Wtorek, 25 wrzesień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 

 

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Słowackiego- Orlika (13 wrzesień 2018)

W poniedziałek (10 września br.) w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Orlika w Przasnyszu doszło do zdarzenia drogowego do którego doprowadził 17 letni kierujący.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Nasz News: Nawet suchy kasztanowiec zakwitł na cześć św. Stanisława Kostki (ZDJĘCIA) (13 wrzesień 2018)

Jego kult zrodził się natychmiast i spontanicznie. Wieść o śmierci Stanisława rozeszła się bardzo szybko. Do ciała zmarłego zaczęli przybywać ojcowie Kościoła i mieszkańcy Rzymu. Wbrew zwyczajom zakonu zwłoki młodzieńca ustrojono kwiatami i złożono do drewnianej trumny... - mowa o św. Stanisławie Kostce, patronie młodzieży i Miasta Przasnysz.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Chorzele gotowe na 100 - lecie Niepodległości (13 wrzesień 2018)

W powodzi różnych pomysłów na to, jak uczcić 100-lecie niepodległości – ten mocno wyróżnia się estetyką. W Chorzelach, w powiecie przasnyskim, powstaje mural upamiętniający sto minionych lat wolności naszego kraju.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Alpakoterapia - bajkoterapia w przasnyskim "Jestem" (13 wrzesień 2018)

Wczoraj (12.09.2018r.) w przasnyskim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „JESTEM” pojawili się nasi przyjaciele. Było to wyjątkowe spotkanie – pierwsze po wakacyjnej przerwie i pierwsze z udziałem młodszego pokolenia alpak, czyli Tiary i Kajtka.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Spotkanie informacyjne w Chorzelach - zaproszenie (13 wrzesień 2018)

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Miejsko Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach zapraszają na spotkanie informacyjne mające na celu przybliżenie idei Programów Wspólnoty Anonimowych Alkoholików oraz Grup Rodzinnych Al-Anon.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Sukces zespołu 2. Ośrodka Radioelektonicznego na Festiwalu Piosenki Lotniczej (12 wrzesień 2018)

W dniu 8 września 2018 roku zespół wokalno – instrumentalny klubu ,,Przasnyscy Orelowcy” wystąpił w Kazimierzu Dolnym na Festiwalu Piosenki Lotniczej ,,Skrzydła nad Kazimierzem”. W rywalizacji artystycznej uczestniczyły zespoły z różnych rodzajów Sił Zbrojnych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Czernicki ser wyróżniony w konkursie Mazowieckich Serów Zagrodowych (12 wrzesień 2018)

Mazowsze to region, który słynie z bogatych tradycji kulinarnych. Jest wiele produktów opartych na tradycyjnych recepturach, jak i takich, które powstały w oparciu o nowe, wymyślone przepisy. Na uwagę zasługują doskonałe wyroby mleczarskie,  w tym sery. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz trzeci zorganizował Mazowiecki Konkurs Serów Zagrodowych.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Zwycięski występ Bankowców w Familiadzie (VIDEO) (11 wrzesień 2018)

W sobotnim, 2472 odcinku Familiady, trzecim i zwycięskim występem zakończyli swój występ Bankowscy z naszego regionu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)„Kręci mnie bezpieczeństwo … w Dniu Sportu na Orliku” (11 wrzesień 2018)

9 września br. strażacy z przasnyskiej Komendy brali udział w Dniu Sportu na Orliku organizowanych przez lokalnych animatorów sportu na wszystkich boiskach z całego kraju.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)CZARKI Mistrzami Przasnysza w Piłce Niżnej 2018 (11 wrzesień 2018)

Jedenaście drużyn rywalizowało o tytuł Mistrza Przasnysza w Piłce Niżnej 2018, które odbyły się na Stadionie Miejskim w dniu 9 września.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wystawa Ojcowie Niepodległości w Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu (11 wrzesień 2018)

6 września br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu  zagościła wystawa IPN poświęcona Ojcom Założycielom Niepodległej Polski.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Rafał Smoliński drugi .... (11 wrzesień 2018)

W dniu 9 września 2018 r. w Makowie Mazowieckim odbył się zorganizowany przez Klub Sportowy Maków Biega oraz Fundację „Kocham Maków” VI Duathlon Makowski.
W zawodach uczestniczyło 77 zawodników z całego kraju.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży Przasnysz - Rostkowo (11 wrzesień 2018)

Tegoroczna 36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbędzie się w sobotę 15 września br. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Spotkanie otwarte z Agnieszką Holland - zaproszenie (10 wrzesień 2018)

Zapraszamy na spotkanie z wybitną polską reżyserką oraz scenarzystką filmową i teatralną, Panią Agnieszką Holland.
+ czytaj dalej + wasze opinie (27)Nasz News: Wystawa "Struktury Światła" w Muzeum Historycznym (09 wrzesień 2018)

Otwarcie wystawy „Struktury Światła” w Muzeum Historycznym, w dniu 8 września, było jedną z atrakcji przygotowanych w ramach Festiwalu Fabryka Światła.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Festiwal Fabryka Światła 2018 (09 wrzesień 2018)

Po raz piąty Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Urzędem Miasta Przasnysz, wolontariuszami oraz sponsorami zaprosił przasnyszan na kolejną edycje Fabryki Światła.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Przasnyskie Narodowe Czytanie (09 wrzesień 2018)

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)21 października wybierzemy nowego Burmistrza Przasnysza. Poznaj kandydatów na to stanowisko (09 wrzesień 2018)

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe, w których będziemy wybierać, burmistrzów, wójtów, radnych miejskich, gminnych oraz powiatowych i wojewódzkich. W dniu ogłoszenia daty wyborów, Waldemar Trochimiuk - obecny burmistrz miasta Przasnysz, oficjalnie ogłosił informację o niekandydowaniu w najbliższych wyborach na to stanowisko. Tak więc o fotel Burmistrza będą ubiegać się następujący kandydaci: Andrzej Dołęga, Robert Gwardys, Grzegorz Grabowski i Łukasz Chrostowski.
+ czytaj dalejNasz News: "Bezpieczna droga do szkoły" w Rostkowie (08 wrzesień 2018)

We wtorek, 4 września uczniowie oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie wzięli udział w spotkaniu z Dzielnicowym Gminy Czernice Borowe i Dzielnicowym Gminy Krasne. Spotkanie z sierżantem sztabowym Jackiem Karczewskim i młodszym aspirantem Łukaszem Helińskim odbyło się w ramach Kampanii "Bezpieczna droga do szkoły".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: Rozpoczęcie roku szkolnego w Czernicach Borowych (08 wrzesień 2018)

W dniu 3 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami rozpoczęli nowy rok szkolny.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)


« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.