Poniedziałek, 24 wrzesień 2018
Pogoda na dziś:
temp. 7 °C
temp. odcz. 4 °C
wiatr 23 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 

 

Bezpłatne warsztaty wizażu i stylizacji paznokci - zaproszenie (25 sierpień 2018)

Niepubliczne Centrum Kształcenia EDUKATOR zaprasza na BEZPŁATNE WARSZTATY: WIZAŻU I STYLIZACJI PAZNOKCI
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MOPS: Wyśpiewane I miejsce (25 sierpień 2018)

22 sierpnia odbył się VI Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych w którym z wielką przyjemnością po raz kolejny uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli w nim udział. Tematyką tegorocznego festiwalu była ,,Polska Piosenka Filmowa na przełomie lat 1918-2018”.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Mchówko (25 sierpień 2018)

24 sierpnia bieżącego roku około godz. 19:05 doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Mchówko gm. Przasnysz na trasie drogi krajowej Przasnysz-Chorzele.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)KP PSP: Uratował ludzkie życie (24 sierpień 2018)

18 sierpnia bieżącego roku druh Arkadiusz Piechociński członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem był uczestnikiem przyjęcia weselnego koło Warszawy na którym jeden z gości stracił przytomność.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Gmina Przasnysz inwestuje w sport (24 sierpień 2018)

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania i na te inwestycje samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył prawie 10 mln zł wsparcia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Prelekcja dr. Andrzeja Białego w muzeum (24 sierpień 2018)

21 sierpnia 2018 roku mieszkańcy Przasnysza mieli okazję poznać „Mało znane fakty z historii odzyskiwania niepodległości Rzeczpospolitej”. Prelekcję pod takim tytułem wygłosił tego dnia w Muzeum Historycznym historyk dr Andrzej Biały.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)W HOŁDZIE BOHATEROM POLEGŁYM W WALKACH POD SARNOWĄ GÓRĄ W 1920 ROKU (24 sierpień 2018)

19 sierpnia 2018 roku żołnierze 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego zapewniali wojskową asystę honorową uroczystych obchodów 98. rocznicy zwycięstwa wojsk polskich w krwawej bitwie z wojskami bolszewickimi pod Sarnową Górą w dniach 16 - 20 sierpnia 1920 roku.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Mistrzostwa Przasnysza w Tenisie Ziemnym - zaproszenie (24 sierpień 2018)

Miejski Ośrodek Sportu w Przasnyszu zaprasza na Mistrzostwa Przasnysza w Tenisie Ziemnym
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Mistrzostwa Przasnysza w Piłce Nożnej - zaproszenie (24 sierpień 2018)

Miejski Ośrodek Sportu w Przasnyszu zaprasza na Mistrzostwa Przasnysza w Piłce Nożnej drużyn 7-mio osobowych
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy (23 sierpień 2018)

W czwartek (23.08.br.) na trasie Przasnysz- Osówiec Szlachecki mieszkaniec powiatu przasnyskiego zatrzymał pijanego kierowcę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)IV Piknik Rodzinny i Festiwal Baniek Mydlanych - zaproszenie (23 sierpień 2018)

Już 02 września na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbędzie się IV Piknik Rodzinny i Festiwal Baniek Mydlanych, na który serdecznie zapraszamy
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)5. Festiwal Fabryka Światła już wkrótce (23 sierpień 2018)

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim coroczny Festiwal Fabryka Światła. Głównym show, będzie wielki i spektakularny pokaz laserowy, podczas którego zaprezentują się także nietuzinkowi muzycy, grający na LASEROWYCH instrumentach. Niemniej ważną częścią widowiska będzie wystawa poświęcona ŚWIATŁU.
8 września na Rynku w Przasnyszu będzie można odwiedzić jeden z namiotów fundacji "DKMS". Zainteresowani będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat procesu poszukiwania Dawcy szpiku dla osób dotkniętych białaczką.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Członkowie GRH 14 PSS brali udział w ujęciach do filmu "Legiony" (22 sierpień 2018)

W ostatnich dniach członkowie GRH 14 PSS brali udział w ujęciach do filmu "Legiony" Dariusza Gajewskiego w Warszawie. Film opowiada o Legionach Polskich z lat 1914 - 1916. Akcja filmu dzieje się od wymarszu z Oleandrów aż po bitwę pod Kościuchnówką. Epilogiem są wydarzenia z listopada 1918.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Chorzele: Miejsko - Gminne Dożynki 2018 - zaproszenie (22 sierpień 2018)

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zaprasza na Miejsko - Gminne Dożynki, które odbędą się 2 września 2018 roku w Zdziwóju Starym. Początek uroczystości o godz. 12:30.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Klub Filmowy zaprasza (21 sierpień 2018)

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego ALE NAKRĘCONE
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Sonda przedwyborcza: Czy Przasnysz (powiat) potrzebuje nowego STAROSTY? (20 sierpień 2018)

Zakończyła się przedwyborcza sonda, w której zadaliśmy pytanie odnośnie starosty przasnyskiego. Wyniki nie zaskoczyły - ogromna większość biorących udział w sondzie - 86%  uważa, że potrzebujemy nowego starosty. Zaledwie 14% zagłosowało za pozostawieniem obecnego starosty na stanowisku. Niestety wybór starosty odbywa się podobnie jak wybór premiera w sejmie - nie jest to wybór bezpośredni. Starostę wybierają bowiem ugrupowania, które wejdą do Rady Powiatu. Zatem wynik wyborów starosty w rzeczywistości będzie zależał od poparcia jaki uzyskają kandydaci PSL na radnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (26)100 tys. zł otrzyma Klasztor Ojców Pasjonistów w Przasnyszu na remont więźby dachowej (20 sierpień 2018)

Kolejnych 15 zabytków z Mazowsza zostanie zrewitalizowanych dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego. Dodatkowy milion złotych zostanie przyznany m.in. na remonty dachów w Klasztorze Ojców Pasjonistów w Przasnyszu, Zabytkowej Kamienicy przy ul. Moniuszki 18 Radomiu oraz kościoła Parafii Starokatolickiej Mariawitów w Pepłowie (powiat płocki), a także wzmocnienie pinakli na wieżach kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz remont wieży Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Znikome zainteresowanie mieszkańców w sprawie ograniczenia czasu sprzedaży napojów alkoholowych (20 sierpień 2018)

Fot. Anna Suchcicka/Urząd Miasta Przasnysz
Spotkanie dotyczące ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta spotkało się ze znikomym zainteresowaniem.
+ czytaj dalej + wasze opinie (6)Nasz News: Kamienie Pamięci w Krzynowłodze Małej (ZDJĘCIA) (20 sierpień 2018)

Jeden głaz ogromny i 13 głazów ciut mniejszych stoi już na placu przy kościele w Krzynowłodze Małej. Głazy pochodzą z krzynowłoskich pól. Zwieźli je tu radni – którzy najpierw pracowicie wyszukiwali najpiękniejszych z kamieni. Robili to w skwarze, z wiadrem wody i drucianą szczotką.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Po pożarze. Pomoc wciąż potrzebna (ZDJĘCIA) (20 sierpień 2018)

Materiałów budowlanych i rąk do pracy - tego najbardziej potrzebuje poszkodowany w pożarze domu Bogdan Chmieliński z Krzynowłogi Małej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.