Czwartek, 20 lipiec 2017
Pogoda na dziś:
temp. 27 °C
temp. odcz. 28 °C
wiatr 10 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
 
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Od września br. – rusza ZERÓWKA  w Szkole Podstawowej nr 3 w P-szu (08 lipiec 2017)

Zgodnie z założeniami reformy oświaty już od września br. w Przasnyszu w nastąpi wygaszenie gimnazjum, w miejsce którego powróci ośmioletnia Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z Oddziałem przedszkolnym - klasą zerową.  
+ czytaj dalej + wasze opinie (11)W.Trochimiuk: W Przasnyszu realizujemy równolegle kilka inwestycji drogowych (08 lipiec 2017)

ul. Rolnicza
Trwają roboty budowlane związane z rozbudową ul. Rolniczej. Zakończono już etap prac związany z budową kanalizacji deszczowej i rozpoczęto roboty drogowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (19)Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Jednorożcu - zaproszenie (07 lipiec 2017)

Zapraszamy do uczestnictwa w Akcji Honorowego Oddawania Krwi
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kolorowo festynowo z Miejską Biblioteką (07 lipiec 2017)

Mija pierwszy tydzień "Wakacji z Biblioteką". Piątkowy dzień znowu był pełen wrażeń. W wakacje nie trzeba się nudzić, można ciekawie spędzić czas wymyślając samodzielnie gry i zabawy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Ostrów Mazowiecka i Przasnysz dwiema nowymi stolicami Mazowsza (07 lipiec 2017)

2 lipca w Sannikach zakończył się tegoroczny Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich,  wyłonione zostały dwie, nowe honorowe stolice Księstwa Mazowieckiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przasnyscy seniorzy na jubileuszowym Pikniku Seniorów w Drobinie (07 lipiec 2017)

W minioną sobotę, 1 lipca, na terenie powiatu płockiego, odbył sie jubileuszowy X Piknik Seniorów - Festyn Aktywności Międzypokoleniowych. Do Drobina przybyło prawie 700 osób, wśród których byli członkowie stowarzyszeń i ich sympatycy z 30 gmin województwa mazowieckiego m.in. Przasnysza, Glinojecka, Łącka, Nowego Duninowa, Raciąża, Bielska, Gozdowa, nie zabrakło też reprezentantów gospodarzy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uczestnicy "Wakacji z Biblioteką" w "Stajni Księstwo" (07 lipiec 2017)

Wczoraj uczestnicy "Wakacji z Biblioteką" wyruszyli na wyprawę pełną wrażeń i atrakcji. Pojechali do oddalonej od Przasnysza o 4 km "Stajni Księstwo". Wycieczka okazała się fantastycznym pomysłem!
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Pierwsze posiedzenie Przasnyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego drugiej kadencji (07 lipiec 2017)

5 lipca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się pierwsze posiedzenie Przasnyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w nowej kadencji 2017-2019.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Nasz news: Demolka na przasnyskiej ziemi (ZDJĘCIA) (06 lipiec 2017)

W środowy wieczór, mieszkańcy Przasnysza mieli szansę wziąć udział w niezwykłym widowisku. Pokazie kaskaderskich popisów, w których nie było udawania i litości dla sprzętu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Budowa systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi na terenie powiatu (06 lipiec 2017)

Powiat Przasnyski rozpoczął realizację projektu pn. „Budowa systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi złożonego z zestawu syren alarmowych wraz z wyposażeniem”. Projekt realizowany w partnerstwie Powiatu Przasnyskiego z Gminą Miasta Przasnysz, Gminą Chorzele, Gminą Czernice Borowe, Gminą Jednorożec, Gminą Krasne, Gminą Krzynowłoga Mała, Gminą Przasnysz.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)MBP: Madame Butterfly (06 lipiec 2017)

W piątek, 30.06.2017 już po raz 4. w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zabrała swoich Czytelników w podróż niezwykłą.Tym razem pojechali do Teatru Wielkiego, gdzie mieli przyjemność obejrzeć spektakl - Operę "Madame Butterfly".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)PIERWSZE WZMOCNIENIE MKS (06 lipiec 2017)

Dominik LEMANEK nowym zawodnikiem MKS Przasnysz. 28-latek występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Ostatnie dwa sezony spędził w MKS Ciechanów, gdzie strzelił 22 gole i był czołową postacią walczącej o awans drużyny, piłkarzem wielokrotnie wybieranym do jedenastki kolejki IV ligi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Już we wrześniu: Festiwal Fabryka Światła (05 lipiec 2017)

W dniach 9-10 września 2017 r. odbędzie się już 4. edycja Festiwalu organizowanego w Przasnyszu. Charakter projektu pozostaje niezmienny. Inspiracją dla realizatorów jest postać Stanisława Józefa Ostoja-Kotkowskiego oraz jego twórczość. Dla bieżącej edycji motywem przewodnim została wybrana fotografia, jeden z wielu ważnych obszarów zainteresowań artysty. W ramach działań przeprowadzone zostaną otwarte warsztaty adresowane do wszystkich osób interesujących się fotografią. Prowadzącym będzie Adam Gut, doświadczony projektant graficzny i fotograf.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Piknik z kapliczką w tle: Jednorożec, Drążdżewo Nowe, Stegna - zaproszenie (05 lipiec 2017)

Mieszkasz w Jednorożcu lub w okolicy? Chcesz poznać mały wycinek zachodniej Kurpiowszczyzny? Szukasz pretekstu, by wyruszyć na wycieczkę rowerową? Planujesz spędzić czas ze znajomymi w miłej atmosferze, ale nie możecie się zgrać terminowo? Interesujesz się przydrożnymi figurami, kapliczkami i krzyżami? Pragniesz poznać interesujące miejsca tuż "za miedzą"?
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wernisaż wystawy Rafała Jaworskiego pt. "Dotknąć sacrum w obrazie, w poezji" (05 lipiec 2017)

W dniu  30 czerwca w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się wernisaż wystawy pt. ''Dotknąć sacrum w obrazie, w poezji''  Autorem prezentowanych na wystawie 35 prac jest Rafał Jaworski -  artysta malarz i poeta.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Rowerzyści 8. Rajdu dla Życia w Rostkowie (04 lipiec 2017)

Rowerzyści pielgrzymujący w ramach 8 Rajdu dla Życia przejechali już ponad 260 km.
Jutro (5 lipca, środa) będą przejeżdżać odcinek od Rostkowa do Modlina.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Zaginął pies rasy Husky - prośba o pomoc (04 lipiec 2017)

Nasz czytelnik prosi o pomoc, w odnalezieniu psa rasy Husky, który zaginął w Ciechanowie. Aktualnie pupil może być wszędzie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Podsumowanie I Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2016/2017) (04 lipiec 2017)

Od września 2016 do czerwca 2017 roku organizowana była pierwsza edycja otwartych turniejów badmintona pod nazwą „I Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2016/2017)”. Organizatorem turniejów był Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”. Cykl składał się z dziesięciu turniejów, rozgrywanych raz w miesiącu w pięknej i nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)„Niech żyją wakacje…” - zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Bajkowym Przedszkolu (ZDJĘCIA) (04 lipiec 2017)

29.06.2017r w Bajkowym Przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenie roku szkolnego 2016/2017 oraz pożegnanie starszaków. Był to dzień szczególny, pełen przeżyć dla dzieci, grona pedagogicznego oraz rodziców.
+ czytaj dalejNajbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa w Europie wystąpi w Przasnyszu dnia 5 lipca (04 lipiec 2017)

Najbardziej ekstremalna rewia samochodowo-motocyklowa w Europie wystąpi w Przasnyszu dnia 5 lipca NA STADIONIE MIEJSKIM W PRZASNYSZU. START GODZ. 19.00.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.10 s.