Sobota, 17 listopad 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

"Czyste Powietrze" w powiecie przasnyskim - zaproszenie na spotkania (12 październik 2018)

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone na terenie całego kraju. Resort środowiska chce poinformować jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)KPP: Uwaga CZAD! (12 październik 2018)

Rozpoczął się już okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem!!! W związku z tym przasnyska Policja przypomina, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Komunikat w sprawie utrudnień w ruchu drogowym (12 październik 2018)

W dniu 13 października 2018 r. (sobota) na terenie Miasta Przasnysz i Gminy Czernice Borowe przeprowadzona będzie impreza sportowa pn. „RAJDOWE KRYTERIUM ORLIKA 2018”. Organizatorem wydarzenia jest Auto Moto Klub „Rzemieślnik”.
W związku z imprezą wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Blisko 20 pojemników do segregacji odpadów stanęło na terenie Przasnysza (12 październik 2018)

celu zachęty mieszkańców bloków do segregowania śmieci Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozstawił na terenie Przasnysza pojemniki do segregowania. Stanęło ich blisko 20: na osiedlu Wojskowym, na terenie wspólnot mieszkaniowych i na terenie spółdzielni na osiedlu Orlika. Są to pojemniki: na plastik, szkło i papier, i są one opróżniane zgodnie z harmonogramem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - zaproszenie (11 październik 2018)

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza na Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Biblioteczna Kawiarenka językowa (11 październik 2018)

Wtorkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozbrzmiewało opowieściami z różnych stron świata. Odwiedzili nas: Aidai - wolontariuszka z Kirgistanu i Teo - wolontariusz z Brazylii  przebywający w Przasnyszu w ramach projektu AIESEC GLOBAL PEACE.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kolizja samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w Jednorożcu (11 październik 2018)

10 października bieżącego roku około godz. 15:20 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w miejscowości Jednorożec na ulicy Długiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Przasnyski Bal Niepodległości - zaproszenie (11 październik 2018)

Serdecznie zapraszamy na Przasnyski Bal Niepodległości, który odbędzie się 19 października br.

+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Ławeczki niepodległości w Gminie Przasnysz (11 październik 2018)

Gmina Przasnysz może pochwalić się nie lada osiągnięciem inwestycyjnym. Jeszcze w tym roku w kilku miejscowościach gminnych pojawią się Ławeczki Niepodległości. To nietypowy pomysł na uczczenie stulecia odzyskania wolności przez Polskę dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Wypadek trzech samochodów osobowych w miejscowości Klewki (10 październik 2018)

8 października bieżącego roku około godz. 18:50 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej w miejscowości Klewki.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Nasz News: Policja potrzebuje pieniędzy na dodatkowe patrole (10 październik 2018)

Nie ma przestępczości zorganizowanej. Nie ma porwań ani grup zbrojnych. Do rzadkości należą zabójstwa i inne bardzo poważne przestępstwa. Największym problemem przasnyskiej policji są interwencje i .. brak pieniędzy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Klub Filmowy zaprasza (10 październik 2018)

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego ALE NAKRĘCONE
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Jak wybiera się starostę przasnyskiego? (08 październik 2018)

Wielu wyborców zadaje sobie pytanie, kto zostanie Starostą Przasnyskim skoro nie ma oficjalnie zgłoszonego żadnego kandydata na ten urząd? Wybory starostów przebiegają inaczej niż wybory wójtów czy burmistrzów. Najpierw bowiem mieszkańcy głosują na określone ugrupowanie/komitet wyborczy, dopiero zaś poparcie dla określonych frakcji decyduje, kto będzie miał większość w Radzie Powiatu, by dokonać wyboru starosty.
+ czytaj dalejPielgrzymka przasnyskich policjantów na Jasną Górę (07 październik 2018)

30 września po raz pierwszy w XVII Jasnogórskim Spotkaniu Środowisk Policyjnych w Częstochowie uczestniczył poczet sztandarowy z przasnyskiej komendy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości (07 październik 2018)

Wicemarszałek Adam Bielan, sekretarz stanu Jacek Sasin, senator Marek Martynowski, senator Jan Maria Jackowski, poseł Anna Cicholska, poseł Waldemar Olejniczak, minister Rafał Romanowski – politycy z pierwszych stron gazet zjechali 8 października do Przasnysza, by okazać wsparcie lokalnym działaczom Prawa i Sprawiedliwości.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wycieczka po Mazowszu z Biblioteką - relacja MBP (07 październik 2018)

W sobotę 6 października wybraliśmy się z Czytelnikami Biblioteki na wycieczkę pn. „Nasza Mała Ojczyzna" po północnym Mazowszu. Pogoda była wspaniała - w sam raz na jesienne spacery połączone ze zwiedzaniem i podziwianiem mazowieckich zabytków.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zajęcia teatralne w MDK - zaproszenie (07 październik 2018)

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu ogłosił nabór uczestników na zajęcia teatralne
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Czy Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Jarosław Tybuchowski podzieli los Tomasza Golloba i zostanie skreślony z listy kandydatów startujących w wyborach? (07 październik 2018)

fot. tvn24.pl
Nawet znany w całym kraju Tomasz Golob nie mógł liczyć, że dla niego zostaną nagięte przepisy. W mijającym tygodniu przez wszystkie media ogólnopolskie przewinęła się informacja, że znany polski żużlowiec został skreślony z listy kandydatów na radnych Grudziądza. Był kandydatem z okręgu nr 4 i miał startować z Komitetu Wyborczego o nazwie „Łączy nas Grudziądz”. Jeden z mieszkańców złożył protest w trybie wyborczym na umieszczenie Tomasza Golloba na liście kandydatów, zarzucając, że nie zamieszkuje on na terenie Grudziądza i przez to nie posiada prawa wybieralności. Cała procedura trwała kilka dni. W powiecie przasnyskim, w gminie Krasne wójt przeciąga sprawę... na termin po wyborach. To skandal mówią wyborcy, a z interwencją o szybsze wyjaśnienie sprawy zwrócił się już Komisarz Wyborczy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (9)Powitanie jesieni w Krzynowłodze Małej (07 październik 2018)

W ostatnim tygodniu września w punkcie i oddziale przedszkolnym w Krzynowłodze Małej odbyło się uroczyste „Powitanie Jesieni”. W trakcie całego dnia tego nietypowego święta na terenie przedszkola królowały kolory jesieni. Dzieci przyszły w ubrankach koloru pomarańczowego, żółtego i czerwonego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Spotkanie Pokoleń w Lesznie - zaproszenie (07 październik 2018)

Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystość pod nazwą "Spotkanie Pokoleń", podczas którego odbędzie się wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 października, w Lesznie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)


« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.