane wcześniej kolory i zmagała się z wyznaczonymi zadaniami w dwóch kategoriach: na zdrowo i na sportowo.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Karatecy z Krasnego i Ciechanowa wysoko na podium w PIASECZYŃSKIM TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN IKO (26 marzec 2018)

VII PIASECZYŃSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN IKO, który odbył się w Piasecznie, 24 marca 2018 r. to kolejne zawody, które pokazują, że nasi kadrowicze mimo początku przygotowań do Mistrzostw Europy, nie mają równych w swoich kategoriach. Były to jedne z liczniejszych zawodów w naszej organizacji IKO.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Harcerze rozważają drogę Krzyżową (25 marzec 2018)

Już kolejny rok harcerze z przasnyskich drużyn w piątek, 23 marca wzięli udział w drodze krzyżowej zorganizowanej wspólnie z Mniszkami Klaryskami Kapucynkami z Przasnysza.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Miejska Droga Krzyżowa przeszła ulicami Przasnysza (25 marzec 2018)

Tradycyjnie, od kilku lat wierni z parafii Św. Wojciecha oraz z parafii Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu tuż przed świętami Wielkanocnymi wzięli udział w Miejskiej Drodze Krzyżowej. Jak co rocznie prowadziła ona ulicami naszego miasta.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa zagrają w Przasnyszu - zaproszenie (24 marzec 2018)

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Kabaret Polefka w przasnyskim MDKu (24 marzec 2018)

Zapraszamy na występ Kabaretu Polefka
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi w Przasnyszu - zaproszenie (24 marzec 2018)

Bilety do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Sukcesy przasnyskich tancerek na Konfrontacjach Tanecznych w Myszyńcu (24 marzec 2018)

17 marca 2018r. w Myszyńcu odbyły się II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Kurpie Dance Cup 2018. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Miasto i Gmina Myszyniec, Zespół Szkół w Myszyńcu oraz Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec PROGRES.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wypadek dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu (24 marzec 2018)

23 marca bieżącego roku około godz. 13:15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulicy Makowskiej (droga krajowa nr 57) z Przemysłową.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Wypadek samochodu dostawczego z osobowym w Czernicach Borowych (24 marzec 2018)

22 marca bieżącego roku około godz. 11:40 doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z samochodem dostawczym na łuku drogi wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Czernice Borowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0) „SPRING CUP 2018” - zaproszenie (23 marzec 2018)

Już w najbliższą niedzielę, 25 marca 2018r. na stadionie miejskim w Przasnyszu odbędzie się pierwsza edycja Turnieju Piłki Nożnej dzieci do lat 12 „SPRING CUP 2018”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)W Przasnyszu „SpoKREWnieni służbą” oddali 9 litrów krwi (23 marzec 2018)

Dzisiaj 23 marca br. przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyła się ogólnopolska akcja „SpoKREWnieni służbą”. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Wniosek o pozwolenie na budowę basenu krytego został złożony (23 marzec 2018)

Jak informuje na swoim oficjalnym fanpage'u Waldemar Trochimiuk Burmistrz Przasnysza, wniosek o pozwolenie na budowę basenu krytego wraz z lodowiskiem sezonowym w Przasnyszu został złożony.
+ czytaj dalej + wasze opinie (8)Integracyjne warsztaty plastyczne w przasnyskiej "Jedynce" (23 marzec 2018)

19 marca w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbyły się warsztaty plastyczne pt: „Kolorowa Wielkanoc” zorganizowane przez klasę VII a. Gościliśmy na nich uczniów oraz panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Brak chętnych do wykonania remontu przasnyskich ulic. Miasto Przasnysz szuka wykonawców (23 marzec 2018)

Handlowa, Oszkobłok, Św. Krzysztofa, Orzeszkowa, Cicha, 9-Maja - Miasto Przasnysz szuka wykonawców tych ulic.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Kampania społeczna Policji „Smart Stop” w Nowej Krępie (23 marzec 2018)

W dniu 21 marca 2018 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym „SMART STOP”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Kolejne akty wandalizmu na terenie miasta (22 marzec 2018)

Fot. Archiwum UM Przasnysz
W ostatnim czasie mnożą się akty wandalizmu na terenie miasta. Przy ul. Zawodzie 4 zostały spalone dwa pojemniki na odpady o pojemności 1100 litry (strata wynosi ok. 2 tys. zł), w Parku Miejskim im. T. Kościuszki zostało zniszczone opalikowanie 5 drzew, a przy skrzyżowaniu ul. Mostowej i ul. Kaczej - wyrwany został kosz na śmieci.
+ czytaj dalej + wasze opinie (10)Cztery osoby z powiatu przasnyskiego zginęły na dk 7. Jechały na pogrzeb (22 marzec 2018)

W dniu dzisiejszym (22.03) na "starej" dk 7 na wysokości miejscowości Rączki doszło do tragicznego wypadku z udziałem mieszkańców powiatu przasnyskiego. Zderzyły się dwa pojazdy: bus i samochód osobowy. Cztery osoby nie żyją, jedna jest ciężko ranna. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Szkolny Turniej Szachowy w Czernicach Borowych (22 marzec 2018)

Istnieje legenda, że grę w szachy wymyślił minister króla Persji, aby jego synowie mogli uczyć się sztuki dowodzenia wojskiem. Popełnione przez nich błędy na szachownicy, nie przynosiły strat żołnierzy i terytoriów. Po takim treningu szachowym, lepiej mogli zarządzać Persją po objęciu władzy. Kiedy Persję podbili Arabowie, nauczyli się grać w szachy i dzięki nim, gra ta trafiła do Europy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.