Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

"Świętoszek" - zaproszenie na charytatywny spektakl (06 marzec 2019)

Już 17 marca w Miejskim Domu Kultury odbędzie się charytatywny spektakl dla Radzia Dąbrowskiego.
Zapraszamy
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Starostwo Powiatowe nie stworzy kolejnego "ogólniaka" w Przasnyszu (06 marzec 2019)

Nowe władze powiatu spotkały się i wysłuchały negatywnych opinii szkół powiatowych, w których funkcjonują już licea ogólnokształcące. Po konsultacjach ze środowiskiem biznesowym i edukacyjnym starosta Krzysztof Bieńkowski doszedł do wniosku, że kolejne liceum ogólnokształcące w naszym powiecie nie jest potrzebne. Bardziej oczekiwany przez rynek jest rozwój szkół technicznych i branżowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (7)Podróże na koniec świata - relacja MBP (05 marzec 2019)

W sobotę gościliśmy w naszej bibliotece dwoje młodych ludzi, których pasją są podróże, Panią Judytę Skowrońską – przasnyszankę oraz Pana Artura Gorzelaka, aktywnych sportowców amatorów biorących udział w maratonach i ultramaratonach, pełnych energii,  szukających coraz to nowych wyzwań na całym świecie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)2.ORel KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (05 marzec 2019)

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 2. Ośrodku Radioelektronicznym rozpoczęto już w dniu 27 lutego 2019 r wykładem Dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Pana Jacka Karczewskiego na temat „Walka żołnierzy niezłomnych Północnego Mazowsza o wolną i niepodległą Polskę.”
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dzień Bezpiecznego Internetu w Krzynowłodze Małej (05 marzec 2019)

Rokrocznie w lutym w wielu szkołach organizowanych jest szereg działań propagujących rozważne zachowanie podczas korzystania z narzędzi internetowych. Wszystko dlatego, że w tym miesiącu obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. O tym dniu pamiętali także pracownicy Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uroczyste obchody "Dnia Kobiet" w Jednorożcu - zaproszenie (05 marzec 2019)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na uroczystości związane z Dniem Kobiet
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Szczęśliwy Lazzaro w przasnyskim Kinie za Rogiem - zaproszenie (05 marzec 2019)

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy serdecznie na premierowy seans filmu Szczęśliwy Lazzaro. Dla pierwszych szesnastu kobiet wchodzących na salę kinową 8 marca Kino za Rogiem przygotowało prezent w postaci płyt DVD z interesującymi filmami.
Zapraszamy!!!
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przasnyski Bieg Pamięci – W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym (04 marzec 2019)

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Przasnysz włączył się w projekt ogólnopolski „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość zorganizowana została wspólnie przez Miasto Przasnysz, Jednostkę Wojskową 5699 i Starostwo Powiatowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Święto żołnierzy niezłomnych w Jednorożcu (04 marzec 2019)

Na apel Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” włączyły się powiatowe placówki oświatowe. Uczniowie i nauczyciele z Zespołów Szkół Powiatowych w Przasnyszu i Chorzelach wzięli udział w Rajdzie Patriotycznym w Górach Dębowych, natomiast Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu, we współpracy z Publicznym Gimnazjum, przygotowały uroczysty apel pamięci.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KPP odwołuje poszukiwania za mieszkanką Chorzel (04 marzec 2019)

Przasnyscy policjanci dziękują wszystkim za zainteresowanie i udostępnianie postu o zaginionej 56 letniej mieszkance Chorzele.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Mazowieckie Zapusty 2019 w JEDNOROŻCU (FOTO + VIDEO) (04 marzec 2019)

Zapusty to określenie końca karnawału, rozpoczynającego się świętem Trzech Króli. Wtedy świat staje na głowie i wszystko dzieje się na opak. Nazwa "karnawał" pochodzi od łacińskiego zwrotu "carne vale", czyli "mięso żegnaj". Lud mówił raczej: "zapusty" lub "mięsopust".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kobiety...z Przasnysza - zaproszenie na wernisaż (04 marzec 2019)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poświęcony Kobietom...z Przasnysza, który zostanie uświetniony koncertem uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Cała prawda o siedzibie PCK - wyjaśnienia Wójta Gminy Przasnysz (04 marzec 2019)

Ze względu na toczącą się w ostatnich dniach medialną dyskusję na temat siedziby przasnyskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska zdecydowała się przedstawić dokumentację związaną z tą sprawą – w tym korespondencję prowadzoną przez Urząd Gminy Przasnysz z oddziałem PCK.
+ czytaj dalej + wasze opinie (5)Rajd Patriotyczny pamięci żołnierzy niezłomnych (ZDJĘCIA) (04 marzec 2019)

1 marca 2019 r., w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, na ternie Gór Dębowych odbył się Patriotyczny Rajd pieszy. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, we współpracy z Nadleśnictwem Przasnysz i Zespołem Szkół Powiatowych w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Czwarte spotkanie w Kawiarence Literackiej w Czernicach Borowych (04 marzec 2019)

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych  aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym: władzami samorządowymi, parafią, szkołami podstawowymi z terenu gminy, instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami, przedsiębiorcami, rodzicami i osobami zaprzyjaźnionymi ze szkołą.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)XIV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ wygrywa drużyna z 2.ORel (02 marzec 2019)

Dzisiaj, 02.03.2019, na hali sportowej ZSP w Przasnyszu odbył się XIV Karnawałowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji i Przewodniczącego ZT NSZZP w Przasnyszu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)"La la land" - zaproszenie (02 marzec 2019)

Serdecznie zapraszamy na projekcję musicalu pt. "La la land" 8 marca (piątek) o godz. 17:30 w siedzibie MBP ul. Jarosława Dąbrowskiego 3. Zaproszenia aktualne z "walentynkowego wieczoru przedOscarowego" Dodatkowe zapisy pod nr tel. 502087037.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych (ZDJĘCIA) (02 marzec 2019)

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone od 1 marca 2011 r., poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W tym szczególnym dniu chylimy czoła przed bohaterami, którzy do końca swoich dni walczyli o wolną i niepodległą Polskę.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Konkursy przedmiotowe w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym (02 marzec 2019)

Akademickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie języka rosyjskiego, angielskiego oraz w konkursie matematycznym.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Starostwo pamięta o „żołnierzach niezłomnych” (02 marzec 2019)

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W obchody święta aktywnie włączyło się Starostwo Powiatowe w Przasnyszu na czele ze Starostą Krzysztofem Bieńkowskim.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)


« poprzednie 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.09 s.