Niedziela, 28 maj 2017
Pogoda na dziś:
temp. 20 °C
temp. odcz. 21 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa" (25 kwiecień 2017)

PT KRUS w Przasnyszu 20 kwietnia 2017 roku przeprowadziła finał konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” na etapie Placówki, który był skierowany do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Głównym celem konkursu plastycznego jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Bibliotekarz Roku 2016 - głosowanie (25 kwiecień 2017)


Informowaliśmy już, że Małgorzata Sobiesiak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu została Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2016. Rozpoczął się właśnie II etap Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2016. Finaliści Konkursu - zwycięzcy w poszczególnych województwach - biorą udział w głosowaniu internetowym. Po uprzednim zalogowaniu się na portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (http://www.sbp.pl) można oddać głos tylko raz na każdego z finalistów. Głosowanie internetowe trwać będzie do 10.05.2017r.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Klub Filmowy zaprasza (25 kwiecień 2017)

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego ALE NAKRĘCONE
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego (24 kwiecień 2017)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Przasnyszu informuje, że w dniach 27 i 28 kwietnia 2017r. zapewniona będzie obsługa podatników w godzinach od 7.30  do 18.00
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Podziękowanie (24 kwiecień 2017)

(...)Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą


ks. Jan Twardowski
+ czytaj dalejNasz news: Sukces przasnyskiej policji - złapana oszustka stosująca metodę na „Na Policjanta CBŚ” (24 kwiecień 2017)

Pod koniec marca przasnyscy policjanci z wydziału kryminalnego odnieśli niebagatelny sukces. Dzięki 68 - letniej mieszkance Przasnysza, która wykazała się profesjonalizmem i roztropnością udało się zatrzymać kobietę, która odpowie za usiłowanie oszustwa metodą „Na policjanta CBŚ”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)KONFERENCJA PROZDROWOTNA W ZSP (ZDJĘCIA) (24 kwiecień 2017)

Zdrowy styl życia nigdy nie był mocną stroną Polaków. Na szczęście pomału zmienia się nasza mentalność i podejście do tego problemu. Dbanie o zdrowie staje się coraz popularniejsze. W Polsce pojawia się coraz więcej zwolenników właściwego trybu życia. Niestety są to często działania prowadzone w amatorski sposób. Wynika to z naszej niewiedzy na temat stosowania skutecznych metod pozwalających zdrowo żyć.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Warsztaty malowania na szkle (ZDJĘCIA) (24 kwiecień 2017)

W czwartek, 20 kwietnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbyło się nietuzinkowe spotkanie ze Stanisławem Czachorowskim, który jest naukowcem, hydrobiologiem i entomologiem. Odbyło się ono w ramach projektu „Nakręceni na historie”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Krasne: Gimnazjalistki Ola i Ania ubiegają się o mandat poselski (22 kwiecień 2017)

Aleksandra Butryn i Anna Kołakowska z klasy IIIb Gimnazjum Publicznego w Krasnem starają się o uzyskanie mandatu w tegorocznej XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca br.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Przasnyszanie pamiętali o ofiarach smoleńskiej katastrofy (21 kwiecień 2017)

10 kwietnia 2017 roku z powiatu przasnyskiego, tak jak przed siedmiu laty, wyruszył autokar z mieszkańcami, którzy chcieli oddać cześć ofiarom Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku. Podobnie jak przed siedmiu laty Krakowskie Przedmieście w Warszawie zapełniło się ludźmi, którzy modlili się za tych, którzy zginęli pełniąc służbę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Środki unijne na kulturę w Przasnyszu (21 kwiecień 2017)

(źr. fot. MBP Przasnysz)
Unijne wsparcie na kulturę trafi w najbliższym czasie do Ciechanowa i Przasnysza. Dzięki ponad 6,3 mln zł dotacji z UE w Ciechanowie zostanie przeprowadzona modernizacja wieży ciśnień i adaptacja zabytkowej kamienicy w centrum miasta. Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Studio” otrzyma z kolei ponad 1,8 mln zł dofinansowania na modernizację i wyposażenie budynku. Wsparcie trafi także do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu. Ponad 2,1 mln zł wsparcia placówka przeznaczy na rozszerzenie oferty kulturalnej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja - zaproszenie (21 kwiecień 2017)

Zaproszenie na uroczystą Mszę Świetą z okazji obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego (21 kwiecień 2017)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Przasnyszu informuje, że w dniu 02 maja 2017 r. zapewniona będzie obsługa podatników w godzinach
od 8.00  do 16.00
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Cyrk „SZOK” w  Czernicach Borowych (ZDJĘCIA) (21 kwiecień 2017)

Już po raz kolejny Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odwiedził Cyrk „SZOK”. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali występu. Kiedy nadszedł ten moment, na scenie pojawił się przezabawny clown, który swoimi magicznymi sztuczkami rozbawiał publiczność. Dzieci zachwycały się żonglerką, iluzją i akrobacjami w wykonaniu artystów.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Warsztaty wielkanocne (20 kwiecień 2017)

W ubiegłym tygodniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, a dokładniej z klasy II c i III a wzięły udział w warsztatach wielkanocnych, które odbyły się w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Chleb żytnio - pszenny z Czernic Borowych nagrodzony Laurem Marszałka (20 kwiecień 2017)

Kapituła Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2016 wyłoniła laureatów X edycji. Wśród zwycięzców jest Chleb żytnio - pszenny z Czernic Borowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (9)Nasz news: Rekrutacja, drogi i program rewitalizacji w gminie Przasnysz (20 kwiecień 2017)

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyła się sesja Rady gminy Przasnysz.
Radni mieli za zadanie uchwalić bardzo ważne dla gminy sprawy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Dzień otwartych drzwi w ALO w Przasnyszu (20 kwiecień 2017)

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu zapraszają Uczniów trzecich klas gimnazjów na Drzwi Otwarte Naszej Szkoły, które odbędą się 26 kwietnia 2017 w godz. 09.00-13.00 przy ulicy Szosa Ciechanowska 6 w Przasnyszu
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz news: Rezurekcja w przasnyskiej „Farze” (ZDJĘCIA) (20 kwiecień 2017)

W poranek wielkanocny przed pierwszą mszą świętą, czyli o godzinie 6 rano parafia Św. Wojciecha wypełniła się wiernymi. Przybyli oni bowiem, aby wziąć udział w uroczystym nabożeństwie Rezurekcyjnym połączonym z procesją wokół kościoła.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)STOP POŻAROM TRAW - Wypalanie traw jest zabronione ! (19 kwiecień 2017)

Co wiosnę ma miejsce powtarzający się scenariusz. Rolnik wypala trawę na łące, myśląc, że panuje nad ogniem. W mgnieniu oka ogień rozprzestrzenia się i pożar gotowy. Niezbędne jest wezwanie straży pożarnej i okiełznanie pożaru. Pomimo wielu apeli i dowodów świadczących o szkodliwości wypalania traw, działanie to jest nadal bardzo popularne na polskiej wsi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)


« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.06 s.